bugün

ya şu kilise sahnesini hatırladım şimdi s2e4 de. başganlar reyizler çok ucuz bi edebiyat bu. isyankarlık ayağına süslü laflar ile bir şeyler kanıtlama gayreti. şimdi burada hristiyanlığı övecek halim çünkü bu dinin kendisi sıkıntıyı doğuruyor bize göre. lakin bu yapılan afili laf sokmalar bence az düşünülmüş yani tam olamamış bir muhabbet.
5. Bolumdeyim. Simdilik pek algilayamadigim gelismeler var ama sevdim. Boyle gerilimli cozulmesi gereken bilgisayarli teknolojili dizileri fimleri oldum olasi sevmisimdir. Elliotun yuz tarzi biraz annoying ama alisir heralde gozum. bilemedim. Guzel dizi biraz karisik o kadar. O da pc le en buyuk iliskim kendim format atmak ondan yani. Anlasam belki daha da eglenirim izlerken.
heçkırlık yapan bi adamı anlatıyor galiba.
2. sezon beklentilerimin üzerine çıkmış dizidir. Self-talk olayında zirve yapmıştır ki oturduğun koltuğu sorgular hale getirir.
ilk sezonu gayet güzeldi. sürükleyici birbiri ile bağlantılı olaylar izletiliyordu. ama ikinci sezonda baya baydılar. 3 bölümdür elliot'un iç hesaplaşması ve psikolojik durumu haricinde ufak tefek bir kaç olay oldu o kadar. sıkmaya başladı. umarım ilerleyen bölümlerde açılır.
görsel
budur
her yerde gördüğüm dizi. inadına izlemiyorum bu kadar kısa sürede popüler olarak ona olan ilgimi kaybetmemi sağladı. konusuna dahi bakasım gelmiyor. -ama spoiler sayesinde biliyor-
edit. kısa derken bir anda her yerde yazılmasını kastetti yazar.
2.sezonu oldukça tırt giden dizi.
Dün başladığım dizi. Şimdiden ilk 7 bölümünü izledim.
Daha ilk sezonunu bitirmediğim ama güzel olan dizi.
izlemek istediğim ama vakit bulamadığım, ya da izlemeye ''üşendiğim'' dizi.
2x5 henüz izlemeyenler, hiç izlemesin. 6 cümle ile özet geçeyim;

--spoiler--
darlene, angela'dan yardım istiyor diyor ki fbi'ı hacklememiz lazım cihaz yerleştir oraya.

angela hayır diyor. darlene de eliot'a diyor ki onu ikna et. eliot başta yok mok diyor ama sonra konuşuyor.

ray'in bilgisayarını kurcalarken anlıyor ki ray bildiğin blackmarket'çilik yapıyor.

bölümün sonunda da ray ve adamları eliot'u dövüyor.
--spoiler--

tamamen boş bölümdü. gel oku bunu, daha da izleme bölümü.
bunca zamandır neden izlemediğimi merak ettiğim dizidir kendileri. bilgisayardan felam zerre çakmamama rağmen beni bile işkillendirip webcamim yönünü değiştirmeme * hatta internet üzerinden tuttuğum günlükleri de silecekken "amaaannn song, gören de fbi ajanı sanacak seni. kim napsın senin buhranlarını?" dedirtmiştir.

ilk sezonun sezon finalindeyim. arayı hızla kapatmaktayım.
öz eleştiri manyağı dizi,

yayın yaptığı kitleyi, televizyonu, kanalı, çalışanları aslında bütünüyle eleştirir ve gerizekalı yerine koyar, aslında o diziyi de izliyosan society'deki kurumuş pörsümüş birisin gibi bi kısır döngülü çelişki mevzusu da vardır.

severek izliyoruz.

bazıları sevmiyor, onlarla derin mevzulara giremez, dünyayı kurtaramazsınız.
iyiydi güzeldi ama yeni sezonda şizofrene bağlatan bir dizi.
isminin karakter tipi sega olan dizidir. esasen mrs robot da olabilirmiş, şöyle seksi falan. *
görsel
Asosyal keşin yaptiklarini anlatan vasat dizi. Ucuncu bolumunden sonra tahammul edemedim.
şizofrenlik üzerinden gitmemesi gerekir dizinin bence biraz daha hackerların gizli dünyasını gün yüzüne çıkarması gerekir.bi de isveççe konuşan eleman ne ayak amk hem bir kadınla evli hemde erkeklerle yatıyor. aldatmanın da bi edebi olmalı.
epey güzel ilerleyen bir dizi. ilk sezonunu beğenmiştim; ikinci sezonun da bölümleri biriksin diye bekliyorum.

yalnız, elemanın durumunu iyi saklayamadıklarını düşünüyorum. daha ilk bölümlerde anlamıştım mevzuyu. bir de eliot' ın kendi durumunu öğrendiği bölüm where is my mind çalmıştı. bu detay da epey hoşuma gitti. zira elliot alderson' ın da tyler durden' ın da amacı sisteme reset atmak olduğundan ben bu iki karakteri birbirine epey benzetiyorum.
ikinci sezona kötü başlayan, ama giderek açılan bir dizi. son bölümü ile kullanıcıyı baya meraklandırmış, heyecanlandırmıştır.

--spoiler--
özellikle 2. sezon 5. bölümde Elliot'un Ray ile ilişkisi nasıl sonuçlanacak merak içerisindeyim.
--spoiler--
gayet güzel bir dizi eleştirileri anlamıyorum ne yapsalardı yani ?
Izledim ama meşgul olduğum için bitirememistim. Tekrardan başlamayı düşünüyorum. Çok fena bir dizi.
bazı arkadaşlar eleştirileri anlayamıyormuş. şöyle basit bir örnekle anlatayım durumu.

elliot' ın fsociety' nin mekanına (bize gösterildiği kadarıyla) ilk kez gidişinde zenci eleman sadece elliot' la göz teması kuruyordu. bu benim durumdan şüphelendiğim ilk sahneydi. daha sonrasında yaptıkları toplantılarda da bu durumu defalarca gösterdiler. hangi bölümdeydi hatırlayamıyorum ama bir başka sahnede de elliot ve mr robot kadrajda arka arkaya düşecek şekilde (tek sıra halinde) duruyor ve diğerleriyle bu şekilde konuşuyorlardı.
yani siz elliot' ın durumunu sır gibi gösterip, ileriki bölümlerde açıklamayı düşünüyorsanız bu kadar fazla ipucu vermek gereksiz ve hatta saçma.

yönetmen, "alın size ilk ipucu." demiş. daha sonrasında da "belki anlayamayacak kadar malsınızdır." deyip aynı şeyi birkaç kez daha göstermiş. burada olan biteni kavramak için semiyoloji uzmanı olmanız gerekmiyor, biraz olsun görsel okumayı/yorumlamayı bilin yeter.
2.sezon çok sıkıcı ilerleyen dizi. yahu sezonu ortaladık, artık olaya girsen diyorum.
Sizofren bir hackerin gunluk hayatini konu alan bir dizi.

Evet arkadaslar, yazilim konusunun derinliklerinde bunlar var.