bugün

sadece ritim beni sarmadiği için dinlemediklerimdir fazil i da dinledim sarmadi.
bu devirde armin van buuren tiesto avicii hardwell, bu arkadaşlar çok eski artık. karşılaştırma yapacak kadar çoğu kişi bilmez.
iki kafirin karşılaştırılması ne anlıyorsunuz ne buluyorsunuz bu adamlarda cidden anlayamıyorum.

(bkz: dede efendi)
(bkz: tamburi cemil bey)
(bkz: ercümend batanay)
(bkz: aka gündüz kutbay)
(bkz: mustafa kandıralı)

vs vs vs isimlerini zikredemediğimiz binlerce ustaya buradan saygılarımızı sevgilerimizi yolluyoruz.
Mozart daha yaratıcıdır.
Fakat beethoven mozart'tan ziyade bestelediği eserlerle daha fazla para kazanmıştır.
Beethoven para gözdür.

Mozart ise daha mütevazi ve daha aktrasyon sahibidir.
Daha dahidir. Besteleri daha net ve temizdir.

Forever mozart.
buhurizade mustafa ıtri efendi alır.
vaaaay ulu sözlükte hem beethoven hem mozart dinleyip bu iki efsaneyi kıyaslayabilen yazarlar varmış be dedirten başlıktır. bu sözlüğün kurtuluşu bu yazarlar sayesinde olacaktır. kendilerine kucak dolusu sevgiler.
Beethoven un eserleri belki halkın daha fazla anlayabileceği hisler içerdiği için bu kadar fazla tutulmuştur.
Mozart asla yok sayılamaz ve sayilamiyacaktir. Benim icim ikisini kiyasliyabilmek mümkün olmamakla beraber çok güzel isler basarmis gerçek sanat ve muzigin efsanevi isimleridir.
bende ikisinin de yeri ayrıdır. ama chopin'in daha da ayrıdır.
9. Senfoni farkıyla beethoven in sikeceği versustur.
beethoven ın tokatlayacağı karşılaşmadır.
düşündüren versustur.
beethoven'ı sevmem ama beethoven net alır.
görsel
Onlar gibi dehaların çok büyük bir müzik yeteneği ile dünyaya geldiklerini elbette ki tartışamayız ama şunu gözden kaçırmamak gerekir ki her iki dehanın da babası cocuklukları boyunca bu kişilere ortalama 5000 saati bulan müzik eğitimi vermişlerdir . Yoksa müzik yetenekleri gelişmeden kalabilirdi
kim ne derse desin benim aradığım ahenk beethoven'da. dinliyorum efendim durduramıyorum.
Annem bana hamileyken sürekli beethoven dinletmiş, onun mu etkisi var bilemiyorum lakin bana hep daha yakın geliyor beethoven. ^^
Su konuya o kadar uzagim ki vs'nin de besteci oldugunu soyleseler inanirim. Evet.
bach alır...
Mozart tabi ki de Türk marşı gibi güzel bir beste yapmış. Genel olarak modern batı kültürünü pek sevmesem de batının eskilerinde iş var.
Mozart'ın başarısı müziğindeki muhteşem ahenkten ve sistemden Beethoven'ın başarısı hissettirdiği duygulardan kaynaklanır. ikisi de büyük sanatçıdır dinlediğiniz müzikte aradığınız özelliğe göre ikisinden birini daha çok sevebilirsiniz. Benim tercihim Ludwig Van Beethoven'dan yana.