bugün

zaman kavramıyla kafayı bozduklarını açıklayan grup.
4 yaşında yalnız şarkı ve sessizlik adlı şarkıları ile keşfettiğim takdire şayan bir gruptur.
Güneşi beklerken... zeki demirkubuz'un 'yeraltı'sıyla birbirini tamamlayan enfes şarkının sahibi...
bkz. http://vimeo.com/56824163
güneşi beklerken'i çoook olmasa da beğendim. devamı gelmesi dileğimle.
hakkında 24 sayfa entry girilmiş, valla insanın içinden gelir ve boğazında takılır ya hani cümleler
bu grup beni çok iyi anlatıyor lan, yine konuşamadım bak,
ağla ağla geçer.
bu akşam saat 22:45'te ghetto sahnesinde olacak grup. ayrıca konser http://www.muzikicinefes.com ' dan canlı olarak izlenebilecektir.
yüksek sadakat ile birlikte türkiyenin en iyi rock grubudur..
lakin yüksek sadakat'i bir gıdım daha ileride görür, edirnenin dışarısında görürüm kendilerini..
uzun süren sessizliklerinden sonra dönüşleri bana göre muhteşem olmuş gruptur. harun tekin'in sesini özlemişiz.
son albümündeki oyunbozan şarkısıyla hala türkiyenin en güzel müzik yapan grubu olduklarını bize tekrardan ispatlayan grupturlar efendim. ulan o ne biçim şarkı ya, ne biçim sikiyor adamı öyle. allah belanızı vermesin lan sizin, hep böyle müzik yapın siz.

"ölüm kadar rahatmış ayrılık
hayat kadar yalanmış ayrılık"
muse çakması.
19. kral tv müzik ödülleri'ne 4 dalda aday olan grup. ödülleri umursamasam da şaşırdım!
albümün değerinin anlaşılmış olması kral tv dahi olsa güzel..
malum senelerdir s.kko müzik yapıp deli gibi popüler olan bircok gerzek gruptan zirilyon kat daha
iyi müzik yapıp, iyi söz yazan gruptur mor ve ötesi.

http://www.morveotesi.com...dullerinde-4-dalda-adayiz

EN iYi GRUP
EN iYi ALBÜM (Güneşi Beklerken)
EN iYi ŞARKI (Oyunbozan)
EN iYi KLiP (Oyunbozan)

dipnot: tören 11 nisanda yapılacak.*
turkiyedeki kaliteli rock gruplarindandir.
orta yaş üstü neslin "bak böyle adamlar efendi rakçılar işte ne o öyle pirsing dövme filan" diye yaklaştığı gruptu.
güzel söylüyorlar hele ben güneye giderken, deliye ve bir derdim vara hastayım.
ismini renk ve ötesinden almış gruptur. içinde vampir solist barındırır.
adamların sadece bir tane derdi var. onun da şarkısını yapıp onu da paraya dönüştürmüşler amk ne kurnaz herifler. onun da eppeğini yemişler amk bi de bize bak...
özellikle gece saatlerinde duygulara tercüman olan yegane türk rock grubu.
Harun' un sesi beni benden alıyordu zaten. Uzun süredir oyunbozan adlı parçalarını dinliyorum. Çok beğendim çok harika bir şarkı. Çizgilerini hiç bozmadan müzik yapıyorlar ya en çok o yüzden seviyorum kendilerini. Kesinlike Türkiye' nin en iyileri.
neredeyse bütün şarkıları dinlenilesi yeri ayrı gruplardan. zamanında bisiklet adlı şarkısındaki "seni bekleyen başka bir adam var..." cümlesi her duyduğumda acılarımı sonuna kadar yaşatmış ve zamanla "kadın var kadın" diye cevap vererek kendime uyarladığım ve gülümseten bir bölüm olmuştur.
Türkiye Müzik Ödülleri'nde en iyi grup kategorisinde adaydır.

oy vermek son 2 hafta! SMS oylaması yapılıyor. Her telefon numarasından sadece 1 adet SMS atılabiliyor, ücret 0,40 TL. "143" yazıp 2353'e göndermeniz yeterli.
çizgilerini bozmadan kendilerini geliştirebilen sevilesi müzik grubu. bir konserde harun benimle evlen diye bir kezoluk da yapmıştım , gençlik.
ayıp olmaz mı isimli şarkıları harikadır.
bir sonraki albümlerinin adı büyük ihtimalle Tekin aile pansiyonu olacaktır.
--spoiler--
hayat ne anlatır
neleri gizlerken
yolunu bilmezsin
güneşi beklerken
dünya bir çadır
ve onu kaybettin
güneşi beklerken...
--spoiler--

her albümde 'acaba bunu da sevebilecek miyim?' düşünceleriniz kısa bir süre sonra albümdeki her şarkıya istisnasız aşık olmanızla sonuçlanır. gariptir. önyargıları, küçük korkuları her defasında öyle bir yıkıyor ki bu adamlar, insan başarının nasıl bir şey olduğunu gerçekten çok iyi anlıyor. yalnız fazla dinlemek depresyona neden olabilir. daha sonra depresyon kronikleşir ve depresif haldeyken kafanızın içinde mor ve ötesi çalar. yine dinlersiniz ve böylece bir kısır döngü oluşur.

daha detaylı bilgi için: (bkz: stockholm syndrome)
duman'dan daha lisesiz gruptur. * yani hem duman hem mor ve ötesini dinlerim. ikisininde sağlam şarkıları vardır ama yok liseli grubu yok şöyle yok böyle, adamların yaptığı müziği kimse yapamıyor şu an türkiye'de. yalnız mor ve ötesini sevmem bir sebepten dolayı, Rock'N coke katılmayacaklarını belirtmişlerdi, siyasi görüşleri yüzünden. tamam ne kadar güzel, fikirlerini savunuyor diyorsun adamlar. sonra bir bakıyorsun fanta gençlik festivaline katılıyorlar, mtv'nin açılış gecesinde sahne alıyorlar. sonra biz kapitalist düzene karşıyız. he, he öyle.