bugün

Yalnızlık.
(bkz: şarj)
galiba yalnızlığıdır.
şarıkmak.
duygularını yeterince ilkel yaşayamaması.
teknoloji ile temel insani ihtiyaçların yer değiştirmesidir. teknolojiye yakınlaştıkça insani değerlerimizden uzaklaşıyoruz ne yazık ki.
mide yanmasıdır..
şunu çekmeyen insanoğlu yoktur muhtemelen..
Yasadigi hayatin ne kadar bos oldugunu bilmesine ragmen buna devam etmekte ve kendi ezikligi icinde gun gectikce bogulmasidir.
Dün evimin altında birileri arasında tartışma başladı.

Bağrışmaya başladılar. Adamlar bağrıştıkça orada bir sokak köpeği havlamaya başladı. Adamlar bağırdıkça köpek havlıyordu. Tartışma büyüdü silahlar çekildi. Adamlar o sinirle köpeği de vururlar diye Hemen polisi aradım ve çabuk yetişin köpeği vuracaklar dedim.
sivrisineklerdir.

vaziyet alın burası klişe dolacak.
M.Ö 3.yy'da iskenderiye kütüphanesi kuruldu adamlar yunanistan'dan kalktı mısır'a gitti kendi bilgilerini oradakilerle harmanladı, Dünyanın çevresini ölçtü, gezegenlerin konumunu belirledi, Geometriyi keşfetti vs vs. bu kütüphanede 500 bin ile 1 milyon arasında kitap olduğu tahmin ediliyor.
Şimdi google ye uludağ yazıyorum ve bana 50 saniyede 19milyon adet sonuç çıkarıyor.
Okumuyoruz,Araştırmıyoruz, herşeyi bildiğimizi sanıyoruz, herkes salak bir ben akıllıyım sanki diyoruz.
Dünyayı ben mi kurtacağım diyoruz ama şunu unutuyoruz insanlık tarihine olumlu yönde katkı sağlayan hemen hemen herkes bireysel başarı ile bunu başarmıştır.
Bence modern insanın en büyük problemi inkar etmektir
(bkz: cehalet) insanoğlunun aşamadığı hatta aşmak istemediği en önemli problem.
Müslümanlardır.

Modern insanlardan, bilime inanan, yaşamayı seven, hür özgür insanlardan nefret ediyorlar.

işte modern insanın en bğyük sorunu modern olmayan homoeractuslardır.
Bu iletişim araclarlarina rağmen yalnizliktir. Birbirini anlayamama sorunudur, tahammül edememe sorunudur.
Asla ve asla elindekiyle yetinmemesi, elindekinden memnun olmamasıdır. Bu yüzdendir bunca kalabalıklar içindeki yalnızlığı.
Milyonlarca spermden birinci olarak rte nin gelmesi diyicem ama değil. Bence o zamanlarda prezervatifin yeterince yaygın kullanılmıyor olmaması da değil. Sorun şu ki bunun gibi zihniyete hala oy verebilen bir geri kalmış zihniyetin olması!

Yoksa rte olmasa bu zihniyet gidip yine aynı zihniyete oy verir. Yani halk değişmedikçe isim değişse de rte gibileri hep başta olacak!
terlemek. *
Sevemiyor ve güvenemiyor olması. Üzgünüz
Modern olduğunu, bu yaptıklarının modernlik olduğunu, zannetmektir.
modern insanın en büyük problemi içerisine düştüğü ontolojik güvensizlik durumudur. kendi varoluşu anlamlandırmada zorluklar çekmektedir. ayrıca beklenti- kapasite arasındaki makas farkının açılması insanı derin bir güvensizlik sendromu içerisine itmektedir.
telefonu kapatırken yaşanan kaos.

- sen kapat aşkımmmmmm
- olmaz yaa sen kapatttttt
- ya ben kapatmammmmmmmm
- sen kapattttttt
- yaaaaaaaaaaaaaaaaaa sen kapat

-kapatalım mı artık aşkım?
+kapatalım aşkım
-bugün kapatma sırası sendeydi aşkım
+hayır aşkım sıra sende
-hayır aşkım yanlış hatırlıyorsun
+tamam o zaman üçe kadar sayıyorum üç diyince kapatalım
-tamam hadi
+ 1 2 3
-hani kapatmadın aşkım
+ama sende kapatmadın aşkım
-hadi o zaman birdaha 1 2 3.......
.

- iyi o zaman yarın görüşürüz..
+ peki, tamam hadi bye bye...
- hadi görüşürüz..
+ hoşçakal..
- tamam, kendine iyi bak...
+ yeter lan, bi sktir git.. veda kelimelerini mi öğreniyosun...

- tamam teyzecim öpüyorum çok herkese selam
- ben de öpüyorum canım sende selam söyle
-söylerim teyze başüstüne, hoşçakalın
- hoşçakal yavrum sağol aradıgın için
- rica ederim teyzecim ararım gene
- ara yavrum herzaman bekleriz öpüyorum gözlerinden
- bende ellerinden öperim teyzecim iyi akşamlar dilerim
- saol yavrum benim bak eniştende çok öpüyo
- bende onu çok öptüm çok selamlar..
- hadi canım gene ara tamam mı hoşçakal
- hadi görüşmek üzeree sevgileeer
- canımın içi iyi bak kendine e mi
- bakarım teyzecim hoşçakall
- güle güle yavrum
- hadi babay
- güle güle canım herkese selamlar
- tamam teyzecim hadi öptüm
- bende öptüm yavrum özletmeyin kendinizi.
iletişimdir.
rahatlığın batması.
Açgözlülük.
adalet denilen şeyin sadece bayan isminden ibaret olması.