bugün

Kadıköy sırtlarında yaşanılası semt.
Son zamanlarda Kurbağlı derenin kokusundan sahilinde durulamayan güzellik.
"modacı maymunları yok etmek için, modayı yok etmek lazımdır. Türkiye'de moda yok edilmelidir."

Nejdet Sançar
insanın kendine yakışanıdır alın size efsane bir cevap ne zaman bu konu açılsa tartışmayı çok büyütmemek adına bu malum cümleyle işin içinden sıyrılırım yok yani aslında öyle olmadığını herkes bilir.
- murat abicim pantolonum nasıl güzel mi ?
- güzelde paçalar aşırı geniş seksenlerden kalma heralde ?
- evet ama olsun yakışanı bu olduğu için bunu giymek zorundayım hem bana yakışıyorsa hala seksenler bitmemiş demektir.
-yok ebesinin nikahı neyse sen giymeye devam et zevk meselesi.
Özetlenecek olursa hele dua edelim adam dar kuplu üstleri şalvar gibi bir pantolon ve de vatkalı bir trençkot denememiş yakışsa allaaah ortaçağ esintileri.
izlenti manasına gelen kelime.
Son zamanlarda tadı kaçtı.Ulan herkes kısa pantolon giyiyor.insanın kendine ait tarzı olması lazım bence.
dağ gibi delikanlıların birer ceylana dönmesini sağlayabilen saçmalık.
Zaman giyimi.
Bazıları moda kendine yakışanı giymek derler evlerine bir adım atarsın evin her yeri moda dergileriyle dolu bazı insanları anlamıyorum...
Bana göre moda herkesi aynı şeylerden hoşlanmaya zorlayan bütün insanların klon gibi aynı şeyleri giymesini sağlayan kavramdır. insanlığın ortaya attığı en saçma kavramlardan biridir. Her insan kendine yakışanı, içinde kendini iyi hissettiği şeyi giymelidir. Sırf moda diye başkasının zevklerini ruhunuza sokmayın.
sürekli değişim içinde olan, yıllara göre farkındalık gösteren herhangi bir akıma denir.
1961/Berlin.

görsel
19. yüzyıl kadın modasına dair.( batı )

görsel

bu da biraz daha genis zaman diliminde.

görsel
görsel
görsel
kadınların arasında en hızlı yayılan şey.
Asıl yazmak istediğimi sona saklamak gibi huyumu geliştiren dışımda ki hayatın acımasızlığı.
Tarz geliştirme çabalarımın sonucunda hikayenin sonuna gizlediğim anlatmak istediğim.
Sert gelmesin diye içkinizi aromalı bir şeylerle karıştırmanızı öneriyorum.
Zaten beni okumuyorsunuz biliyorum.
Okursanız bile bir şey anlamayın diye kafamın içindekileri sek bir vaziyette sunuyorum size.
Sanırım tayt giyme dönemi sona erdi.
Atık kısa etek dönemi başladı.
Bir anda etrafınızda ki değişiklikleri gözlemleyebilirsiniz.
Işık hızından bile hızlı.
Bir sabah uyanıyorsunuz ve neler göreceğinize onlar karar veriyor.
Acı ama gerçek tayt giyme artık demode.
Sanırım moda denen şey hormonlarımızın dürtülerinden bile hızlı.
çok deli paraların döndüğü acayip kıyefetlerin olduğu bir sektör.

https://onedio.com/haber/...at-22-pahali-parca-769344
Bu havada akşam üstü birasının harika gitti şirin Kadıköy semti.
guzeldir ve ozeldir.o tepelik cay bahcesinden karsidaki topkapiyi, ayasofyayi, besiktasi, bogazi, biraz ilerisinden adalari, kalamisi izlerken hayallere surukler sizi.
Kendini tekrar eder 10 yila bir. Cok da saapmayin.
Gel lan gezelim diyen yok mu sözlük ahalisi gidelim bı modaya.
Modacı maymunları yok etmek için modayı yok etmek lazımdır. Türkiye’de moda yok edilmelidir.
1 liralık bir ürün üretip, 100 liraya satma sanatıdır.

önce ünlü bir marka yüzü bulunur. sonra ürün güzelce reklam ettirilir. daha sonra tüm dünya aa o kadın bu ürünü kullanıyorsa bende kullanmalıyım der ve herkes ürünü kapış kapış alır. sonra reklam için o kadına 1 milyon dolar veren firma bu işten 100 milyon dolar kazanır.

sonra o ürünü alan sazanlar modaya uymuş modayı takip etmiş olur. saçma sapan paralar harcayınca başları göğe erecekmiş gibi.

ayy götüm sen modaya uysan ne uymasan ne. japonlar hala 3310 kullanıyor mütevazi yaşıyorlar sen onlardan üstün mü oldun şimdi?
kedisiyle ünlü bir kadıköy semti.