bugün

Birbirlerini yemeye başlamış ittifaktır.
Bir kanada Koray Aydın, bir kanalda Muharrem ince.

Selam ve dua ile hayırlı cumalar.
muğla'da mehmet kocadon'un demokrat parti adayı olması, türkiye'nin birçok yerinde de birçok siyasetçinin dsp adayı olması, şu soruyu sordurtmuştur bana: bu iki parti neden bu ittifaka dahil edilmedi?

iki değil, dört partilik bir antlaşma olmalıydı. merkez solu temsilen chp ve dsp, merkez sağı temsilen de iyi ve dp olmalıydı. iki küçük partiye de birer büyükşehir ve birçok ilçede adaylık verilebilirdi. mesela gaziantep'te celal doğan'da kenetlenmek üzere dsp desteklenebilirdi. peki %1'lik oyun bile önemli olduğu bu seçimde neden üstüne gidilmedi?

bu iki parti tabii ki de eski günlerindeki gibi değil. kimse zaten bu ikiliden bir ecevit ya da menderes performansı beklemiyor. ancak yerel seçimlerde mutlaka ilçe ya da belde kazanabilen iller. çok değil 10 sene önce eskişehir ve ordu dsp'deydi, chp'nin aday çıkardığı yerde şişli'yi yine sarıgül kazanmıştı, unuttunuz mu? ya da antalya gibi yerlerde bile dp'nin ilçe kazandığını?

eğer muhalefet bu kadar kötü aday çıkarmaya devam ederse ve şanssız bir şekilde küçük partiler iyi bir ivme yakalarlarsa üzgünüm ki oylar iyice bölünecek ve 1994-1999 yerel seçimlerindeki ucube sonuçlar ortaya çıkacak...
millet, zillet, cumhur derken kardeşi kardeşe düşman ettiler. fitil, fitil hesabı sorulacaktır inşallah.
Eskiden tanıdığım bir çok akp ilçe yöneticisi şimdi millet ittifakına geçmiş durumda.

Millet ittifakı ve cumhur ittifakı aynı bağırsakların bir saat arayla ürettikleri bok gibidir.

ikisi de birbirinden pislik, ikisi de birbirinden şerefsiz.
hırsıza oy verenlerin bu başlıkta ne aradığı merak konusudur.
Ooo emekli fetö mensupları karayılan videosu ile geri gelmiş.
yıllarca burada fetö yurtlarının reklamını yapan, önceden verilmiş sorularla anca kapağı attıgı uyduruk üniversiteyle övünen şahıs da kötülediğine göre iyidir
fetöcü orospu çocuklarının bokladığı ittifaktır..

aahh yine küfür ettim yha..
bugün bir çok ilde akp' lileri ağlatacak ittifak.
(bkz: entry nick uyumu)
cumhur ittifakından hdp’yi çıkarırsanız o zaman..

çomar iç anadolu illerinde hapsolur kalırsınız..

siktimin fetöcücü nasıl korkuyorsa artık iki gündür azdı yine..
Birçok yerde hatalı aday çıkaran ittifak.
siktimin mk fetöcülerinin haybeye salladığı ittifak. dün fetöyle beraber pkk için açılım yapan yavşağın milliyetçilik bugün aklına gelmiş. hahasiktir.
Seçimin kazananı olmuştur. Chp 70'li yıllardan beri en yüksek oyunu almıştır.Şu anda %33'ü geçme ihtimalleri var.Bunda belediye seçimlerinde iyi adaylar göstermenin etkisi var.
Millet ittifakina zillet diye diye silleyi tokadı milletten yediniz.hadi bi sktrin gidin şimdi.
Ankara ve istanbul' da akp ve küçük ortağı tokatlamıştır.

(bkz: türkiye iyi olacak) (bkz: martın sonu bahar)

Edit; zillet değiliz ancak size illet olacağız.
Hemen kadroya alın beni.
Mersin deki çocuk tacizcisi imamdan başlayacağım.
bu seçim öncekilere göre bir tık daha az rezil olmalarını çılgınlar gibi kutlayan oluşum.
görsel
chp, iyi parti, saadet partisi, demokrat parti ve hdp'nin birleşmesinden oluşmuştur.

9 eylül 1923'de kurulan chp ile alakası yoktur.
Güzel karikatürize edilmiş.

görsel
Siz karikatüre bakarken ben gerçeğini buldum.

görsel
iktidarmış gibi eleştirilen ittifak. Dünya da eşi benzeri yoktur bu olayın.
safları sıklaştırması ve dağılmaması gereken ittifaktır.
hdp ittifaktan atılmadığı sürece milletin gözünde olumlu imajı olmayacak ittifaktır. hdp yi gören milliyetçi ve gerçek atatürkçüler oy kullanmaya gitmiyor.
(bkz: küfürbaz haydo) ile benzerliği dikkat çeken ittifak.