bugün

uludağ sözlükten beklenebilecek bir hareket daha.

bu girişimi daha önce demeteren öncülüğünde gaziantep de 3 tane köy okuluna kitap götürerek yapmıştık, g.antep'e gidip o sıcak ortamı tadanlardan birisiydim, belki kitaplar dağıtılırken orada değildim ama, yine de sözlük olarak yapılan şeyin ne derece büyük olduğunu ve insanları nasıl kaynaştırdığını gördüm.

elimden geldiğince, çukurova üniversitesinde bu olayı duyurmaya ve oraya yardım toplamaya çalışacağım. kişisel olarak değil, belki kitlesel olarak okulu ziyaret etme olanağımız bile olabilir aslında.

düşünülünce yapılamayacak birşey değil aslında.

asıl niyeti başka olanlar, okulun adı "atatürk" diye olayı orospu çocukluğu'na vuranlar, umarım gün gelir bu duruma düşüp muhtaç olurlar!

dip not; konu ile ilgilenen arkadaşlardan bana ulaşmasını istiyorum, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.
sol frame'ye sabitlenmesi gereken kampanya.
sağır, kör, dilsiz kalınmaması gereken olaydır.
nasıl gönderirsiniz bu pislikleri o tertemiz insanlara.onların kaleme silgiye deftere ihtiyacı var.onlara yardım edeceğinize onlarla dalga geçiyor, küçük göruyorsunuz.hiçbir işe yaramayan, asalak gibi yaşayan sizlerden nefret ediyorum.eğer anlayacağınızı bilsem yüzünüze tükürmek isterdim, siz ondan da anlamazsınız..."
üç koli tozlanmış sayfalarla dolu kitabımın bir sonraki durağı olmaya adaydır.
önemli isimlerin haberdar olup, çevresine duyurduğu kampanya. bizzat yerinden bildiriyorum ki, tahminim önemli ölçüde kitap ulaşacak çocuklarımıza, herkeslerin desteği ile... lütfen üşenmeyelim!...
en kısa sürede destekleyeceğim ve herkesin desteklemesi gereken kitap kampanyası.
müthiş bir kampanya sözlük.. çok iyi düşünülmüş. Kendi kökenimin de midyat olmasından zağar daha bi içlendim şimdi. Küflüleri bırak, tüm kitaplığı yollayasım var. Kısmetse kardeşlerimden tedarik edip yollamayı düşünüyorum.. Keşke her ay böyle kampanyalar yapsak.. Her şeyimizi paylaşsak oradaki kardeşlerle..

Ama yakında başka kampanyalar da olur umarım, onlarında özendiği ve bizim elimizin altında atıl duran çoook başka şeyler de var..

ilginç isim hususuna değinmek gerekirse, hakikaten öyledir midyat'ta adlar. Babamın adını, dedemin adını, babannemin adını söylesem anlamazsınız.
son paket marlbora mı gönderiyorum hangi şanslı velede çıkıcak acaba.

peşin peşin edit: onlar kitap istiyor okumak istiyorcu ahmetler;
saygım sonsuz ibnelik olsun diye yazdıydım.
bahsedilen yaşlar arası kitaplarımın olduğu pek söylenemez ama kitaplığımı temizlemenin zamanı geldi, hazır postahane çok da uzakta değil...

aslında ülkenin bir diğer gerçeğinide görmüş olduk acı ama gerçek.
Çocukların isimleri, konuştuğu dil kardeş sayıları o kadar önemli değil... Bir çocuğa kitap vermek, kitap istenen bir yere kitap yollamak gerekir... isterse 2 kardeşli ve ismi berkcan olsun... Kitap alın kitap verin, fikir dünyamıza can verin...

ben de öğrenci evimin bulunduğu mahallede böyle bir kampanyamsı bir şey yaptım... Halen fırsat buldukça kız arkadaşımla burslarımızın bir kısmıyla kitap alıp kapı önünde dağıtırız... Okudular mı diye de takibini yaparız... Hepinize tavsiye ederim. Çocukların her biri birer dünyadır.

derhal postahaneye gidip aldığım kitapları yollayacağım... Okuma takibini de artık değerli öğretmenlerime bırakıyorum... Gözümüz arkada kalmasın hocam...
çalıştığım firmayı ikna etmiş fitre ve zekatlarını 3 okula bilgisayar olarak vermelerine vesile olmuştum. kendim de her bayram bir okula az da olsa küçük bir yardım (kalem, defter vs.) yaparım. nasipse bu hafta yozgat paketimi yolluyorum. birazcık toparlanayım mardin' e de yardım elimi ulaştıracağım. ben yaşadım o yokluğu. rabbim kimseye yaşatmasın.
bende bir bavul dolusu kitap vardı kütüp haneye verecektim bu hafta sonu bunu duyduğum iyi oldu. Teşekkür ederim.
en büyük düşüdür şairin; bir çocuğu güldürmek...

(bkz: midyat seyfo gülün)
gördükten hemen sonra bütün kitaplığımı indirdiğim, çok daha fazla kişiye hitap etmesi için kendi websitem de reklamını yaptığım ve beni üzen kampanyadır..
(bkz: http://tinyurl.com/6bwr66v)

Çalıntı yaptığım için ö.Dilerim..
sosyal paylaşım sitelerinden duyurulmasına katkı sağlamamız gerekli diye düşündüğüm kampanya...

(bkz: hadi bir el atın abiler)
eğer fazla kitaplar çevre köylere/kasabalara dağıtılacaksa faydalı olabilir. yoksa atıl bir kitap yığınından başka bir şey olmaz bu. ayrıca ödemeli kargo gönderilemiyor herhalde?
özenle sakladığım ansiklopedilerim ve tarih kitaplarımla katılacağım organizasyon.
gün itibariyle ne gelen ne gidenin olmadığı kampanyadır.
yeni eğitim döneminde iyi bir organizasyon olmuştur.
Arkadaşlar konuyu diğer sosyal platformlara taşıyalım, twitter, facebook gibi. canlandıralım!!!
okur okumaz eve gidip kitaplığa bakmaya niyetlendiğim kampanya. daha eğitimli bir yeni nesil için, yardım edilesi kampanya..
gün itibariyle 100 temel eserin ilköğretim versiyonu kitaplarla katıldığım kampanyadır.
ptt 2kg üzeri almayınca kargocuya gittik yolladık nihayet.
hayrını görsün gençler artık.
yardıma karşı birisi değilim ve insanlığın, insancıllığın ırkı olmadığına inanırım. peki ama 500 arap öğrencinin bizim topraklarımızda ne işi var? ayrıca bunlar sayın davutoğlu'nun getirdiği filistinliler olmasın.
ilk kitaplar geldi...
izmir çiğli'den, gönderen her kim ise zahmete girip yolladığı için çok teşekkürler hepsi çok güzel kitapların.
bugün olan en güzel şeydi bu.