bugün

yıllardır nane limon iyi gelir diye söylenir durur asparagatır iyi geldiği falan yok,, mide bulantısına en iyi gelen şey hiç bir şey yiyip, içmemektir.. yendiği zaman daha fena azdırıyor ama sadece bir iki çubuk tuzlu kraker yenebilir onun dışında no..
En iğrenç durum.

Oturuyordum, birden sıcak bastı, camı açtım, şu an hem midem bulanıyor hem başım dönüyor hem de gözlerim acıyor.

Hasta oldum galiba.
Ne illet bir şey bu ya. Aynı anda tansiyonda düşüyor insan elden ayaktan kesiliyor. Metpamidimi içtim bekliyorum.
Alkol aldiktan sonra olusan mide bulantiniz varsa bir tatli kasigi zeytinyagi icin.
Limonu sık üzerine su ve tuz ekleyip iç geçer. Her gece bulanır benim midem ve bu şekilde uyuyabiliyorum.

edit: her hangi bir şikayetinizde öncelikle doğal yolları deneyin. Sonra hapı yutmayın! Atalarımız boşuna kötü bir olay karşısında hapı yutmak deyimini kullanmamışlardır.
Strese bağlı olarak şu sıralar sık yaşadığım durum. Hayattan bezdim, bir türlü geçmiyor. Bu şekilde daha çok stres yapıyorum döngü oluştu.
Geçmiş olsundur. Panik atak geçirdiğim zamanlardan bilirim ne rezil bişey olduğunu.
Neredeyse 3 4 aydır uğramıyordu.

Geldi yine tipini....
Midesin bulan anlarım da halsizlik vermen büyük yavşaklık haberin olsun, yataktayım amına koduğum.
Üç gündür üzüntüden çektiğimdir. insan üzülünce neden hemen midesi bulanır?
Mide bulantısı çeken yazarlar bir tatlı kaşığı türk kahvesi alıp üstüne 4-5 damla limon döküp yiyin.Maksimum 10 dakika içinde mide ağrısı geçicektir.

Not:Yedikten sonra hemen su içmeyin evet yemesi zor boğazdan geçmiyor ağzını çalkalayın ve biraz limon suyu sıkıp için.
metpamid atın bi tane geçer.
sabahtan beri yataktayım kalksam karnım ağrıyor acıkıyorum yemek yesem kusasım geliyor sürekli tuvaletteyim. böyle iğrenç bir durum hayattan soğutur.
hiçbir şey yokken , durduk yere gelmesinin sebebi, herhangi bir konu üzerine, gereksiz yere heyecan yapmaktan kaynaklanır.
Sonucu lanet midendekilerin ağzından burnundan geri çıkması olur. Bir nevi koca götün yerine lanet ağzından sıçarsın.
Şuan yaşamiş oldugum pislik durum. Istifra edecek gibiyim agra ara vuruyor böyle. Oof bir kösede öleyim ben en iyisi.
Çok konuştuğumda tuhaf bir şekilde başıma gelen durum.
(bkz: metpamid)
yediklerinizden bulanıyorsa sıkıntı yok da bazı insanlar bulandırıyorsa sıkıntı.
oksijensizlik midemizi, amaçsızlık beynimizi bulandırır.
Bazen, hiçbir ilacın şifa olamadığı, nane limonun apışıp kaldığı, insanı paçavraya çeviren bir bulantı çeşidi vardır ki, o da kemoterapidir.
Yamandır...

Yaradan, bunu yaşayanlara yardım etsin...
Gece gece yasadigimdir. Ustelik basim da cok agriyor ilac aramaya halim yok. Tek gozum acik oyle entry girebiliyorum sadece.
görsel

En güzel çaresi yoğurttur.
Binlerce sebebi olabilen, kusmaya kadar yolu olan rahatsızlıktır.

Benim ise illetimdir. Migren, geniz akıntısı, herhangi bir hastalık, aşırı heyecan, hızlı bir şekilde bir şeye çarpmak vs. sebeplerle saniyesinde midem bulanabilir.

Zirvede ise, bir arabanın rengini görüp öğürmem bulunmaktadır. Aklıma geldikçe halen midem bulanır. Sabah sabah aklıma gelmeyeydi iyiydi.
Vazgecilmez rahatsizligimdir.