bugün

Mişel fayfır derdi eskiler. Sabun reklamında oynardı.
görsel

görsel

görsel
Gülüşüyle, bakışıyla ruhumu ısıtan, ancak kendisine hiçbir zaman kavuşmayacak olmanın hasretiyle biraz da yürek yakan güzel aktris. Kendisine the age of innocence filminde vurulmuştum.

görsel
görsel

The Hollywood Knights (1980) filminde ve 2018 Tribeca Film Festivali'nde.
Israrla soyadını Pırefiyer diye okuduğum aktris. Halbuki Pırefiyer diye okunmuyor Fayfır diye okunuyor. Olsun Mişel Pırefiyer daha karizmatik duruyor.
sonunda o da mcu evrenine katılmış. valla çok güzel oldu bu. ant man and the wasp da janet van dyne olarak karşımıza çıkacakmış. gece gece gelen haberin güzelliğine bak ya. çok severim ben bu hatunu. isabet oldu.
müthiştir .

adını mıh gibi aklıma yazdım. 56 yaşında ve hala kendisiyle çıkabilirim çekinmeden.
görsel
yaşına göre çok güzel olan hatun.
Ben bu kadar güzel bir kadın daha görmedim.
görsel
görsel
scarface'de canlandırdığı elvira hancock karakteriyle hafızalara kazınmıştır.
genç sayılabilecek yaşta ölümüyle hayranlarını hüzne boğan efsane aktris.

not: seni unutmayacağız kedi kadın.
(bkz: michelle pfeiffer) doğrusu burada.
1958 doğumlu abd li kadın oyuncu. oyunculuğa mankenlikten geçmiştir ki, dünyanın en güzel kadınlarından biri olduğu konusunda tartışmaya girmek yersiz.

tanrı uzun ömürler versin michelle ablamıza!
bugün itibarı ile 56 yaşına girmiş efsane aktris.
şarap gibi kadın derler ya işte bu deyim bu kadın için yazılmış. ama o scarface deki güzelliği yok mu?
ilk olarak scarface filminde kendisine hayran bırakan, daha sonra ise frankie and johnny filminde scarfacede olduğu gibi al pacino abimizle ilişki durumlarına giren, benim gibi sarışın severler için biçilmez kaftan olan aşık olunası hatun kişilik.
gençliğinde bir tarikata üye iken uzaklara gidip sinema kariyerine başlamış, iyi de etmiş şarap gibi kadın, iyi aktris.
"bir kadın kim kadar güzel olabilir?" sorusuna verilecek 2 cevaptan biri.

diğeri için:

(bkz: rita hayworth)
scarface filminde en ilgi çekici karakter ve hala o müthiş güzelliğini koruyabilen nadir yaratıklardan.
--spoiler--
kedi kadın adı geçince ilk akla gelen isim. 1992 yapımı, Tim Burton imzalı Batman Returns / Batman Dönüyor'un Penguen dışındaki diğer kötüsüydü. Ama bütün filmin en hatırlanan karakteri oldu. Burton, Pfeiffer’a müthiş bir tanıtım sahnesi armağan etti. Selina Kyle'dan Kedi Kadın'a dönüşümüzü gösteren sahnede evindeki Hello Here (Merhaba) yazan neon levhanın dönüşüm sırasında kırılarak Hell Here'a (Cehennem Burası) olması akıllardan çıkmaz.

Maskeli bir baloda, bir tek kendisi ve aşık olduğu Bruce Wayle'in maskesiz olduğu bir sahnede Siouxsie and the Banshees şarkısı Face to Face le dans ettikleri sahne için de Kedi Kadın Tim Burton’a teşekkür borçlu.
--spoiler--

latex elbise içindeki bu seksi hatun, hiç unutulmayacak bir karaktere dönüştüren iki kişiden birisidir. zaten buram buram egzotik tatlar ve seks kokan yapısından (tehlikeli ilişkiler) hafızalara kazınacak bir efsaneye dönüştü.

hangi fantazinizde siyah latex içinde bir kadın /bir panter düşünmediniz ki?

sıkıca dudaklarınızdan öperken kavrayacağı hassas bölgelerinizden sizi diz çöktürecek kadar da hırçın bir kedi kadın. şaplaklar basmanızı isteyecek kadar da sado.

halle berrynin büyük hezimetinden sonra şimdi anne hathawayden yeni bir stil bekliyoruz.

dipnot: gelecek hafta sinema salonlarında begeniye cıkacak filmin şimdiden tanıtımları böyle ufal ufal başlatıldı. hayırlısı bakalım. ancak jokeri fazlasıyla arayacak gibiyiz.
tim burton'un dark shadows filminde boy göstermiş bayandır.
Scarfaceyi izledikten sonra aşık olabilirsiniz.
izabella miko'nun ablası.*
Scarface filmindeki dans figürleri ilgimi çeken süper güzellikte oyuncu
dans için bkz: http://tumblr.com/xunamca5a
Tam adı Michelle Marie Pfeiffer olup, Santa Ana, Kalifornia'da doğmuştur.