bugün

yazılmış olabilir ama eminim arada kaynayıp gitmiştir.

popun kralı Michael Jackson' dan başka bir de içki dünyasının sayılı otoritelerindne biri kabul edilen bir Michael Jackson vardı. uzmanlık alanı damıtık içkiler ve biradır. resmi de budur;

görsel

2007 yılında dünyaya gözlerini kapatmıştır. şimdi ise jim Murray var.
bir şarkıcıdan öte, aslında bir dava adamıdır. bu dava uğruna ömrünü, mahkeme salonlarında üzerine atılan iftiralarla mücadele ederek geçirmiştir. neredeyse bütün şarkıları ve klipleri sosyal mesajlarla doludur, türkler o'nu anlamakta oldukça yetersiz kalmıştır.
öldüğü 3 gün içinde 350 milyon dolarlık albüm satışı elde edip son rekoru 7 ye katlamıştır. Hayran olmak için bir sebep daha.
bundan bir kaç bin sene sonra günümüz mitolojik bir zaman olarak anılmaya başladığında, kendisi günümüzün müzik ve dans tanrısı olarak bilinecektir.
tüm zamanların en büyük pop starı. bir nesil onun şarkılarıyla danslarıyla büyüdü. inanılmaz sahne performansı. şarkı söylerken olağan üstü dans yapması hala kimsenin doğru dürüst beceremediği moowalk ay yürüyüşü dansı hafızalara kazınmıştır.

1982 de çıkarmış olduğu albümü thriller tüm dünyada en çok satan albümdür. 1987 de çıkarmış olduğu bad adlı albümümü. amerikan müzik zirvesine yerleşen ilk albüm oldu. dünyanın en çok satan albümleri listesinde 5 albümü ile listeye en çok girmiş tek kişidir.

ve thriller ile bir numaradır. tamamen kendine ait dans tarzı ile dansa yeni bir soluk getirmiş, tüm dünyayı etkilemiş, bir stardır. dünya müzik starlarının ve gençlerin michael dans figürlerini görmek klasik hale gelmişti. r&b kliplerinde ki birçok dansın figürü michal jackson a aittir.

dünyanın en iyi dansçılarından biri olarak gösterilmiştir. 2009 yılında aniden rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmış, fakat ölümünün yapılan otopside uykusuzluk olarak aldığı bazı ilaçların önemli rol oynadığı belirtilmiştir. midesinde ve kanında diazepam lidoceine ilaçlarında bulunduğu söylenmiştir. bu olaydan sonra jackson un şahsi doktoru gözaltına alınmış kazara ölüme sebebiyet vermek suçundan dava açılıp tutuklanmıştır.
son yıllardaki müzikleri ve klipleri nedeniyle, cia nın yok edilmesi gerekenler listesine dahil ettiği müzik adamıdır.
King of pop. Ayrica varmiydi boyle dans eden bir adam baska.
tehdit ediliyordu..
chris brown ve bruno mars gibi çakmaları çıkan şarkıcı.
sanırım ölmüş.
anti-mason ve anti-illüminati dava adamı. bu güçlere karşı verdiği mücadele ile müziği ve sanatı aşmış kişi.
çağının 30 sene öncesinden gitmiş, aşmış, zamanında kısmını geçtim şimdi bile ağız açık izlenen, dinlenen büyük sanatçı.
ismini duyduğumda tüylerimi diken diken eden şarkıcı.
King of pop, paha biçilemez insan...
http://maxgif.com/2gp
görsel
plak listelerinde yalnızca onun borusu öttüğüne dair haklı haberler yapılan pop müziğin efsanesi.

görsel
tek bir soru yeterlidir tek bir soru

onun gibi birdaha gelirmi dünyaya?

kesinlikle hayır.
hemafrodit sübyancı sanatçı. doğru düzgün tek bir albüm çıkartamamasına rağmen yıllarca magazin sayesinde ayakta kalabilmiştir.
dünyanın görebileceği en iyi dansçı, en iyi ses, en iyi beste ve en hoş kişilik bu adamdadır. o ne güzel danstır, o ne güzel şarkıdır. çok yakışıklı değildir ama hayvan gibi karizma vardır bu adamda. o kaşlar, o gözler, o dudaklar heyt yavrum be!
dinlediğim ilk şarkısı "smooth criminal"dı. bir daha bırakamadım bu adamı. ilk duyduğumda sesine aşık olmuştum. bir yıl aynı şarkıyı sarıp sarıp dinledim. sonra albümlerini, farklı şarkılarını dinledim. artık sesine değil her şeyine aşık olmaya başlamıştım. o beni değiştirmişti, gerçekten. onun gibi olmaya çalışıyordum; kibar, tatlı, mütevazi. ama onun gibi olamıyorum işte. olunamazdı da. o bir taneydi...
huzur içinde yat kralım!
Dünyanın en çok satılan albümün sahibi.
dünyanın en çok satan müzisyeni, evet elvis presley ve the beatles'dan daha çok satmıştır. şöyle garanti verebilirim, amerika'da en çok satan müzisyen, elvis presley amerika'lı zaten geç onu kaldı beatles, michael öldüğünde beatles'a yetişti ve geçti. yani dünyanın en çok satan müzisyeni.
çok yaşa bebişim! seviyorum seni...
büyük adamdı vesselam allah bir kez daha rağmet eylesin toprağı bol tanrı yanında olsun.
şarkılarının hepsini sevmememe rağmen karakterine hayran olduğum pop kralıdır. Ölümünün yıldönümünde tüm MJ severlerin başı sağolsun.
dört yıl önce bugün vefat eden, büyük pop sanatçısıdır kendisi.
özlediğim adamdır. yaşıyor, onu biliyorum ya o bana yeter. varsın yeni şarkılar, yeni albümler, muhteşem konserler yapmasın. o böyle yaşamayı tercih etti. basından uzak, rahat ve huzurlu. onun buna 45 yılın ardından gerçekten ihtiyacı olduğunu biliyorum. şimdi çocuklarıyla beraber mutluca yaşasın. twitter hesabını buldum, bende kalsın. 54 yaşında hala o kadar tatlı ki. sözleri hiç değişmemiş, hala beyni üretiyor, yeni şarkılar yazıyor ama işte. belki böyle bir oyun oynadığı için onu "bencil" olarak görebilirsiniz ancak kesinlikle değil. o sadece yorulmuştu, basından, dünyadan, insanlardan, nefretten, yetişkinlerden. şimdi bırakalım gitsin ve istediği gibi hayatına devam etsin, o ölmedi. sadece içindeki kralı öldürdü...