bugün

Benjamin linus karakteriyle gonlumde taht kurmus, simdilerde ise harold finch karakteriyle kendisine olan hayranligimin en ust duzeyde oldugu amerikali aktor.

Ayrica 40li yaslarin basinda gibi gozukse de asil yasi 58dir. Agzim bir karis acik kalmisti 54 dogumlu oldugunu ogrendigimde. * * *

edit: imla
başarılı bir aktör. her türlü rolü oynar dediğim adam.
son derece başarılı bir aktör. yakışıklı mıdır tartışılar ancak son derece karizmatik bir adamdır.
çok temiz ingilizce konuşan,jest ve mimikleri ile hayran bırakan, kaliteli takım elbisenin pek yakıştığı, benjamin linus ve harold finch karakteriyle gönüllerde taht kuran sevdiğimiz bir abimizdir.
gözleriyle oynayan adam. mükemmel.
harold finch.
Bu adam oyuncuysa bizimkiler ne amk tepkisine sebep olan şahıs.

Lost'ta da harikaydı, person of interest'te de bir harika..
charlie clouser'ın hello zepp'indeki zepp'tir kendisi.
saw filmindeki zepp karakterini canlandırarak beni benden alan oyuncu.

-Merhaba Bay Hindle. Ya Da Hastanede Çağırdıkları Gibi Zepp...
bu adam bir başka . Arkadaş her hangi bir dizi için bir karakter yaratıyor adamlar , mesleği işi ne olursa olsun karakterin , koy bu adamı şimdi karaktere iş bitti . Futboldaki emsali messi pek ala olabilir . ulan bu adamı hemşirelik yaparken gördük , asilik ederken gördük , hackerlık yaparken gördük , sesi ile joker karakterine hayat verdi oyunlarda , fakat iş şurada şimdi bu adam (bkz: ben linus) (bkz: harold finch) vb gibi karakterlerde bir rol kesti , başına birşey gelse adamın yerine geçecek adam yok ! şimdi koy her hangi bir aktristi Ben linus olarak devam etsin işe , o dizi reyting lerde 'akasya duragı'nı geçemez . Velhasıl kendine has oyunculuğu ile her seferinde yardıran aktör . bir diğer emsali (bkz: aidan gillen) (bkz: petyr baelish) bu aktörler oynadıkları karakterleri öyle bir yaşıyor ki dizi , film , her neyse tadından yenmiyor .
person of interest te izlediğim oyunculuğu ve çarpık gülümsemesiyle hayranı olduğum adam. Schubert'e benziyor adam yahu.

http://www.bfz.hu/wp-cont...013/04/Franz-Schubert.jpg
http://vignette2.wikia.no.../latest?cb=20131026173115

edit: fotoğraf linkini paylaşırken sürekli sorunla karşılaştım. tıklandığında açılmaz ise haber edin düzelteyim efem
oyunculuğuyla tüm zamanların en iddialı dizilerinden birinin senaryosunu değiştirmeyi başaran oyuncu. sesini inanılmaz kullanıyor. kendisini daha sık görmek istiyoruz özellikle sinema salonlarında. christopher walken gibi uzun yıllar oyunculuk yapabilmesini diliyorum.
The penguin'i oynamalı.
Harika bir oyuncudur.person of interest ve lost u ucurmustur adeta.

Ben Linus ve Harold Finch.

Yıllar geçse de akıllardan çıkacağını düşünmüyorum.
person of interest'in zeki adamı. keşke tekrar bu dizi ekranlara dönse tekrar izleyebilsek...
(d. 7 Eylül 1954, Iowa), ABD'li aktör. 2001 yılında The Practice dizisindeki rolü ile ve 2006-2009 yılında Lost dizisindeki Benjamin Linus rolü ile Emmy ödülü kazandı. Diğer en ünlü rolü Testere filmindeki Zep Hindle rolüdür. Son olarak Person of Interest adlı TV dizisinde Harold Finch karakterini canlandırmıştır.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Michael_Emerson