bugün

gayet başkaldırı müziğidir.

metal müziğin faşist yorumlar yapan gruplar barındırması, bu müzik türünü ve dinleyicisini faşist yapmaz. bu türün içinde sapına kadar hıristiyan olan grup da vardır, hıristiyanlığı ve semitizmi yerden yere vuran da. çok çok az sayıda faşist grup vardır ki diğer gruplar tarafından dışlanmakta, önemli festivallere katılmaları bile engellenmektedir.

diğer taraftan faşizmin (nefret etsem bile) bir düşünce / fikir oluşumu ile birlikte politik ve ekonomik temelleri olan bir doktrin olduğunu hatırlatmak isterim. yani öyle içte kalıp ara sıra patlayan birşey değil...

ha sözleri ve anlatılanları anlamıyorsanız dinlemeyin bu müziği, anlamaya da çalışmayın. ama biliyormuş gibi yapıp kendinize güldürmeyin...
titre ve kendine gel olayını gerçekleştirmenize yardımcı olan müziklerin oluşturduğu müzik türü.
kadın ve aşk unsurunun çok fazla önemli olmadığı , canlı ve aktif bir insanlığı temsil eden müzik türüdür.
en kaliteli müzik türlerinden bir tanesidir.kendi arasında dallara ayrılır en çok dinlenenler arasında heavy metal ve thrash metal başta gelir sırasıyla black metal, death metal, endüstriyel metal, senfonik metal, power metal diye uzayıp gider.. 80'lerde çok rağbet görmüştür.Black Sabbath,Deep Purple,Led Zeppelin,Ronnie James Dio metal müziğe öncülük etmiş olan gruplardır..
hayatımı hayatlıktan çıkaran müzik türü.

(bkz: vazgeçemiyorum lan)
hareketli kısımları kulağa hoş gelen lakin beş dakikadan fazla dinlendiği zaman baş ağrısına sebep olan bir müzik türü.ayrıca metalcilerin clup tarzı müziği sevdiği görülmemiştir hatta bu tür müzik dinleyenlere hemen apaçi damgasını yapıştırırlar.**
dinleyen herkesin ateist,agnostik,satanist ve bilimum taraf gazetesi sıfatlarından olmadığı müzik türüdür. aramızda böyle kişiler de vardır, ancak böyle bir genelleme yapmak yanlıştır.* *
canavar müziği deseler de, gürültü deseler de metal müzik dinlemek ayrıcalıktır, satanistlik değil. emek vardır, dakikalarca ıntro vardır. gitarın sesi baterinin dım tıs tısı insanı ayrı bir dünyaya götürür. hele canlı dinlenildiğinde coşturur, mutlu eder, daha ne olsun arkadaş.
hislerin bu kadar karma karışık anlatılabildiği bir müzik türü daha yoktur, metal dinleyen kişilere diğer bütün müzik türleri kulakları tırmalayan ses olarak gelir, içlerinde en çok insanı heavy metal sarsar.
gürültü kalabalığı iğrençlik . zaten dinleyen tiplerde 2 ayaklı keş tipli öküzlerdir. yani öle bir ses kalabalığıdır .
bunyeye gore, baskaldiriyi tetikleyen ya da dindiren muziktir.
"biz de ergenken metal dinliyoduk yea!" tarzında cümlelerle en çok eleştiri çeken müzik türü.
ağır bir müzik türüdür.bir alt seviyesi için:
(bkz: hard rock)
ayrıca en bodoslama eleştiri çeken müzik türüdür de, lafları sıralayanların hiçbiri oturup bir şarkıyı düzgünce dinlememişlerdir bile, ve yine hiçbiri metal müziğin dalları olduğunu bilmez.
bunların nabzına göre haggard veya opeth veya lake of tears veya şu an sayamayacağım gruplardan birini dinletip ağızlarının suyu aktığı ama sonrasında metal deyince atıp tutmaya devam ettikleri de tarafımdan gözlenmiştir. cehalet efendim cehalet.
pek çok insanın kız tavlamak için katlandığı ama yeryüzünde en çok düşüneni düşündüğünü paylaşmaktan korkmayan insanların yaptığı dinlediği ve anladığı müzik türüdür. elbette iyi yapan da vardır kötü yapanda vardır.kim ne derse desin hissederek dinleyenler en asil duyguların insanlarıdır. her türlü müziğe ve dinleyicisine saygımız var aynısını bekliyoruz.

(bkz: long live heavy metal)
elektro gitara bir avuç içi taşlama makinası bağla. arada bir düğmesine bas. alsana ses kalabalığı.

o kadar gürültünün içinde ne ritim ne enstrüman ne vokal hiç bir halt yok.

konserlerine bak. kayıp kayık ezik loser denen tipler . aptal aptal saç biçimleri. amerikada sadece ayak takımının dinlediği gürültü.

sevenleriin alayı ya alkolik ya esrarkeş ya da kopuklar. zaten dinledikleri şey müzik değil.

pirinç kadar zekası olan adamın hatta adam olanın dinleyemeyeceği şey.
hayatın * olmazsa olmazı. ve dikkatli incelendiğinde eğitim seviyesi yüksek olanların dinlemeyi daha çok tercih ettiği müzik türüdür.

peşin edit: hemen zıplamayın "diğer müzikleri dinleyenlerin eğitim seviyesi düşük mü yanee?" diye. burada konu sadece metal müzik.
death metal vezgeçilmezdir.
şunuda söylemeden edemeyecegim giyim tarzıyla ne tür muzık dınledıgnı gostermek bana hep itici gelmiştir*
tarafımca 20 sene önce 15 yaşında iken dinlenmeye başlanan, halen tarafımca dinlenmeye devam edilen, hiç de gürültü olmayan, sesleri ayırd etmesini bilmeyen ve müzikal altyapısı olmayanlar tarafından gürültü olarak nitelendirilen, ama taban itibariyle senfonik olan, aynı zamanda da protest anlatım ve ifadeleriyle ön planda olan bir müzik türüdür.
yıllar geçtikçe güzelleşmesi, değerlenmesi, piyasadaki müziklerin gelip geçiciliği ve sığlığı, samimi anlatımı, derinliği, başkaldırı potansiyelini her zaman taze tutabilmiş olması nedeniyle dünya varoldukça klasik müzik ile birlikte varolmaya devam edecek olan, sadece müzik türü değil, buna bağlı olan bir yaşam tarzıdır.
her insanın korktuğu ve kurcalamak istemediği konuları ele alan müzik türü. bu yüzden kimse bu müzik türünü kabul etmek istemez .
anlamayanların böğürtülü müzik diye tarif ettikleri çoğu insanında sevmediği müzik türüdür. bu müzik türünü pop kültürüyle özdeştirip ilk dinlenildiğinde çok kafa yordurtturmadan, tak diye anlaşılmasını bekleyen ve dinlediğinde anlamayıp bir köşeye atan zihniyete ben müzikten anlıyor demem zaten. gerçekten emek verilerek yapılan müziklerin değeri dinledikçe çıkar. her dinlediğinizde arkada daha önce fark etmediğiniz bir gitar riffini ya da daha önce duymadığınız kick seslerini fark edersiniz. kısacası metalle yatıp kalkmayan bir kişinin zaten bu müzik türünü anlamasını da beklemem.
he birde elementtir. periyodik cetvelde 1A 2A ve 3A grubunda yer alırlar. en bilineni demir (Fe) dir vs vs...
sıfır müzikal görüşe ve hödük bir düşünce tarzına sahip olanların ''ule dinlenir mi bu yav gürültü safi ehi ehi'' gibi saçma yorumlarına maruz kalan müzik türü.

anlamaları gereken şey bu müziği anlayacak hassaslıkta kulaklara sahip olmadıklarıdır (hödükler için geçerli). aynı sebepten genellikle diskolarda çalan ritme uyup dans etme amaçlı, oturup sadece dinlemeye uygun olmayan müzikleri dinlerler. çünkü o gelişmemiş işitme duyularının kaldırabileceği tek şey odur. ayrıca bu tipler arabada bassı sonuna kadar açıp sadece onu dinleyenlerdir. şahin kullanırlar bir de..

bütün bunların üstüne müzik yorumu yapmıyorlar mı bir de..
-ben varya, acaip metalciyim
-ne dinliyon?
-metalika

Şeklinde diyaloglara sebep olan ve dinliyenleri satanist sanılan muhteşem bir müzik türü.
şimdiye kadar dinlediğim en iyi müzik türüdür, gerçek müzik türüdür canlıdır kulak ister, yetenek ister.
Bazı saygısız insanların''bu kafa sikiyo bee''gibi tabirlere maruz bıraktığı ancak ,özünde çok ama çok güzel melodik olan hatta bu güzelliğine göre gruplara ayrılan kimi zaman sert olan müzik türü daha doğrusu yaşam felsefesidir.