bugün

bu aralar burnumda çokça tüten memleketim. millet denize giriyormuş,hava iyice ısınmış. istanbul seni seviyorum ama bi mersin değilsin.
22 yıl yaşadığım ve aylardır uzak olduğum kent. çok uzun zaman göremeyeceğim, özledim şimdiden..
dibine kadar özlediğim memleketim.
burhanettin kocamaz geliyor....

macit özcandan kurtulmasına çok az kalmıştır.
mersinde oturmuyorum ama bir mersinli olsaydım chp ve mhp'den hangisi bir adım öndeyse ona oy atardım.

gerçi şöyle bir gerçek de var. eğer mhp mersinde alırsa bdpye ve kürtçülere karşı en iyi mücadeleyi onlar eder. chp bu konularda daha pasif. zira mersin için esas tehlike asli dokusunun bozularak mersin'in kürtleştirilmesidir. bu nedenle mersin'in vatansever türkleri tek partide birleşerek kürtçüleri şehirden defetmelidir.
iNŞALLAH CHP MHP ÇEKiŞiRKEN ARADAN BiR PARTi ÇIKMASIN.
mhp adayı burhanettin kocamazın önde götürdüğü eski chp kalesi.
MHP kalesidir. bakmayın siz yerel seçime. genel seçimde üç hilalcidir mersin.
akp önde.
Macit'ten kurtulan memleket. mersin MHP dedi!
mhp ye mersin büyükşehiri hediye eden memleketim. sağol mersin. istanbuldan kucak dolusu sevgiler sana.
macit'i 3 hayırla yollayan güzel şehir kürtçlerin korkulu rüyası olacak bir başkan.

ama iş adana ile mersini almakla bitmiyor türkiye genelinde aldığın oya bak

yavrudan muhalefetten öteye gidemiyorsun.
mhp:%31,9
chp:%28,5
akp:%28,0
bdp:%9,7
şeklinde sonuçlanmıştır.

(#23241648) mhp yi %0,8 lik bir yanılmayla tahmin ettiğim şehir.
Bu seçimde oyların çoğunu mhp almıştır. Çocukluğumdan beri macit özcanı bilirdim. Ne oldu da mersinliler fikir değiştirip chp den mhp ye geçti bir bilen varsa anlatsın hele.
yeni yasa mersin de mhp ye yaramıştır. ilçelerden ve köylerden gelen oylar mhp ye mersin de seçimi kazandırmıştır. Merkez dışındaki silifke ve aydıncık hariç bütün ilçeleri mhp almıştır.

eski yasa geçerli olsaydı toroslar, mezitli, yenişehir ve akdeniz oylarını topladığımızda;
chp:%31,7
mhp:%25,5
akp:%24,3
bdp:%17,1 olacaktı.
(bkz: büyükşehir yasasının akp ye faydaları/#23336267)
karışık ve güzel bir şehirdir m.özcan dışındaki her chpli adayın en az %35 alacağı chpli bir büyükşehirdir. tabiki merkezden bahsediyorum yoksa birçok dış ilçesi mhplidir.
içinde bulunduğum için kendimi ultra mutlu hissettiğim şehir. ankaraymış istanbulmuş bi geçiniz lütfen. nefes aldığımı hissettiğim, uzaklaşınca deli gibi özlediğim şehir.
Memleketim olan şehirdir.

Şimdi mersin ile ilgili mutlakaları belirtelim;

Mutlaka yenmesi gereken (yoğurtlu) tantuni
Mutlaka gidilmesi gereken: yapraklı koy
Mutlaka içilmesi gereken; şalgam/atom
Mutlaka gidilmemesi gereken; siteler/demirtaş.
Memleketim yaşadığım şehir , gerçek anlamda cennettide cehennemide barındıran güzide yer. Pek bilinmesede içi güzelliklerle dolu bir Akdeniz şehri.
Tokatımı yersin. Diye devam eder. Sevdiğim ildir.
Hakkı yenen şehir.
kokusu farklı tadı farklı (tantuni) hissiyatı farklı memleket.
Yaşanılması zor, okunması imkansız şehir. Sakın okumaya gelmeyin sakın!
Okunması gayet keyifli olacak şehirdir zira Turkiyede ki 5 opera balden birine sahiptir , çok fazla konser olur gece hayatından kültüre turistik yere sahiptir. Kışın yakacak sorunu olmaz ucuzdur kısacası güzeldir Mersin .