bugün

abdest suyu ile çorba yapan gariplerin cemaati.
kapanmalı artık. cemaatlerin teröristleştiğini bile gördük hala bakıyoruz öyle diğerlerine.
bu ülkeyi ziyan eden oluşumlardan biridir. yazık çok yazık. 2018 yılındayız ya.
Hac, bile insan ömründe bir defa farz iken. Müritlerine Menzile her yıl gidip gavs ın huzurunda Tövbe etmelerinin telkin edildiği yer. Aklı başında olan kişi her sene tövbe için menzile gitmenin tamamen ticari kaygılarla uydurulmuş bir yalan olduğunun anlamakta güçlük çekmez. Bir mürit ne kadar sık menzile giderse o kadar çok para harcar ve ticari döngü devam eder anlayışı var. Gerçekte Menzil Cahil insanların uyanık gavs ve yaverleri tarafından tavuk gibi yolunduğu yerdir. Tövbe bahane, lüks hayat şahane.
temiz ruhlu insanlar topluluğu. hiç birinden zarar gelmez, devletin içine güvenilir adam toplayacaksanız menzilden toplayınız.

şeyhimiz gavs sani'nin yetiştirdiği evlatların, kışla'da yetiştirilen evlatlardan hiçbir farkı yok.
Din tüccarı ve müritlerinden oluşur. Şimdilik hükümete yakınlar ama az bir zaman sonra onların da ipi çekilir. Çomarlara karşı birer piyon olduklarını unutmasını bu yobazlar.
Karısını kızını gavs hazretlerine peşkeş çeken gavatlarla dolu tarikat.
Tam anlayamadığım anlamak için uğraş verdiğim cemaat türü.
islamda dahi Müslümanları değil islama bakmalıyız müslümanlara bakacak olsak islamı kötülemiş oluruz ki Müslümanın da bin bir çeşiti mevcut.
Bu cemaatin içinde çok iyi insanlarla beraber çok kötü insanlarda gördüm. Kimisinin tek gayesi Yunus Emre'nin mürşit gerek şiirden yola çıkarak Allah'a ulaşma gayesi olsada kimisi haşa Önder kişiye tapacak vaziyettedir.
Araştırmadan, soruşturmadan ne derse yapacak insanlar çoğunluktadır.
Tövbe meselesini bir kişi bana şöyle anlatmıştı.
Tövbe senin ile Allah arasındadır ve bu yolda Önder kişimizin tek görevi şahit olmaktır. Yani tövbe ediyorsunuz ve şahit olarak önder kişiyi referans ediyorsunuz.
Çok ayrıntılarını bilmiyorum ama anlatılacak çok şey var aslında.
Kalpler ancak Allah'ı anmakla huzur bulur ayetinden yola çıkarak Allah'ı zikretmek ne güzeldir. Onlarında toplanıp sessiz bir şekilde gözlerini kapatıp Allah Allah dediklerini duymuştum.
Bu işlem sırasında başlarına beyaz bir örtü örterler. Bunda maksat Allah ile arama melekler dahi girmesinmiş. Bunu tam olarak ben de anlayamadım.
Topluca zikirlerde vardır.
Garip sesler çıkarttıkları doğrudur.
Umarım amaçları Allah olanın amacı kabul olur.
Kötü yanlarıda fazlaca var bana göre.
Bazı konularsa aşırı baskıcı davranabiliyorlar.
Kendileri dışında olan insanlara hor bakabiliyorlar ama bu insandan insana değişir. insanlara bakarak yargılamak tuhaf kaçar çünkü bin bir çeşit insan vardır.
Bana kalırsa namazını kılan, kuran okuyan ve iyi düşünen bir insan Allah katında zaten iyi karşılanacak olandır. Ama onların düşüncesine göre Tasavvufta yol kat etmek önemli.
He bazılarıda vardır ki içer şarabı, gezer kızlarla eğlenir ben tövbe ettim pişmanım der ettiği pişmanlığa kendisi bile inanmaz aklanmış sayar şahsını.
Adıyaman'da ikamet ederler. Köyleri vardır lakin köy diyemessiniz oraya
Çay ocakları alışveriş yerleri restoranlar onların himayesi altındadır.
Onların düşüncesine sahip olanlar için mükemmel bir dünya konağıdır.
Çok kalabalıktırlar.
Kendilerine "Sofi" derler.
Saf olan anlamına geldiği söylenir.
Kurbanım derler.
Gerçekten tam olarak kavrayamadığım ama gerçek mi yoksa gerçek dışı mı çok merak ettiğim cemaat.
Ama biraz çekinip gitmek istemediğim bir yer.
Mühür vurulması gereken tarikat. Sadece bu değil hepsi kapatılmalı. Üyelerinin, tapıcılarının, müritlerinin de psikolojik tedavi görmesi lazım.
(bkz: holy şirk)
temiz ruhlu insanlar topluluğu. hiç birinden zarar gelmez, devletin içine güvenilir adam toplayacaksanız burdan toplayınız.

şeyhimizin yetiştirdiği evlatların, kışla'da yetiştirilen evlatlardan hiçbir farkı yok.
Yeni paralel yapı.
Fetö den bir farkı yoktur.
Gavsin dünyalık işlerini bir çorba karşılığında yapan ve sadece cenneti arzulayanlarin bulunduğu cemaattir.
cemaat değil tarikattır. kendilerini bilirim çok kişiyle tanıştım. kötüsüne denk gelmedim. biraz aşırı sofiler. fetö ile kıyas edilmezler bence.
(bkz: yeni fetö)

iktidarın da bir farkı yok zaten.
Allaha şirk koşan cemaat.
Semerkand yayınevinin yayımladığı Minah kitabında ve kasrikten geçenler kitaplarında görüleceği üzere gavs denen şeyhleri namazı tekrar et dediğinde edeceklerinden bahsediliyor. Şeyhlerinin mucizelerini anlatan muridleri şeyhlerinin ışınlanmayı bulduğunu, onları gözleri kapalı şekilde yollarda götürebildiğini vs.. Gibi çılgın iddialarda bulunuyor. Şeyh uçmaz murid uçurur lafı bizzat doğru yani.

Bunların kutsal ipleri var birde. imamları titremeye başlayınca hepsi titremeye başlar. Maymunsu sesler çıkarırlar. insanlıktan çıkarlar. Dinin özünden uzaklaşırlar kısacası.
temiz ruhlu insanlar topluluğu. hiç birinden zarar gelmez, devletin içine güvenilir adam toplayacaksanız burdan toplayınız.

şeyhimizin yetiştirdiği evlatların, kışla'da yetiştirilen evlatlardan hiçbir farkı yok.
(bkz: karlov suikasti sanığının menzilci olması)
(bkz: metö)
sakallı pezevenkler.
bir tarikattır.

fetö'nün şutlanmasından sonra devlet kadrolarına yerleşmeleriyle iyici popüler hale gelmişlerdir. bir çok tarikat gibi devlet içi yapılacak atamalarda da önemli rol oynarlar. toplandıklarında yaptıkları ritüeller bazı müslümanlarca şirk olarak görülür. ayrıca seçim dönemleri kime oy verileceği de müritlere bildirilir.

bu tarikatın dini bakımdan ilginç iddiaları vardır. mesela uğur ışılak bir defasında gavs hazretlerinden söz aldığından ve sırat köprüsünden geçerken gavs hazretlerinin, uğur bey kolay geçsin diye allah'a naz edeceğinden falan bahseder.

zaman zaman kendi kendime tefekkür ederim, şu günleri eski paşalar görse acaba ne düşünürdü? diye. mesela enver paşa görse veya kazım karabekir yada atatürk. acaba ne derlerdi ? düşünsenize kazım karabekirsiniz ve bir bakıyorsunuz koskoca devlet tarikatların eğlendikleri kum havuzuna dönmüş.

yazık çok yazık...
tayyibin kandirilmak icin aglarini ördügü cemaattir.
Bak açıkça söylüyorum ;

Bugün menzil cemaatinin devlete sızmasına bir laf etmeyip yarın “kendi başlarına bela olunca” laf edecek olan varsa onun sülalesine sövüyorum...
özellikle sağlık bakanlığı'nda ciddi anlamda kadrolaşmış bir yapılanma. tüm cemaatler gibi bir an önce lağvedilmeli. zira devlet mekanizması ne çektiyse hep cemaatçi kadrolaşmadan çekti. devlet öksürünce ülke hasta oluyor.

tıpkı şimdiki gibi. devlette cemaatlere değil, bilgiye, birikime, profesyonelliğe ve liyakate ihtiyaç var.
Bekliyoruz...

Badeleme falan vardir eko tedirgin belli.