bugün

hoştur.1970'lerin başlarında ortalama 20 yaşlarında olsaydım benimde yapmak istediklerimin başında gelebilirdi.ikibinli yıllarda bir bok yok.instagram, facebook, twitter gibi egomanyasının arkasında yürüyen vasıfsız insanlar kendilerini tatmin etme peşindeler.kalemin kağıdır okşayışı ile uzaklarda ki gözlerin yazıları lanse etmesi etkileyicidir, büyülüdür.aptallaşma çağına merhabalar.
günümüzde değerini kaybettiğini düşündüğüm kavram.
bir zamanlar heves ettiğim durum.yıllar önce bir çocuk dergisinde mektup arkadaşı olmak isteyenler adresini yazıyordu.ben de bir heves yazdım gönderdim ama cevap gelmedi.belki de eline ulaşmadı kimbilir.
istediğimdir.

Varsa benimle aynı düşünceye sahip kişiler, lütfen iletişim kursun.
eskiden hazırlıktayken bir tanesine sahip olduğum arkadaştı. finlandiyalı biriydi ama adını dahi hatırlamıyorum şu an. yılbaşında falan ailesiyle birlikte çekilmiş fotoğrafını yollamıştı onu hatırlıyorum bir tek. güzeldi bence ya. keşke şimdi de hep mektupla iletişsek. şimdi internet var tabii on finlandiyalı ile aynı anda konuşabilirsin, ya da dünyanın herhangi bir yerindeki biriyle. o zaman da tadı kalmıyor işte işin.
bugün düşmüştüm bunu gercekten varsa boyle biri gelsin.
Sevdiğim beyle mektup arkadaşı olmak isterim şahsen.
Sevdiğim bir beyle de olur aslında.
Var mı mektuplasacak baba yigit?
ihtiyaç duyduğumdur.
mektup değil de mesaj arkadaşı olabilir.

kız olsa daha iyi olur çünkü daha rahat anlatabiliyorum her şeyimi.

erkek olursa mevzu sapıyor.

mesaj bekliyorum.
Her gün beraber okula gittiğim, sokakta oynadigim arkadaslarimla yaptigim faaliyetti. Mektubun yeri ayrıydı tabi. Hatta geçen arkadaş atmış ne tatliymisiz dedim. Masumken ki haller. Yazdığım şeyler baya komikmiş o ayrı tabi de. Mektuplasmak ayrı bir güzeldi ve zamanında güzeldi. Şimdi nerdeee .
Lisede okurken çok meşhur olan kavram. ismi bile bir naiflik içeriyor: "mektup arkadaşı".

O zamanlar internet ve sosyal medya bu kadar hayatımızın içinde değildi. öğretmenlerimizin de yönlendirmesiyle çoğu arkadaşımız birer mektup arkadaşı edinmişti. Tanımadıkları şehirlerden, hatta bazıları tanımadıkları ülkelerden öğrencilerle mektuplaşırlardı. Mektubun içinden bazen bir de fotoğraf çıkardı. Ya da küçük başka hediyeler...

Mektupta anlatılanlar çok edebi konular olmazdı belki, iki edebiyatçının mektuplaşması gibi değildi sonuçta. Ama samimiyet olurdu şüphesiz. Henüz kirlenmemiş bir dünyada yaşanan değerli dostluklar oluşurdu. O günlere ait havayı yaşamak ve hissetmek isteyenler için aziz nesin'in "şimdiki çocuklar harika" kitabı doğru bir tercih olacaktır sanırım.
Kaldımı ki mektup arkadaşları?
Bakıp gulenlere rağmen hala sahip olduğum. Hatta yenisinin de olmasını istedigimdir. Beklerim.
Bir çalışma için geçen yıl rastgele seçilmiş adreslere atılmış 20 mektuptan hiç bir tanesine bile cevap gelmemesi sonucunda edinemediğim. 90'lı yıllarda kalan güzel bir anı, arkadaş çeşididir.
Olsa yazacağız ama ne mümkün!
Kelimelerinde elinin gözünün izi olan arkadaşlık. Olduğu gibi gerçek. Ürkek harfleri duygusal imlaları, düşünen hisseden kağıtları kokusunu taşıyan zarfları, yaşayan arkadaşlık.

Zarfın içine kendini koyup postalamış gibi duyulan heyecan.

Yollarca dolaşıp gelen, yıllarca saklanan arkadaşlık.

Yaşadığını, düşündüğünü, hissettiğini olduğu gibi paylaşıp birbirini görmeden kelime köprüsünde beraber büyüdüğün kişi.
Ortaokul ve lise boyunca mısır'dan bi çocukla mektup arkadaşıydım. Çok da keyifliydi. Ama meğer tüm mektupları ben açtıktan sonra annemle babam, abime tercüme ettirirmiş .
Bu devirde olması zor olandır.

Ptt de mektup yollamak istiyorum deyince böyle bi alıklaşıyor çalışanlar, normal mektup gibi mi diye soran gördüm ben o derece.
Sosyal medya çıkınca unutuldu. Eskilerde, güzel ve keyifli di.
her zaman cok isteyip hicbir zaman sahip olamadigim arkadastir.
can dostum filmindeki engelli yaşlı adamın karşısındakini hiç görmeden yaptığı zevk verici iş
tabi filmin sonunda görüyor.
Mektup arkadaşım olsun ama adresimden utanıyorum.
2 adet mavi ticki anında görmek ya da iletildi raporunu almak için ; gözümüzü ekrandan ayıramadığımız bir zaman diliminde unutulmaya yüz tutmuş bir arkadaşlıktır. olsa güzel olur. hatta şimdi olsun . kokulu ve ucu yanık mektup göndereceğim garantisini de veriyorum .