bugün

fenerbahçeyi yakmak için dünya kadar palavra uyduran karaktersiz.

-emenikenin parayı alma görüntüleri vaaaaaar.
-fenerbahçe nin açık açık şike yaptığı görüntüler vaaaaaar.
-inanılmaz şeyler var, paralar havada uçuşuyooooor.
-daha hiçbir şey açıklanmadı, daha neler neler vaaaaar.

bu dediklerinin hiçbiri çıkmadığı gibi hak yerini buldu, fenerbahçe de aklandı, bu budur.

2011 yaz mevsiminde hatırlayın, bu maşa, bu mide bulandırıcı allah korkusu olmayan karaktersiz kanal kanal gezip fenerbahçeye nasıl da saldırıyordu, hatırlayın hepiniz.

o günlerde de dedik, tüm bunlar fetoşun savcılarının/polislerinin/hakimlerinin oyunu diye. gün gelecek keser dönüp gerçek yerine girecek diye.

fetoşun sistemine destek olan lütfi arıboğan, mehmet helvacı ve bu baransuydu.

nihayet adalet yerini buldu.

inşallah hapislerde çürürsün. sana öyle sövgü dolu sözlerim var ki küfürlerim bende saklı, sana malum olsun!

maşa olarak fenerbahçeme dokunmaya kalktın ya sen, fetoşun polislerinin mabadlarından uydurduğu fezlekeleri kanıtmış gibi sundun ya sen, allah seni hapislerde çürütsün !

bayhan a laf atan deniz seki gibisin şimdi ve allah biliyor ya içimi, zerre üzülmeyip ne beddualar ne küfürler ediyorum sana, hepsi üzerine olsun !
kendisi tam bir patlamış tenekedir;
görsel
kışın yediği hurmaların rahat bırakmadığı gazecicik.
mutluyum ulan mehmet,

ben bu hale geldim sayenizde, üzülmüyorum sana, senin gibilere. "taraf olamayan bertaraf olur" zihniyetiniz aldı götürdü empati yeteneğimi...

sevinçliyim ulan mehmet,

adalet hepimize lazım olur, derken biz; elinizdeki güce öyle güveniyordunuz ki, ummakla yetindik senin bu günlerini...

umutluyum ulan mehmet,

siz birbirinize düştüğünüzde, "yesinler birbirini" dediğim an bile bu kadar umutlu değildim. sen, sen varya sen öyle iğrençsin ki, senin oralarda olman umudumu tazeliyor bilesin.

merhametsizim mehmet, gaddarım bugün mehmet,

adalet hepimize lazım olur mehmet, hepimize...
kendisini ve emre uslu'yu hiçbir zaman gazeteci olarak göremediğim gazeteci. küçümsemekten, aşağılamaktan değil. bu adam belge yayınlarken bana hep ajan gibi gelirdi. tipi, duruşu falan bende hep cia ajanı izlenimi uyandırırdı. kim tutuklarsa/tutuklatırsa tutuklasın, tutuklanması şaşırtmadı. eninde sonunda tutuklanacaktı/tutuklattırılacaktı.
ektiğini biçmiş tetikçidir.

gram üzüldüysem ne olayım. belki içeride aklı başına gelir de ne ettim lan ben der.
kazdığı kuyuya kendi düşmüştür.
fillerin savaşındaki çimendir.

ya ezilecek ya öküzün bağırsaklarından geçerek aslına dönecektir.
gündeme gelebilmek adına 3 temmuz safsatasını hergün pişirip pişirip medyanın eline malzeme yapmasıyla, 25 milyon fenerbahçe' li ahının şimdilerde çıkması durumunun başrol oyuncularından biri, baransu efendi bunlar daha iyi günlerin.
durumunu düşündüğümde tam üzülecekken birden gülmeye başladığım kişi.
rüzgar tersine dönünce, diye başlayan cümlelere hedef olan gazeteci. neymiş efendim dengeler değişiyormuş da akpliler de böyle yargılanacakmış falan.

komik.
gazeteci imiş.
tek başına bir dünya adamı içeri attırmış.
adamlar suçlu mu değil mi... siktir et ya, hoca efendi(!) nin işine geliyordu ya...
gazeteciliğe bak amk, ne zaman kendi cemaatine lazımsa o gün ortaya çıkıyor belgeler peh...
istifçi mehmet.

yiyin birbirinizi...
herhalde anlamıştır kimlerin ipiyle hangi kuyuya indiğini.cahil cesareti ile boyundan aşkın filimler çevirirsen..
En son haberler.

Okmeydanı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nde muayene etmişler. At mı olm bu niye bu hastane?

Kaçma ihtimali olmamasına rağmen (bu STV'nin haberi aman dikkat), hastaneye elleri kelepçeli götürülmesi toplumsal infial yaratmış (ben öyle bir infial minfial göremedim). Kendisi (bugün itibariyle) avukatlarının gerekli belgelerle kendisine bu oyunu tezgahlayanların hayatını karartacağını, onları tarihin çöplüğüne gömeceğini iddia etti.

Zaman gazetesi genel müdürüne göre, morali çok iyiymiş. Hapse düşen herkes gibi bir anda Kuran'ı keşfetmiş, onun güzelliklerini görmüş. Bedenini esir almışlar ama ruhu Allah'ınmış.
şu anda içeride tırnaklarını yiyordur. ulan, 'böylesi bir gündemde' eli-kolu bağlı. ama bu yüzden içeride zaten...
yalancının mumu yatsıya kadar bile yanmadı.
Bu ülkede hala adam gibi gazeteci var olduğunu gösteren insan.
Zamanında tansu çillere başbakanlık zamanında amdan götten çakmış parayı götürmüş efsanevi karakter bir okadar yalancıdır.
balyoz yok diyen devletin balyoz belgelerini sızdırmaktan içeri aldığı adam.
gönül isterki uzun boylu bir hücre arkadaşı olsun. en afillisinden...
Etme bulma dünyasının yeni üyesi.
(bkz: mehmet baransu nun cezaevinden yazdığı mektup)
Mehmet barılansu.
afedersiniz ama beter ol piç dediğim kişi.
vay anasını böyle biri vardı dimi la? insan unutuyor işte... hele ki, tek sermayesi kölelik olanları...