bugün

ram, mosfet, vrm arızasından kaynaklanır genelde. makinenizin taksiratını gates efendi affetsin, helvayı fıstıklı mı istersiniz, kakaolu mu?
allah beterinden saklasın.
görsel
windows xp kullananların aşina olduğu efsane bilgisayar hatası.
bayadır yaşadığım sorundur. internetten baya bir araştırdım ve araştırmanın özeti bu fotoğraf.
görsel
windows 10 da sık karşılaşılan bsod yani ölümün mavi ekranı anlamına gelir.
xnxx in de temasıdır ayrıca .
Bilgisayarın "yarrağı yiyorum" mesajıdır.
hdsentinel programını kur ve harddisk sağlık değerine bak. %80 nin altındaysa bilgilerini yedeğe alıp yeni disk almaya bak. Ram ihtimali var ancak Ram mavi ekran verdirdiğinde yeniden açılışı yavaşlatmaz.
Son 1 haftada 4 kere karsilastim bu sorunla ve hep oyunda oluyor kafayi yiyorum her seferinde. Tekrar acilirken acilmasi uzun suruyor icine siciyor yani oyunun. Cozumu insallah format degildir.

Edit: oyuna geri donmem tam 10 dakka surdu. Artik dayanamiyorum bu lanet olasi pc ye bobrek alicisi varsa konusalim.
Yaşamın getirdiklerine kayıtsız kaldığımız andır.
daha 5 dk önce tam bi program kurarken çıkan soktuğum ekrandır.
bi ara harddiskim yandı ve sonuç bu oldu
ekranın taa. olacaktı
ama bana yeni kapı açtı
Dunyanin en sinir bozucu seyi.

Simdi yazinin bundan sonrasini kufurden hoslanmayanlar okumasin. Sonra gelip eksiliyorsunuz.
Ben elimde ki bilgisayari 3 yil once aldim. 250gb sikimsonik bir harddiski vardi. Bu 3 yildir hep mavi ekran verdi 3-5 kez tamire gitti ancak hic bir sike yaramadi. %90 harddiskten olur dediler. 2 aksamdir binbir ugrasla yeni harddisk taktim ve yine mavi ekran. Ya siktigimin bilgisayarinda hicbir sey duzgun gitmiyor. Bad pool header hatasinin sebenini bilen mesaj kutumu yesillendirirse cok tatli olur.

Edit: ya ne dangalak insanlar var. Rahatsiz olursan okuma dedim. Nerene batti Anlamadim ki amk.
Genelde donanımsal problemler de ortaya çıkan bilgisayar sorun bildirimi. Ram, ekran kartı v.s.
Az önce monitörde gördüğüm şey. Kapatıp aÇtım gitti.
5 saniyelik şok geçirmenizi sağlayan mavi cisim.
windows'un çöktüğü andır. Çok can sıkar. Format atmadan geçmez.
(bkz: maviekran)
windows'unuzun sessiz feryatlarını duymamanız sonucu oluşan durumdur. bir konuşabilse kim bilsin neler diyecek garip.
aslında o kadar korkulacak bir durum değildir. ünlü bir cafe işletmcisinin yıllar önce vermiş olduğu cevaplar sonrasında bu zamana kadar gelmiş bir nesil korkmaz "mavi ekran"dan.

- erkan abi mavi ekran verdi gene.
+ res at!
- abi gine verdi ?!?
+ format at!
mavi erkan.
çok aptal bi görüntüsü vardır.

her haliyle.
kişisel dumur deyimi olarak kullanılabilir.

x: olum kız arkadaşın olmak var lan senin bu dünyada. parfümler, kıyafetler, neler neler alıyon. Benle de çıksana lan.
y: çıkarım aynısını alırım ama sikerimde.
bilgisayarda görüldüğü anda kırma parçalama hissi yaratan ekrandır.