bugün

Türkiye'deki siyasal sistemden daha demokratik! Sandığa oylar atılıyor. Yarışmacılar, "jüri oylarımızı çalacak mı?" diye sandık başında beklemiyor. Sandıktan çıkana herkesin güveni hala var. Bir yanlış yapıldı mı? "Kol kırılır yen içinde kalır" sistemi işlemiyor. Şefler sistemin sağlıklı çalışması için müdahale ediyor. Yani demokratik kurumlar yerli yerinde. Bir de Türkiye'de böyle bir sistemi oturtabilsek!
favorilerim cemre ve alicandır ikisininde çalışarak ve yemek üzerinden gittiğini düşünüyorum.
kıvanç somer şef'in kardeşi ya da kuzeni olabilir. hem benzemelerinin hem de kıvanç'a çok toleranslı davranılmasının başka bir açıklaması aklıma gelmiyor.
Mastercheflerin Menemen yaptığı program.
Mehmet şef: Evet bu haftanın kaptanlık oyununda...lokma dökeceksiniz. Eda nın lokması..
Kurgu bir programdır da... Müslüman olmak içki içmemek anlamına gelmiyor. (bkz: Bektaşi) ki bektaşi olmayan müslüman da şarap içebilir, içiyor yani. (Bu arada ne olduğunu bilmeden yazıyorum bunları)
anneme izlememesi için rüşvet verdiğim program.
Suna gibi çekici kadını barındıran yarışma programı. Hatun çok güzel değil farkındayım ama konuşurken mimikleri tonlamalari filan aklımı alıyor.
Bkm* tamam abiciimm sakin ol abiiiiciimm.
mustafa elendi. şeflere posta koyup gitti. iyi adam değil.
Ne zaman bu programı izlesek ailece acıkıyoruz. O yüzden siz siz olun alıştırmalık bir seyler hazırlamadan ekran başına geçmeyin. Bu arada geçen seneki tadı kalmadı.
entelektüel çizgimden uzaklaşarak birkaç bölümdür psikoloji yüksek lisansımın bana kattıklarını, reklamcılık lisansımın ne seviyede olduğunu görmek amacıyla izlediğim program.

öncelikle yarı gurme 90 kilogramlık kütle olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki bu programın neresi masterchef?
yurtdışı muadilleri ( bunu da ingilizce seviyemi test etme amacıyla izledim elbette, saçmalamayın. )

bir programda her akşam türk insanının canını çektirecek yemekler mi yapılır?
adana kebap, köfte, hot dog, tantuni yapılan masterchef mi olur?

geçen hafta mustafa adlı yarışmacı neden " bundan sonra yargı dağıtacağız, herkese hesabını soracağız" diye sivri çıkışlar yaptı?

Yasin adlı bir bölüm izleyiciye sempatik gelen ve yalnızca şov yapan, yemek altyapısı olmayan hatta gördüğü yemeği de yapamayan, tüyo ile yemek yapan pek sempatik yarışmacıya sahip bir yarışma.

ancak!
hey hat, bir düşünün ki yasin yok, kavga yok, gruplaşma yok, yahu neden izlenir böyle bir program? kaç kişi yemek tarifi ve yemek yapılışı izliyor televizyonda? öğlen kuşağında birkaç hanımefendi yalnızca.

bu yarışmayı prime time da genel izleyiciye izletebilmen için ekstra bir şeyler atman gerek içine.

ee kurgu! ne kurgusu kardeşim? hayatın ta kendisi bu güzel yarışma. izleyip de gerilmeyen, izleyip de mutlu olmayan var mı?

en azından kim elenmiş, kim yenmiş diye merak ediyorsunuz, işte amaç da bu değil mi zaten?

bir adet yarışmacı " kıvanç " bildiğim kadarıyla çok ünlü birinin mutfağında çalışıyordu. yahu arkadaş sen neden yarışmaya giriyorsun, kendini yıpratıyorsun?

kime yapacaksın daha yemek, rihanna ya mı?
biter bitmez tekrar başlayan uzun reklamlar yüzünden artık pek izleyesim yok.
Cemre var orda o bizden türkçü.
O kadar çok laf söylüyordum ki ne saçma bir yarışma diye şimdi ise izler oldum.
Yasin, Kıvanç, suna , Batuhan eleme potasına şahit oluyoruz. Yasin ve kıvaç beklenmedik şekilde potadan çıktılar. şu an şefler çok bozuk. Hiç istemedikleri bir tablo ile karşı karşıyalar. Bakalım Mehmet şef’in “yağda pişirmeyin” uyarısını dinlemeyen Batuhan mi yoksa ördeği çıtırdan öte yakan suna mi hayallerine veda edecek?

suna elendi. Ve Batuhan şeflerin kıyağı ile yoluna devam ediyor.
kıvanç isimli yarışmacının dolgu dudaklı bir bayanın önderliğinde dedikodu ve kulis yapan ekibi dağıttığı yarışma programı. çok severim böyle bomboş ego ile takılanların salya sümük dağılışını. helal kıvanç reis nefessiz yargı dağıtmaya devam.
yasin'in aşçılıkla falan hiçbir alakası yok.

ötekiler eşşek gibi çalışıp yemek çıkarırken bunu ne zaman gösterseler aptal aptal işlerle uğraşıyor, her yeri de titreyip duruyor. zaten mümkün mertebe bunu çekmiyor kamera.

ama yemek yapılınca ne hikmetse en çok bunun yemeğine zoom yapılıyor. bir enteresan.

ayrıca son ördek yarışmasında yaptığı tabağın orjinaliyle hiçbir alakası yok. tezgah mezgah da pislik içinde. hani noldu hijyen diye ortalığı yıkan ustalar?

eskisi gibi izlemiyorum ama son bölümde de gördüğüm şuydu...

kıvanç, vasat bir aşçı ama aşçı.
batuhan, yetenekli ve genç aşçı. dolayısıyla saf.
suna, öyle aşırı profesyonel, her mutfak ortamında bulunmuş bir şef falan kesinlikle değil. yarı amatör, yarı profesyonel falan. nispeten yetenekli ama abartıldığı kadar yok.

yasin...

kesinlikle aşçılıkla ilgisi olamaz. yani en çok yemek yapmayı seviyor falan dersin ama o bile değil.

ben akşamdan kalma halimle düelloda kabak gibi oyarım kendisini. o kadar diyorum.

çünkü bence elementler önüne zaten hazır geliyor.
kimin kazanacağı, kimin eleneceği önceden belirlenen yarışma.

https://www.youtube.com/w...6Pi8&feature=emb_logo
görsel
güzide'nin final haftasına çıkması ve batuhan'ın elenmesi üzerine ciddi ciddi torpil olduğuna ikna oldum.
Kabın içine maydonoz koyup "bu nedir" diye sorulan ve yanlış cevap verilen program.

Maydonoz la maydanoz.
Güzide'nin hazırladığı tabakları görünce utanıyorum ya. Hem kendisi adına hem de o tabakları öven şefler adına. Yazık, ünlü ya da zengin olmak kendini başkasının senin adına utanacağı durumlara düşürmemeye yetmiyormuş demek ki.
Batuhani tuttugum programdi.

Batuhan elendi yolu acik olsun. Cemre de cok basarili ve harika bir kisilik ortaya koyuyor. Batuhan olmadiysa o olur ins hakediyor.
Finalde Alican daha iyi.