bugün

Gerçekten çok çok iyi bir futbulcu ve dün attığı gol harikaydı. Maça resmen damgasını vurdu.
en büyük özelliği ayak bileklerinin çok kuvvetli olmasıdır. bu nedenle, kaç kişi arasına girerse girsin topla çıkabiliyor. buna ilaveten, orta mesafeli arapasları tertemiz ve çok nettir. demek ki saha görüşü de çok iyi. ayrıca futbolda en temel ögelerden biri olan terse uzun topları da muhteşem isabetli atar. yani, sağ açık yerinde diyelim ki ekrem dağ topu aldı, sıfıra doğru iniyor, müdafi takımdan üç kişi kendisine basınca, on beş metre arkasındaki fernandes'e topu atarsa, bu arkadaş sol açıktan ismail bindirmişse, öyle bir top atarki 50 metreye, armut gibi bütün müdafa kalırsınız sağ tarafta. süper duran top kullanması da ayrı bir artısıdır, bunun için sadece gecen seneki kupa finalinde attığı penaltı bile yeterli bir örnektir. adamı steven gerrard gibi anlattık ama kendisi ligimizin tam olarak steven gerrard'ıdır bana göre.
Al koy barcelona da xavi nin yerine. Barcelona da hiçbirşey değişmez.
manuelken böyleyse, automatic olsa nasıl bir performans sergiler diye merak ettiren futbolcu. ayrıca iyi ki ilk temellerinin atıldığı gece annesi babasına "bu gece olmaz, başım ağrıyor" dememiş.

acı umut programının jenerik müziği olsun, telefonuma melodi yaparım.
(bkz: manuel fernandes için yapılabilecek fedakarlıklar)
futboldan anlayan gözlere masturbasyon yaptıran üstün futbolcu.
futbolu hem defansif hem de ofansif anlamda oynaya bilen turkiyenin gordugu en iyi, en zeki ve fevkalede bir futbolcu.
çok beğendiğim bjk oyuncusu. gerçekten avrupa standartlarında. duruşu da rakip için korkutucu ve tam bir takım oyuncusu. ama yine de...biralexdeğilsin fernandes kardeş...
son 16 saattir twitter tt listesine demir atmış topçu.

Nuri alço ol, ilaçlı gazozunu içelim manuel fernandes.

edit: 21 saat oldu. durduramıyoruz efendim.
beşiktaş futbol takımının, futbolcu diye almasına karşın, bambaşka çok acayip bir şey çıkması. yok bu futbolcuysa diğerleri ne? eğer diğerleri topçuysa bu adam necidir? çok karışığım sözlük.
ligimizde oynayıp da, fenerbahçede görmek istediğim ender futbolculardan biri.bir bizim cristiana bakıyorum bir de fernandes'e aralarında 3-4 gömlek fark var.cristian futbolcuysa fernandes ne olarak tanımlanır hiç bilmiyorum.takımına bu kadar katkı sağlayan, her oynadığı maçta takımını bir seviye yukarı çıkaran futbolcu az bulunur.
bazı aveller tarafından "altı üstü bir gol attı" diye eleştirilen adam. ulan adam sezon boyunca harikalar yarattı. senin gözün götüne bakıyosa biz ne yapalım.
http://www.facebook.com/photo.php?v=350022958382558

daha önce bu kadar güldüğünü görmediğim futbolcu.
iyi futbolcudur da bu denli kendisinden övgüyle bahsedilince pele şaşalı dönemlerindeki futboluyla geri döndü sandım. tamam adam türkiye ligine fazla. kabul fakat bir beşiktaş taraftarı olarak övgüyü abartmadaki ustalığımıza ne demeli? sanırsın adam tek başına madrid maçlarını aldı. beşiktaş ilk 8'e kaldı falan. yok demi böyle bir şey? ee o halde rahat bırakalım da gelecek hafta da istanbul bld.ye ye karşı buna benzer bir iş çıkarsın. bu kadar isminden bahsedince yarın şımarınca niye şımardı demeye hakkımız kalmıyor. daha play of var. üstelik kaybedilmiş bir uefa var. düşme potasındaki bir takımı can havliyle mücadeleci bir oyunla yenmek güzel de iş tek maçla bitmiyor.
gaza getirmeyelim şu topçuları. adam akıllı her maç mücadele etsinler, kapasitelerini yansıtsınlar.
zorunlu edit: tamam iyi futbolcu ama istikrar diyorsak alex var, üstelik galatasaray'da selçuk inan gümbür gümbür geliyor. ben olsam tüm portekizlileri şutlar bu adamı takımda tutmanın formülüne bakarım. ama sakin sular derin akar hesabı. şımartmadan, popo kaldırmadan.
muhteşem futbolcu. dün gece hakkında yapılan yorumların bazıları;

fıkrasına gülünmeyen adam ol sabahlara kadar gülelim

kuponun olalım tek maçtan yatır bizi

apaci ol, outro lex dinleyelim

taksimde yilbasi sapigi ol, taciz magdurun olayim.

bakkala diye çıkayım müge anlı'yı sal peşime

islak terlik ol, çorabımla basayım

tarikat kur mürid'in olayım

durumlarimi beğen de beğenelim!

imam ol,camilerden çıkmayalım

facebooktan oyun davetiyesi yolla kabul edelim..

otomobilin olayım debriyajıma basmadan vitesimi değiştir

tokiden ev al taksidini ödeyelim

adam vur cinayeti üstlenelim fernandes

doktorlar dizisi ol sabah akşam izleyelim

sevgili tribi ol çekelim

ortim ol, sekiz deyip iki almana razıyım

minibüs şoförü ol balık istif binelim fernandes

feysbukta feyk kız hesabı ol abaza gibi kitleniyim

yigit bulut ol kafandaki jolen olim

organ mafyası ol, böbreğimi sökeyim

facebookta zaman tüneline geç de geçelim

hapise gir tünel kazalım

y.d ol,gel tekrar başkan ol

her aksam 9da halka sesleniş konuşması yap oturup dinleyelim

yanlış anons ol sahaya atlayalım

isvicre'li bilim adami ol her dedigine inanalim

justin bieber ol facede soyadımı bieber yapayım

burnumun dibindeki izzet altınmeşe beni ol ömür boyu taşıyım seni

tuvaletın delıgıne dusen telefon ol kolumu sokim alim lan

fake hesap aç sana webcam açalım 100 kontor sifresi verelim

yılbaşında taksim'de yabancı olayım, taciz et beni

şahin k ol denizden gel

pes oynayalım bozuk kolu bana ver

ajdar ol albümünü alalım

internet kafe aç, counter strike oynayalım

mujde ar'in olalim araba caminda kistir bizi

gazeteci oliyim bardan cikarken kufur et bana

flash tv de halaybasi ol sabaha kadar dondur bizi

bu da bi taraftarın yaptığı görsel

görsel

allahına kurban fernandes. evet.
26 mart 2012 ibb spor beşiktaş maçında yine çılgın atmakta.
beşiktaşın yenildiği her maçtan sonra yokluğunun ardına sığındığı futbolcu.
futboluyla ve yaptıklarıyla beşiktaş'tan hayatım boyunca sevebileceğim tek adam. makaralarıyla gülüyoruz çok yaşa emi fernandes.
hiç şüpesiz bjk nin en iyisi,türkiye liginin de en iyilerinden biri.beşiktaşın orta saha oyuncusu.
(bkz: box to box)
26 mart 2012 ibb spor beşiktaş maçında takımının en iyisi. sahada kalan 21 kişi ona ayak uydurmakta zorlanıyor.
gelmiş geçmiş en kaliteli yabancı oyunculardan biridir.
üzerine yeniden takım kurulması gereken kartal.. tekrar söylüyorum satmak beşiktaş'a ihanet olacaktır.
26 mart 2012 ibb spor beşiktaş maçı'da kaleci hariç takımın %80'i olduğunu gördüğümüz futbolcu. defanstan top mu çıkarmadı, gol mü atmadı, kontra depar mı atmadı. kendisine ayak uydurabilen bir kaç futbolcu olsa beşiktaş bambaşka olurdu.
beşiktaşın ve spor toto süper ligin en iyi futbolcusu net.

şimdi hakkında hala satıldı satılmadı dedikoduları dönmekte, eğer fikret orman* "beşiktaşı beşiktaşlıların istediği gibi yöneteceğiz" sözünün arkasında duracaksa, bu adam ne olursa olsun satılmasın arkadaş.

diyelim fernandes'i 17m€ sattık diyelim ne olacak sonra yerine daha az maliyetli aynı etkide bir oyuncu mu bulabileceğiz ?, gidip 2m€ bulun hadi fernandes gibi adam, eğer bunu bulabilecek kapasitede bir takım olsaydık mesela bir porto olsaydık fernandesin gidişi bizi etkilemez diyebilirdim. ama ortada sistemsiz bir takım söz konusu

fernandes giderse beşiktaş için çanlar çalmaya başlar. oyuncularımız arasında o kadar büyük bir uçurum var ki;

fernandes gibi bir adamın yanında oynattığımız adam veli kavlak, arasında ki farkı everestle bile zor ölçeriz.

lakin yönetim ne yaparsa yapsın, küçülmeden kastı fernandes dışında bir şeyler olsun

holosko, veli, ekrem, edu gibi adamlardan kurtulmadığımız sürece fernandes boşu boşuna gider.

ne yapın edin şu adamı tutun takımda, uzun yıllardır* orta sahada böyle adam izleyememiştik, bundan mahrum bırakmayın artık.
aldığı para anasının ak sütü gibi helal olan futbolcu. Attığı gol veya yaptığı asistler değil mesele. Belediye maçının 65. Dakikasında attığı depardır bunun nedeni. Helal olsun.
(bkz: bırakma bizi Fernandes)