bugün

allah belasını versin senin gibi takımın.
şerefsiz orospu çocukları.

3-0'dan 3-3 ne lan.
rakip coventry city lan.

orospu çocukları.
premier ligde 11 senedir şampiyon olamayan takım.
bir haber spikerinin zevk ve huşu ile bahsederken "kırmızı şeytanlar" dediği takım.
dün evinde 3-2 yendiğimiz ingiltere takımı.
Şu ara çok kötüler ve çok eksikler. Ama bu demek değil ki salı günü bize 3-4 atma ihtimalleri yok.
Özellikle 80'lerin 2. yarında Teacher'ın ingiliz işçi sınıfının ebesini belliyeceğim diye Hazel'i de kullanarak Livertpool'un üzerinden geçmesi ile beraber zirve yapmaya başlamış olan futbol takımıdır. Yine de Ferguson bir dönem güzel futbol oynatmıştır.
eski günlerinden çok uzakta olan kulüp. hem ligde hem avrupa' da eski gücüne sahip değil ne yazık ki...
Werghost da tutunamamış daha sene dolmadan hoffenheim e gitmek zorunda kalmış. Halbuki beşiktaşta iyiydi ne yarak yemeye gittiyse kapasitesini aşan takıma.
ilk türk futbolcusu, kaleci altay bayındır olmuştur.
2011 cl finalinde barça karşısında aldığı mağlubiyet ve barça'nin ezici oyunu sonrası tarihe karışan bir dönemin efsanesi.
Adamlar dünya çapında tanınıyor ve müzeleri başarılarını ifade ediyor. Yıllarca kupa alamasa da adını futbol tarihine yazdırdığı kesin olan kulüp. Efsaneler ölmez zaten, sadece şekil değiştirir. Geri dönecekler.
--spoiler--
boşuna bayern münih ile birlikte dünyanın en iyi "yönetilen kulübü" değil tabi...adamlar personelin 1 poundluk harcamasını bile muhasebeleştirip ilgisinden tahsil ediyorlar. boyle de profesyoneller.
--spoiler--

Manchester son yıllarda berbat yönetiliyor. ibra'nın oynadığı zaman da dahil.
boşuna bayern münih ile birlikte dünyanın en iyi "yönetilen kulübü" değil tabi...adamlar personelin 1 poundluk harcamasını bile muhasebeleştirip ilgisinden tahsil ediyorlar. boyle de profesyoneller.
Zlatan Ibrahimovic: "Herkes Manchester United'ı dünyanın en zengin ve en güçlü kulüplerinden biri olarak biliyor. Dışarıdan bana da öyle geliyordu ama orada kendimi dar bir zihniyetin içinde buldum."

"Bir maç öncesi takımla birlikte oteldeydik. Susadım ve mini barı açıp bir meyve suyu içtim. Maçtan bir süre sonra eve maaş bordrosu geldi. Genelde incelemem ama merak edip baktım, 1 sterlin'lik kesinti gördüm"

"Kulübü arayıp sordum. 'Maaşımdan neden 1 sterlin kestiniz?' dedim. Mini barda içtiğim meyve suyundan dolayı kesildiği söylendi. 1 Sterlin. inanabiliyor musunuz? italya'da asla böyle bir şey olmazdı. Bunlar oyuncuların saygısını kazanan ve fark yaratan detaylar."
6 Milyar €'ya Katar şeyhi Jassim bin Hamad Al-Thani'ye satılan kulüp.
90 larda ingiltere nin winner takımı iken bir şekilde kendilerini ingiltere nin başakşehir i haline getirmeyi başaran kulüp.
dünkü maç özelinde hiçbir suçu kabahati olmayan takımdır. ronaldoya yaptıkları terbiyesizlik ayrı.. sevilla cenabeti ile eşleşmeleri en büyük şanssızlıkları sadece. biz bu sevillayı kendi evinde madara ettik 4-5 atacağımız maçtan 2-0 mağlup ayrıldık. geldik istanbulda gene kevgire çevirdik kazandık ama turu geçemedik.

dün united ilk yarıdan 5-0 yapardı maçı. maç sonuda normalde 8-0 bitmeli idi. o top bir türlü kaleye girmiyor bu sevillaya karşı oynarken. genede 2-0 a getirdiler maçı ama adamlar çok cılız şut çekiyor unitedlıların ya kafasına çarpıyor ya ayağına çarpıp gidip gol oluyor. orta yapıyorlar gene unitedlıya çarpıp kaleye yöneliyor top. dün 4 golüde united attı maç 2-2 bitti tüm mevzu bu.

bu cenabet sevilla bu bal ile o kupayı alır arkadaş aha bugünden yazıyorum.
koskoca dünya takımını mersin idman yurduna çevirdiler helal olsun adamlara.
görsel

Biz bunları taa 6 ay öncesinden söyledik. Eric ten haag denen vasıfsız ne yaptı etti sevilla karşısında 2-0 önde götürdükleri maçı 2-2 berabere bitirmeyi başardı. Bir kaç dakika daha oynansa sevilla üçü dördü bile bulabilirdi. Oyunun son dakikaları Manchester ceza sahasında geçti neredeyse.
- ronaldo bunu beğendi.
“if u are not a manc,
U are a wank”

Sloganının muhatabı olan takımdır.
Ronaldo loser’ından kurtulduktan sonra azda olsa bir istikrar tutturan kırmızı şeytalar lakaplı takım erik tan hag’le iyi bir hava yakalamış olduklarını söyliyebiliriz fakat efsanevi teknik direktörleri Alex ferguson dönemlerindeki istikrarı yakalıyabilmeleri artık hayal ötesi gerizekalı glazer ailesi dünyanın en köklü en prestijli klübü’nün resmen içine sıçtı saçma salak oyunculara ödenen yüksek bonservisler çapsız çapsız teknik adamları takımın başına getirmeler ronaldoyu loser döneminde tekrar takıma dahil etmeleri çöküşü dahada hızlandırmış oldu bir dönemler dünyada finansal olarak örnek gösterilen klüp şu an adeta trilyon euro’lara yaklaşmış borç bataklığıyla boğuşuyor tabii artık gitgide artan borçlardan ötürü glazer aileside götüm götüm klubü yüksek fiyata çakabiliceği yeni bir sahip arıyor düşünün araplar aslında böylesi bir klubü hayatta normalde kaçırmaz ama bir bakıyorlar borçlar adeta rahat premier ligte 2 klüp satın alabilicekleri rakkamlarda zaten klubün yönetiminde futboldan bi haber vizyonsuzlarda fink atyor bence hiç vakit kaybetmeden en başta yönetimde en üst kademeden en alta kadar bayern münih vizyonuna geçiş yapmalılar adamları araştırın yönetimindeki ismin bir çoğu zamanında bayernde oynamış efsane oyuncular ee tabiki bu hamle bile size transferlerde olsun genç oyuncuları keşfedip gelişimlerinde level atlamalarına katkıda bulunmanızdan olsun her zaman transferlerde oyuncuların zihnininde saygın bir klüp olma prestijini kazandırır aslında değişim bellide bu gün bir başka sermaye bile manchester’ı satın alsa yeni futbol baronları artık futbolu sadece sahip oldukları diğer şirketlerin hisselerine prestij katma mantığı düşüncesi içinde olduklarından bi bok değişmiycektir manchester city, paris st germian bunun en canlı örnekleri Allahan malları hala bir ton para harcayarak şampiyonlar ligi kupasının sahibi olucağa hayelleriyle yaşıyor sonuç olarak futbolda başarının ilk anahtarı altyapıya sağlam yatırımlardır örnekleri ajax’benfica,dortmund bayern modelleeri gibi işte bu vizyon sebebiyle bile adamların istikrarı hiç sekmeden devam ediyor ben en azından manchester’ı bir ingilizin satın almasını isterdim ama oda inkansız gibi.
halk arasında follofoş tabir edilen duruma düşmüş olan takım. svihs. ronaldo'ya köpek çekerken düşünselerdi umrumda olmaz.
perişan olmuştur.
Yeniden neville, beckham gibi isimleri çıkartan özkaynak düzenine dönmeleri gereken kulüp. Bugün zaten kaybedildi, bari geleceği kursunlar. Yine de severiz o ayrı.