bugün

makarnayı hiç ekmekle yememiş kadar kötüsünüz.
çok acıkmışlık yahut oburluk belirtisidir.
Muhtemelen her şeyi ekmekle yiyordur.
italyanlar icin doğal bir eylem.
görsel

En son walking dead'de negan spagettinin yanında carl'a yaptırdığı ekmekleri yedi.

görsel
Somun ekmeğin arasına salçalı kıvırcık makarna koyma eylemidir. Pirzola kadar güzeldir.
Karbonhidrat bombardımanıdır.
Gözü dönmüş bir açın yapacağı eylemdir.
Bir dergahın üyesidir .

Karbonhidratla beslenmek bir ayrıcalıktır.

Dipnot: birgün tüm bunlar bitecek .
Makarnayla beslenilen öğrenci evinin içinde, bir üyenin ekmek alması durumu.
Fakir veya öğrencilerin yaptığı eylem.
kekoluktur.
Fakirlik alametidir. avrupa ülkelerinde kişi başına düşen yıllık et tüketimi ile bizim kişi başına düşen yıllık et tüketimine bakarsanız durumun vahametini anlarsınız. Bir eğitimci olarak şunu hep söylerim zaten bizim çocuklarımızın bön bön bakmasının tek sebebi bu. Protein ağırlıklı beslenmek yerine mecburen karbonhidrat ağırlıklı besinler tüketmek zorunda kaldıkları için gözlerinin feri sönmüş mal mal bakıyorlar. Etin kilosu olmuş 60 lira balık desen kim bulmuş ki yesin. Çocuklara bari her gün en az bir yumurta tüketin diyiyoruz okulda. En azından protein ihtiyacınızın bir kısmını böylece gidermiş olursunuz. Hiçbir çocuk yatağa aç girmemelidir. türk tarım ve hayvancılığını bitirenlerin vicdanı rahat mı diye sorasım geliyor ama umurlarında değilki. Onların çocukları hergün et süt terayağı balla beslenirken bizim yani halkın çocukları makarnaya, ekmeğe, patatese talim ediyor.
ekmek müptelası olmayı gerektirir.
yaş 25 yolun yarısı.
bira göbeğinden hallice göbeğinizin olmasını sağlayacak eylem.
gel bir de beni ye denilesi insan artıklarının yaptığı.
Öğrenci işi, yanında da hazır köfte olur. Köfte demeye bin şahit tabi..
Ekmek arası yapmak daha lezzetlidir. Bir de ketcap ve tursu olacak. Off
klasik akabe seçmeni yeme şeklidir.

seçim zamanı yapılan yatırım makarna ve patates doğrultusunda olunca normal durum.

mesele makarnayla ekmek, patatese un karıştırırlar.

biliyorum ben.
Şiddetli açlık durumunu gösterir.
Midem bulanmasın diye yaptığım şey.
aşırı protein alımından dolayı beyniniz fazla çalışır sofrada aniden erdovan erdovan diye bağırabilirsiniz.
Kalın bir birey olmanıza yol açar.
sağlıksız dengesiz beslenme ama kesinlikle karın doyurucu tercih.
yoksulluk sınırı 30.000 lirayı geçen ülkede ekmek ana besin ve yemek olarak da makarna bir genel beslenme aracıdır.
neyse, asla büyüme gelişme çağında ve eğitim öğretim gören çocuklarınızın bu tip beslenme alışkanlığına (karbonhidrat ağırlıklı) izin vermeyin.
ne, imkanınız mı yok?
umurumda değil, sadece olması gerekeni söyledim. yaptığınız tercihler sadece sizin değil çocuklarınızın geleceğini belirler.