bugün

sıranın ekmeğe geldiğini gösterir. 1 liraya ekmek mi olur lan ? o paraya gerçi bi bok alamıyoruz ama 1 lira ulan.
(bkz: kapak olsun)
kolektif ve halkevleri'nin kazanımıdır.
vatandaşın kazanmasıdır.
http://www.halkevleri.org.tr/yenisayfa.php?no=5422
darısı ankaralıların başına...
ankaralıların imrenerek izlediği bir sonuç. koyun gibi oturun bakalım. melih bey ve adamları daha ne kadar alay edecek ankarıalılarla.

ankaralılara candan erçetin'den ninni şarkısını hediye ediyorum.
mahkeme ettiyse iyi olmus iptaldir.zaten ulkede kararlarin cogu kral tarafindan verilmekte.
toplu taşımayı taksimetre hesabı ölçen başkanın bik bik bik diye konuştuğu zammın iptal edilmesidir. yok hat 42 km miş te beylikdüzü ne uzayınca 50 km olacakmış bu uzunlukta tek bilet anlamsızmış. git bi paris e moskova ya new york a da altyapı gör tek biletle kaç km kaç durak gidebileceğini gör. yanına da hesap makinesi almayı unutma tamam mı koçum?
kadir topbaş'ın ne yapıp edip bu zammı ya tekrar koyarak ya da başka türlü zamlar yaparak karşılayacağı durum.
bu bağlamda fazla sevinemiyorum, nasılsa kadir topbaş yine yapacağını yapar, ancak tek sevindiğim nokta halkevlerinin dava açıp bişeyleri kanıtlayarak davayı kazanmış olmasıdır.
yerinde ve doğru bir karardır, milleti zamlarla kazıklayacaklarına orjinal projesinde raylı sistem olarak görünen metrobüs saçmalığını millete yakışır bir hale getirsinler.
dahada kafaları basmıyorsa gidip metro şantiyesinde amelelik yapsınlar.
30 günlük bir süre var be kadir topbaş son güne kadar bekleyecek. ne kazansam kar gözüyle bakıyor
Memlekette bizi düşünende varmış dedirten olay.
Eskiden metrobüs duraklarının aralarından kaçak binenlere "yuh be yuh" diye baktığım, şimdilerde ise "helal olsun koçum geç geç" dememe sebep veren kişi Kadir Topbaş'tır.
Merak edenlere not : Ben hala akbille biniyorum..
kadir topbaş'ın hemen uygalamayacağını belirttiği karar.
yapılan itirazı mahkeme reddetmiştir.
*
mahkeme iptal etti ama hak ve hukuk tanımayan ve adeta dikta tutumu sergileyen akp zihniyetinin sallamadığı karar ve uygulamaya geçirmediği karardır.
adamlar yüzde 5-6 enflasyon deyip, yüzde 33 zam yaparak kendileri ile çelişip, rezil etmesi mi korkunçtur yoksa topbaş'ın zam için yanıp tutuşup önce karar itiraz etmeleri ve karar itiraz edilirse bir yolunu buluruz gibi hak ve hukuku ayaklar altına alan tutumu mu korkunçtur düşünmek lazım.