bugün

demirel buna yakın bir söz söylemişti zamanında, giden o oldu.
bu ülkenin asil sahipleri nene hatunlar size açık olsanızda kalabilirsiniz diyor.
lakin sizin onlara kapı göstermeye ne gücünüz, ne de curetiniz yeter.
bence kaşınmayın.
söylemek için kemalist kapilalist sosyalist ateist vb. yani siyasal ya da dini açıdan belirli bir düşünceye sahip olmak mı gerekiyor acaba sorusunu akıla getiren başlık. ayrıca bu düşünceye katılırım.

türbanla baş örtüsü arasında fark vardır efendim, kimse nenelerimizin taktığı amaçla takmıyor bu devirde artık.
gericilrin ya sev ya terket sloganı gibi olan anlamsız cumle. elstirmmek isterken komik durruma dusuren soz.
(bkz: #9754769)
(bkz: kuran mı o da ne diyen müslüman)
sende istemiyorsan git abd'ye diye karşılık verilebilir.
gerzek insanların söylediği söz. Dini değer ve yargıları bilmeden din hakkında konuşanlar bu ülkede çok olduğu için ayrıca Az olduktan sonra içki içmenin günah olmadığını söyleyen bile olduğu için artık bu tarz sözler doğal olarak görülmektedir.
kuranda yok demek işime gelmiyor demektir.
aksine Allah (c.c) kadınların örtünmesini istemiştir buda kuran-kerim de açıkça yazmaktadır.
çanakkale savaşında kahramanca mücadele eden kadınların acaba ne kadarının başı açıktı. öyle ya madem bu ülkeden kavulması gerekiyorlar bu soruyu sorarlar adama. ingilterede kıytırık bir inancı bile tanıyan demokrasiyi burası ile karşılaştırdığımda gerçekten üzülüyorum.
iranlılar türkiyeye kaçıyor. gerizekalılar bizi iranalaştırmaya çalışıyor. kim gider o salak ülkeye .
kapalılığı iran'la bağdaştırmış zihniyetin cümlesidir. tüm dünyadaki kapalılar iran'a mı gidecek yani nedir?
bunun kemalizmle bir ilgisi yok. tamam bizde kemalistiz ama kimseye git deme hakkın yok. işte bu gibi insanlar yüzünden kemalistler dinsiz sıfatı yemiş durumda. ne demek git? hani demokrasi? nerede insan hakları?
kafası şekilciliğe çalışan insanımsıdır.
kur'an'da da yokmuşmuşmuş.
(bkz: bsg)
Bu ülkede sorunlar hep böyle çözülmeye çalışıldı.O? O başörtü takıyo iran'a gitsin. O? O dindar o Arabistan'a gitsin.O? O komunist SSCB'ye gitsin.O? O köylü şehre niye geliyo tarlasına gitsin.O? O Kürt.Irağa gitsin.O? O Ermeni Ermenistan'a gitsin.O? O Yunan Yunanistan'a gitsin.Burayı seviyorlarsa napalım peki?Kalsın ama okullarda asimile çalışması uygulayalım.Başörtüsü varsa çıkartıralım.Kürtse,Ermeniyse,Yunansa Andımızda Ne mutlu Türküm diyene desin.Komunistse asarız.Dindarsa yobaz arap diye taşak geçeriz,olmadı asarız zaten.Köylüde kalmak istiyorsa şehirdeki hayatı göre göre değişir.Bok değişir!Al sonuç bu.Yasaları bile Avrupa dillerinden çevirme olan bir ülkenin(hatta bazılarında çevirmenlik hataları yapılmış ve yasalar yanlış çıkartılmıştır.isteyen devlet kaynaklarına gidip bakabilir.) sorunları çözümü de bu kadar olur zaten.Kolaya kaçmanın bu kadarı olmaz.Sadece tek tip insanın öngörüldüğü ülkede özgürlükten bahseden ben ve benim gibilere olur olan.Hepiniz birbirinizi sindirmeye çalışın.Sövün birbirinize aferin, devam!
aşırı derecede gereksiz bi laf isteyen istediği yere istediğini takar fakat! içinde bulunduğumuz durumda başörtüsünü siyasi simge olarak kullanan insanlar varken bu sorun daha uzuun bi süre devam edicek.. bi insanı dış görünüşüyle yargılamak kadar iğrenç birşey yok !
ya madem kuran da başörtüsü takın yazmıyor, o zaman ne diye milletin taktığı başörtüsüne karışıyosunuz, size ne birader? kadın ne için takarsa takar.
--spoiler--
kuranda yok madem neden takıyorlar ki. yanlış bence.
--spoiler--
kuran ı kerim de yazan herşeyi yapıyorlar sanki, olmayanları yapmaya gerek yok demi.
(bkz: madem götünü siktirmek istiyorsun bas git kominizm rejimi bulunan ülkelere)
(bkz: serbest çağrışım)
(bkz: ya da iran buraya buraya gelecektir)
cehalet kokan söylem.

ister kapanır ister açılır. sana ne? demokrasi diye birşey var. öyle yada böyle hazmedeceksin bu demokrasiyi.
ben küpeyle yaşayabiliyorsam, kapalı olanda yaşasın. herkes istediğini giymekte, istediğine inanmakta özgürdür...
ulan kuranla çok mu işin var da, kalkıp kuranda yazmıyor diyorsun. kaç kere okudun diye sorarlar adama. üstelik ulan ben bugün itibariyle bir din kurduğum adı lamezonculuk, biz her yerde parmak arası terlik giymek zorundayız, al bak bu da kuranda yazmıyor, ama ben bi kitap yazdım "burhan" onda yazıyor işte.
iranda rahat edebilirler. evet, evet, hmm hmm, doğru lan! gidin irana.
"madem başörtülülerden rahatsızsın bas git hollanda'ya" denilesi insandır.

not: kur'an da "başötrüsü takın" değil "göğüs bölgesinin üst kısmını örtün" ifadesi geçmektedir.
"iran'a falan gitme, yeter ki hayatıma sokma o sümüklü burnunu" diye düzeltilmesi gereken slogan. ama bu sloganı yanlış bulanlar aynı tepkiyi "ya sev ya terket" sloganına da vermiyorlar ne yazık ki.