bugün

(bkz: richard dean anderson)
bokundan bomba yapan kandırıkçı dizi kahramanı.
Bir bolumunde, 2 inch bir boru ve deterjandan bazuka yapmisti bu sahis
bu adam sayesinde evin anahtarı olmadığı gün eve girmeyi başarmıştım.
ilkönce komşunun evinden bizim balkona atladım. balkon kapısı kapalı idi. kapının altından yere bir adet bez parçası uzattım. daha sonra balkon kapısının anahtarını bir sopa ile yere düşürdüm. anahtar yerdeki büyük bez parçasının üzerine düştü. çektim ve anahtar ile kapıyı açmıştım.
i.ne mcgayver bu numara ile kaç hırsıza yol göstermiştir kimbilir. *
saçma sapan yöntemlerle polisçilik oynayan bir karakterin üstüne kurulu olduğu diziydi. böyle bir saçmalığı türk milletine yutturmaya çalışılması da ayrı bir sorun tabii ki...
zihni sinirin ecnebi versiyonu olan ve elektrik adam yapma becerisine malik kişidir. buna iki adet demir verin size helikopter yapsin, o derece beceriklidir.
anneden azar yeme sebebidir.
şöyle ki; izlersin diziyi, gelirsin gaza, alırsın eline üç patates, bir bıçak,bir top alüminyum folyo'yu başlarsın küçüklüğünden beri hayal ettiğin o metalik gri arabayı yapmaya. önce tekerlekleri kesersin özenle, sonra direksiyonu, alüminyum folyo ile de kaportayı yaparsın ve beklersin, beklersin de beklediğin şey bir türlü olmaz. olan açık durumda bulunan enseye anne tarafından atılmış bir şaplak * ve kulaklarında sitemkar bir ses "yine harap ettin patatesleri eşşek." olayının görünmeyen kahramanıdır..
saç tokasıyla bilgisayar tamir etmiştir kendisi. (bkz: oha artık) (bkz: eşşeğin kukusuna su kaçırmak)
birisinin dogum gunu hediyesini unutursaniz ve yaninizda mac gyver varsa hic stres yapmaniza gerek kalmaz, lakin bu adam tahtadan saatte 200km hizda gidebilen motosiklet, atmosferdeki %21lik oksijen oranini bir sanayi sitesine donusturebilir.
çöpten bomba yapmışlığı vardır bu adamın. öyle inandırıcı yapmıştır ki, insan bir an için "acaba gerçekten çöpten bomba yapabilir miyim?" diye düşünür.
su ve soğandan iskender yapmaktadır şu anda. bursa'da tükkanı var.
dizinin bir bölümünde zarları ayakkabı parlatma makinasında törpüleyerek hileli hale getirmiş; kumarhaneyi dolandırmış, üste birde manita kaldırmışlığı vardır.
neden bir allahın tv kanalının da tekrarlarını yayınlamayıp mal mal türk dizileri yayınladıkları anlaşılamayan 80ler dizisi.
http://www.youtube.com/watch?v=3w-odzslury
bu adamın dizi serüveni biraz daha uzasaydi vita yağı tenekesinden uzay mekiği yapacaktı.
hafta içi her gece 1.30'da tnt'de gösterilmeye başlanmış dizi. tam da michael jackson ölmüşken hızır gibi yetişti valla...
Tükenmez Kalemden renkli fotokopi yapabilitesi yüksek karakter.
*
elmadan bomba, armuttan dinamit yapmışlığı vardı.
çok severdik o zamanlar...
Yedi sezon boyunca devam eden çok sevilen gerçekten yaratıcılığın sınırlarını zorlamış dizidir. Silah kullanmaktan nefret eden, kendine ıvırzıvırdan alternatif silahlar yapan hatta prf. Zihni Sinir'in de bundan esinlendiğini düşündüğüm fizik, kimya dahisi.

Çocukluğumda bir tarak, bir ip ve konserve kutusundan silah yapmamı sağlamıştır.* Ayrıcana 2 kalem, 1 mum, bir de ip ile (bkz: nunchaku) yapmamı sağlamıştır. *
Açılış müziği: http://www.youtube.com/watch?v=lP_2YffJhmg
kafasında şapkası, cebinde koli bandıyla gezen insan. her gece 00.30'da ve tnt'de izlenebilir.

bozuk parayla kaynak yaptı, o derece yetenekli bir insandır kendisi.
yüzyılın minimal mucidi olan dizi kahramanı. kürdandan güdümlü füze, paket lastiğinden otomatik silah mekanizması, saç tokasından kriko, sakızdan ise biyolojik silah yapabilecek yetenekte birisiydi kendisi. hiç bir şekilde silah sevmeyen ama en masum nesneyi bile silah haline getirebilen bu vatandaş bizim çocukluğumuzun en büyük kahramanlarından birisiydi. şu andaki temsilcisi ise bence michael scofield' dır. zira bu arkadaşa da dikkat ettiyseniz bir yere girdiğinde önce bir etrafına bakar. sahnenin sonunda anlarsınız ki etrafında gördüğü herşeyi az sonraki tehlike için silah olarak kullanacaktır.
şimdilerde tnt'de yayınlanan,oldukça çok numara bilen,silah kullanmayı pek sevmeyen* ajan.
simpsonslarda dalgası geçilmiş saçma karakter.gözümden düşmüştür.
at kulağından gramafon iğnesi yapabileceğine inanılan kahraman.
dört duvarı çelikten kapısız ve penceresiz bir odaya düşse götünden oksijen kaynağı yaparak dışarı çıkabilecek televizyon karakteri. tiksiniyoruz.