bugün

sözlükteki liselilerin ego tatmin başlığı. yok full çekmiş yok çalışmamış...

hiç mi sınava girmediniz lan ?
toplamda 30 net çıkararak hayal kırıklığına uğradığım sınav.

yinede güzel sorular vardı be hacı. hakkını verin.
HERKES TARAFINDAN KOLAY GÖRÜNEN BU SINAV!
HERKESi ŞAŞIRTMIŞ, BENi ALT ÜST ETMiŞTiR.
LANET OLSUN.
modernizm sorularında edebiyat hocamın notlarını aklıma getirmeye çalıştığım sınavdır. sadece yazılı bir şeyler olduğunu hatırladım orası ayrı.
2011 için 25 haziran gününde yapılacaktır. başvuru tarihleri 18 nisan 2011 - 27 nisan 2011'dir. *
Sayısal çıkışlı olup tıp olmadı hukuk'a gideriz mantığıyla hareket edenlerin basite indirgediği sınavdır. Ayrıca ilk kez uygulandığı için nasıl sorular geleceği hep varsayımlar üzerine olan bu sınav da, beklenilenin aksine daha çok dil ve anlatım konuları yoğunlukta sunulmuştur.
Tabi bir de; 25 haziran'da ne çıkarsa şansıma deyip gireceğim kritik sınavdır.
en az 70 net hedefiyle girdiğim sınav, çalışıyormuyum? hayır.
denemelerde 70 civarı yardırdığım benzer bi sonuçla dönmeyi hedeflediğim sınavdır. pisliktir. boktur.
hafaya bugün gerçekleşecek sınav.
iyi bir şeyler yapacağıma inandığım sınavdır, lys 1'den sonra tek tesellim o zaten.
lys 1de umduğumu bulamam karşısında az olan umudumu sakladığım sınavdır. umarım iyi geçer.
(bkz: lys3 gözümü ye)
bütün liseli kardeşlerime sevgiler, başarılar.
Coğrafyası kolay, türkçesi kolay ve edebiyatı ise yazar-eser soruları haricinde kolay olan sınavdı. Oyle yazar eser soranlara ise en içten sevgilerimi iletiyorum.
edebiyat soruları biraz zordu, türkçeler basitti, coğrafya da o kadar zor olmayan bi sınavdı.
anlamsız fakat okuyup ta meslek sahibi olmak için gerekli bir zorunlu sınavdır.
türkçesi ve coğrafyası kolay edebiyatı zor olan sınavdı.*
bence coğrafyası da özellikle bi kaç sorusuyla zor olan sınavdı. edebiyat çok zordu. insan emin olamıyor yapacağından.
(#12207729) beyin yoran sınavdır.
sayıp dökme terimiyle beni benden alan sınavdır. paragraf sorularından birinde genç semih muhabbetinin edebi versiyonunu okuduk. yazar-eser odaklı sorularda yelpazeyi çok geniş tutmuşlar. oradan derce hedefleyen öğrencilere darbe indirmiş olabilir sınav, çünkü 5 hececilerin eserleriyle ilgili sorudaki eserlerin hiçbirini bilmiyordum ki ciddi anlamda sınava önem veren biriyim.

tm ve sözel bölümden tercih yapacak tüm arkadaşlara geçmiş olsun. temmuz'un ortasına kadar rahatız.

selametle...
bir de bilgi sınavıymış dediler durdular. amına koyayım sadece bilgi sorusu olarak 5 tane yoktu. hep yorum ile birlikte verdiler. coğrafyaya gelirsek bir bok anlamadım zaten.
türkçesi ve coğrafyası kolay olan ancak edebiyatı beyin siken yavşak bir sınavdı.
(bkz: lys 2011 edebiyat coğrafya sınavı/#12208884)
o kadar ezberlediğim eserlere mi yanıyım.

dershanedeki denemelerde türkçe bölümünde hiç yanlışım çıkmamasına rağmen burda sıçtığıma mı yanıyım.

coğrafyadaki soruları anlamamama mı yoksa yetiştiremediğime mi yanıyım.

bence hepsine.

bir sene daha hazırlanmak düşüncesinden nefret ederken başıma gelmesinden artık kitap yüzü defter yüzü görmekten nefret ediyorum.
sınav öncesi
xxx: sınavdan beklentilerin neler?
messi bu adam neyin nesi: iyi geçerse ankara iktisat işte ya.
sınav sonrası
xxx: eee ankara iktisat gelir mi ?
messi bu adam neyin nesi: gazi de fena değil aslında di mi ya ?
edebiyat sınavı olduça bilgiye dayanan ve meşeden yapışmış kazık halini almış, ama dil bilgisi paragrafları ve coğrafyası ile bir nebze olsun içimizi rahatlatmış yazardır.

not: lan ben 7 tane boşu hiç bi denemede bırakmadım + 5 tane de 2 şık arasında kalıp sallamadım.