bugün

--spoiler--
hacettepe tıp mı yoksa boğaziçi elektrik elektronik mi bekliyorum hadi hayırlısı
--spoiler--

bir arkadaşın bunu atması üzerine akıllara gelen sonuçlar.

biz de marmaraya gidiyoruz hadi hayırlısı.
alakam olmadığı halde beni de heyecanlandıran sonuçlardır.*
elde sigarayla beklediğimiz sonuçlardır efendim.
2. tercihime kesin yerleşeceğim aö kamu yönetimi. aynı sınıfta okuyacağım on binlerce insana şimdiden selam ederim.
sevgilerle bekliyoruz.
yaptığım tercihlerden pişman olduğumdan büyük bir buruklukla beklediğim sonuçlar. ben neden böyle yaptım ki lan.
edit: bu entrinin nesini kötüledin lan?
enteresan şekilde çok da fazla heyecanlanmadığım sonuçlardır. sanırım tam sayfayı açarken o raddeye gelirim. götümüze girmeyeceğini umut ediyorum, bu yıl binbir türlü saçmalık bizi buldu, ama nihayet sona geldik. herkes için hayırlısı dostlar...
açıklanana kadar gebe nefesleri alır verirsin ekrana sonuç gelince de ' lan lan bakamıcam neresi lan neresi ' diyerek gözlerini kapatatırsın. sonra yere yığılmalar. şaka lan şaka. puanına göre tercih yapmışsındır zaten heyecanlı olan diğeri değilmiydi yaw.

(bkz: baran 14 yaşında ve arkadaşları ona einstein diyor)
son 39 dk içinde acıklanacak olan mılli piyango tadındaki şey.
saat tam 3 olduğunda tüm herkes hurra koşacak. ama tam saatinde açıklanmayacağı için bi 5-10 dk. filan daha bekleyeceksiniz. sonra server is too busy yazısı çıkacak (senelerdir böyledir) daha da sonrasında sayfayı yenileme çılgınlığı başlayacak, üstüste, defalarca...en sonunda girildiği zaman kiminiz üzülecek, kiminiz havalara uçacak, kiminiz küfür edecek...

bekleyen herkese bahtınız açık olsun demek istiyorum.
arkadaşlarımın heycanını bana da bulaştırdığı sonuçlar. yahu bir sınav öğlenin 3 ün de mi açıklanır? ösym nin zekasının yansıması işte.
son 37 dakika!
hadi bakalım hayırlı olsun şimdiden
yarım pakete mal olan sonuçlar.
2 senedir bu kadar heyecanlanmamıştım lan sırf heyecan olsun diye girmiştim asıl heyecan sonucların acıklanacagı son 1 saatteymiş.
bugün açıklanacak sonuçlardır, umarım herkes istediği yeri kazanmıştır.
bundan 4 yil önce yaklasik ayni tarihte aciklanmisti. vay be, saat 10du o zaman, kimlik mumarasini girerken ellerim titriyodu. yerlesemedi yazisi kücük olur, yerlesti de böle tüm sayfayi kaplardi. gözlerimi kisip bakardim, sayfadaki yazi büyük mü, kücük mü diye. bi baktim, büyük, ilk tercihim gelmis. bi bes dakka kimildamadan pc basinda durdum, sindirdim, sonra devam ettim. simdi ise bitiyor okul, simdi kendi ögrencilerim var, onlar bekliyor bilgisayar basinda heyecanla. vay be, ne cabuk geciyor yillar.
sonuçları bekleyen bütün uuserlerin, sayfayı açtıklarında diledikleri üniversite ve bölümü görmelerini temenni ettiğimdir.
yaklaşık yarım saatlik bir süre zarfı sonunda; kimilerini hüzünlendirip, kimilerini havalara fırlatacak sonuçlar. istikbalin müstakbel; mühendis, doktor, avukat, öğretmen vb. meslek erbaplarının yüksek öğrenime ilk adım heyecanını tadımlamasına sebep olacaktır.
(bkz: The service is unavailable)

ve

(bkz: ösym)
uykumu kaçıran hede. sanki bir bok olacak gibi durduk yere aşırı dozda adrenalin almak gibi...
zaman nasıl durur çok fena bir şekilde öğreten sonuçlar.
hadi amına koyim hadi.
http://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=1145 adresinden açıklanacak sonuçlardır.
sonuçlara giden link anasayfaya yerleştirilmiştir. ösym nin anasayfasına giriş yapılamıyorken sonuc.osym.gov.tr de rahatlıkla cirit atılabiliyordur an itibariyle.
sıralamaların 4bin düştüğü hakkındaki dedikodular tavan yapmıştır.
sıralamalar en az 8000 artmış olabilir. artmış derken. 50000. kişi 42000. yere girebilir. ben söyliyim de.