bugün

Sayesinde kullanıldığı zaman içerisinde Sakin, huzurlu anlayışlı zarasız bir eşe ve kocaya sahip olduğumdur.
bazı insanda, erken boşalma sorununa anlık da olsa faydalı geldiği söylenir.. normal şartlarda depresyon tedavisinde kullanılır
ergenlerde hiçbir işe yaramayan ilaç. yetişkinliğe geçmeden etkisini göstermez bu ilaç yeğen.
etkisi bünyeden bünyeye değişlik gösterebilen, etkisini normalden biraz daha uzun bir sürede gösteren ama özellikle ağlama krizlerinde büyük oranda kesintiyi sağlayabilen bir ilaç. genellikle yanında xanax, risperdal tarzı ilaçlar verilir. yalnız bünye alıştıktan sonra eğer hala tam başarı sağlanamamışsa etkisi yiter ve doktor muhtemelen kendisine oranla daha güçlü bir antidepresan verir. nerden mi biliyorum? bir arkadaş...
başlama sürecinde insana pek bişi yapmayan ancak bırakıldığı andan itibaren etkisini gösteren ilaçtır. 2-3 gün alınmadığında sinirlilik ve baş dönmesi yapar. etraftakilere denilir ama onlar "2 3 günden ne olcak yahu" diyerek geçerler. ama lustral hemen etkisini gösterir. tamamen bırakma sürecine girildiğinde genelde baş dönmesi, mide bulantısı, sinirlilik çok yoğun bir şekilde gösterir kendini. ama öyle böyle doz azaltılarak ilacın etkisinden kurtulunur.
hayatımda bu kadar gerizekalı bir depresan görmedim. etki sıfır.
maoi ilaçlarla beraber kullanılırsa ölüme bile yol açabilecek etken maddeye sahiptir. fakat maoi ilaçlar türkiyede yaygın değildir. satışına da izin verilmemektedir. alkolle beraber kullanılması sakıncalıdır. depresyon, panik atak, sosyal fobi gibi durumlarda reçete edilebilir. prozac veya eşdeğeri (fluoksetin içeren ilaçlar) bırakıldıktan bir süre sonra kullanılmalıdır fakat bu sürenin ne kadar olduğu deneylerle belirlenememiştir. piyasa fiyatı lustral special 100 mg, 28 tablet, 20 tl dir.
psikiyatr'ın rahatsızlığım için 100 mg olarak yazdığı antidepresan ilaç.

faydası olur. Umarım.

Edit: verilen diğer Antipsikotik yan ilaçların adını unuttum.

Edit: Hatırladım. Stilizan.
her gidene veriyorlar bundan. kullanmayınız efenim. çözüm sizdedir, düşünce gücünüzde.***
Ağlama krizlerini geçiren ama bununla beraber stilizan ve B vitamini takviyesiyle birlikte aldığım için hangisinin neden olduğunu bilemediğim bir şekilde, insanı uyuşturup maymuna çeviren, sürekli düşüncelere dalmamı sağlayan ilaç. Ayrıca esnemekten çene kemiklerim kırılacak gibi oluyordu ilk bir kaç gün. Boğazımın gıdı bölgesi sertleşti. Kas yaptı resmen. Ara sıra gözümde nurumsu beyaz noktalar uçuşsa da intihar meyilinin asabiyetin ve suçluluk duygusunun azaldığını düşünüyorum Ama bazen bir şarkının en ufak melodisinde gözümden bir damla yaş düşüp lan acaba demiyor da değilim. ilk alındığında ağız tadının içine eden paslı demir tadı da kalmadı şu anda. Ama sadece bana mı oluyor bilmiyorum, beni eskiden tanıyan ve şu anda her gören kişi çöküşümün farkında. Onlara açıklama yapmamak için bağırıp sinir krizine girmeme de engel olduğunu anlıyorum. Normalde gözlerimin kararıp saldırmam lazımdı millete.
kullanmaya başladıktan sonra herhangi bir yan etkisini görmediğim ilaç. uykusuzluk, iştahsızlık yaşatmadı. olumlu etki olarak, bünyeden bünyeye değişir tabi ama mutluluktan havalara uçurmuyor. kesin olarak şunu söyleyebilirim, kafanıza göre pat diye bırakırsanız işte o zaman mahvediyor insanı. mide bulantısı, baş dönmesi resmen hasta oluyorsunuz. sanırım doz azaltarak bırakmak lazım.
ilk günler aşırı mide bulantısı yapan, pek bir etkisini göremediğim üniversite sınavından üç gün önce karşıma geçip 'ben başkasına aşk oldum' diye itirafta bulunan *eski sevgilim sayesinde kullandığım antidepresandır. sonuç almak için düzenli ve uzun bir zaman kullanmak gerekli. yan etkilerinden biri de iştahsızlık ve nedenini bulamadığınız mal gibi bir gülen suratla etrafta dolanmanızdır. korkmayın zamanla geçiyor ama kuzuluğunuz devam ediyor. dozu artarsa etkisi daha da artar tabi ama yine de pek etkili bir antidepresan değil kullandığım kadarıyla.
ilaç gibi yazardır. sigarama ortak olup şeref vermiştir.

(bkz: afiyet olsun dostum)
çok da etkili olmadığını düşündüğüm antidepresan.
bitkisel olmasından dolayı yan etkisinin en az olduğu bir antidepresandır. çok fazla uyuşukluk hissi vermez. bazı insanlarda uykusuzluk hissi yarattığı bile görülmüştür. bağımlılık etkisi yoktur.
herkese verilen yatıştıcıdır.
yazar olarak: futbola değer veren aklıselim biridir.
ilaç olarak: bir türlü faydasını göremediğimdir.
yarım doz olarak bugün başladığım ilaçtır, obsesif kompulsifmişim, zorlantılı saplantı yani en dalga geçtiğim hastalık ismi buydu sözlük iyi mi yav.
Libido katili antidepresan..!
ilacı kestikten sonra da bir süre devam ediyor bu durum... Hata kaza ereksiyon olsanız bile bu defa da boşalma olamıyor. Geciktirici etkisinden dolayı da asla kullanılmamalı çünkü gecikme cinsel istek azlığından oluyor, yani kıymeti yok. Bir kızla yalnız kalındığında yapılacak en zevkli şeyin el pişirmece oyunu olduğunu düşünüyordum ilacı bırakmadan önce, gerisini siz düşünün artık.
canım sıkıldığında son kalan 5 tanesini içtiğimi ve bir bok * olmadığını psikiyatra söylediğimde,"günde 5 taneyi tedavi amaçlı verdiğimiz de oluyor" cevabını alarak göt olduğum, buna binaen doktorun dozu iki kat artırdığı ilaç.
stilizan'ın amcaoğludur.
6 ay kullandım. psikolojik baş ağrısı tedavisinde başarılı..
şükela ilaç. 5-6 ay kullandım.
ilk defa dün gece kullandım. uyku namına hiçbişe kalmadı şuan ve anlamsız anlamsız gülümsüyorum saatlerdir. kendime engel olamıyorum. umarım etkisi kısa sürüyordur.
yaklaşık üç aylık kullanımı süresince;
-gün içinde seyreden düşük tansiyon
-çabuk doyma fakat çabuk acıkma
-uykuya dalma süresinin uzaması, uyuyamama
-birkaç saatlik uykuyla bile çok gerçekçi rüyalar görme, net hatırlama (evvelden hiç hatırlamazdım)
-uykudan kalkınca bir müddet kendine gelmekte ciddi zorluk (başı fır dönüyor insanın)
-başta sinir hattı şeklinde seyreden acımsı his
-zaman zaman gelen gülme krizleri
-olayları asgari ölçüde umursamak
gibi yan etkileri gözlenmekle birlikte, bünyeden bünyeye farklılık gösterdiği muhakaktır.

dipnot: 100mg kullanmaya başladıktan bir süre sonra olur da birkaç gün içmeyi unutursanız, unutmayın. tansiyon yerlerde her an bayılacakmış gibi dolaşıyor insan.