bugün

Guzel diziydi. Kirecburnuna defalarca setine gittim.
izlediğimde beş dakika önceki sahneye kahkahalarla gülerken,sonraki sahnede hüngür hüngür ağlayabildiğim dizi. Bipolar bozukluğum da olabilir.Evet ama bu ;
Vurulan tüm parmaklıklara rağmen kendimi bir ülke sahibi ilan etmemi,
Eksilenlerin ardından eksik devam edebilmemi,
Etrafımdaki tüm nesnelere bir karakter yükleyebilmemi,
Dostlarımla ölümü göze alabilmemi,
Beş parasız beş bin parayı bulup beş dakikada boktan birşeye harcayabilmemi,
Beklenenin ardından uçsuz bucaksız bir denize her sabah kalkıp el sallayabilmemi,
Bir kadının kalbiyle konuşabilmeyi,
Bir yumurtayı bile bir evlat gibi sahiplenebilmeyi,
Kimseyi umursamadan yaşamayı,
ifade ediyor daha çok.
Unutamadığım sahnelere gelince;
iskenderin radyo yayınına bağlanıp yalnızlığı betimlediği sahne,
iskenderin eşinin Almanya'dan geleceğini herkese duyurmasıyla beraber, kadın gelir. Herkes şaşkındır çünkü o ne iskenderin eşi ne mecnunun annesidir.
Onu sadece iskender tanıyordur.
Nitekim, birkaç gün durduktan sonra kadın gel der,gel gidelim oraya beraber ; Garda gitmekten vazgeçer iskender. "Hayır,gelemem." Der."Her giden değişir biraz. Sen o sen değilsin artık. "
150 . Kez başa dönsem sıkılmayacağım dizidir. Her anında kendimden bir şey bulduğum dizidir. Sevmeyeni de seveni kadar çoktur.
zamanında neden bu kadar popüler olduğunu bir türlü anlayamadığım, şahsi kanaatimce kötü dizi.

ya tamam beni linç edeceksiniz ama bu dizide kaliteli mizah namına ne vardı, ben bulamadım.

erdal bakkal, ak sakallı dede, sürekli deri ceket giyen adam falan. ne abicim bunları bu kadar süper yapan şey?

sürekli 'at' esprileri, aynı cümleyi öğelerinin yerini değiştirerek defalarca tekrarlamak vs.. bunlar mı komik mk?

en nihayetinde 'püskevit' esprisi yapan bir oluşum en fazla misvak dergisi kadar kaliteli mizah yapıyordur kanımca.
sen bir şey bulamamış olabilirsin bu senin hayatının boşa geçtiğini gösterir sadece. oysa leyla ile mecnun'da hayatın içinden çok şey var. ayrıca sana hitap etmiyor zaten için rahat olsun.
kaşa kadar su gerisi beyin olanlar sevmez ve anlayamaz diziyi.
görsel
görsel
Döneminde inanılmaz bahsedildiği ve spoiler yediğim için izleyemediğim, henüz izlemeye başladığım dizi. ilk 10 dk.da gözümden yaş geldiği doğrudur.
görsel
gerek yerli gerekse yabancı birçok dizi izledim fakat bu dizinin yeri bende çok farklı. her bölümünün ayrı bir güzelliği vardı.
Hırsız yavuz'un gönülleri fethettiği dizidir.
dillere pelesenk olduğu dönemlerde izlemekten kaçındığım, ama artık çıkar yol bulamadığım için izlemeye başladığım Türk işi absürt komedi.

günde 2-3 bölüm rahat izlettiriyor. şahsına münhasır karakterler ve daha önce duyulmamış ;

güldürürken düşündüren ve bazı sahnelerde yapılan ince göndermeleri hemen idrak edemediğimiz için , jeton düşünce anlamsızca tebessüm etmemizi sağlayan diyaloglara sahiptir.
yayınlandığı zamanda üniversite proje ve etkinlikleri nedeniyle fark etmediğim, fark ettikten sonra sık sık sahnelerine bakmaktan zevk aldığım bir burak aksak projesidir.
ilk 10 bölümü efsanedir. Tüm bölümler öyledir ama izleyenler anlar neden ilk 10 bölüm dedigimi.
ilk 10 bölümden sonra oyuncular artıkoynar gibi degil yaşar gibi olmuşlardır.
o mahalleye gittiğinde erdal bakkal seni bekliyormuş izlenimi veren dizi.

yani oyunculuk değildi yaptıkları. farklı bir şeydi.

sanki gerçek hayata döndüklerinde oynuyorlarmış gibi. dizi ise gerçek hayatları.
dün kızımızı uyutup yeniden bismillah birinci sezon birinci bölümden başlayalım dedik, yavuz erdala plazma tv itelemeye çalışırken uyandı eşek sıpası.
imdb de siralamaya girebilen tek turk dizisi.
absürd komedi dizisi olmasına rağmen, dizi müziklerinin oldukça muhteşem hüzünlükte olan yerli ve bir daha belki de hiç gelmeyecek harika dizilerden bir tanesi.

jeneriklerine bir tane örnek: https://www.youtube.com/watch?v=t6x4HIMLuZs
Şu diziyi sevmeyenlerle anlasamiyorum.
bir nesle dizi nedir öğretmiştir.

ve en büyük özelliği samimiyetidir.
dizi 20. bölümlerinden sonra tam oturduğunda zorlama tek bir anı yoktur. yaşar gibi oynardı herkes.
sikim sonik insanlarin boşa kafa yaksa da anlamayacağı algilamayacağı dizi. siz siktirin gidin no 301 medcezir izleyin. samimiyet var bi kere dizide hangi diziyi görsem ilk bolumde adam fakir, 10 bölüm sonra adam milyarder oluyor amk. şimdilerde boyle dizi olsa da izlesek tekrardan.
Ekibinin ne yapsalar izlenir olarak tanındığı, zamanında çektikleri sen aydınlatırsın geceyi filmi ile izleyenlerine inanılmaz ilginç dakikalar yaşatan ayrıca bir çok kişinin sadece 1 bölüm izleyerek hakkında atıp tuttuğu komedi dizisi.
yorum bile yapmıyorum. 'olmuş' bu abi ve hatta aşmış. yaptıkları göndermeleri anlamak için ciddi bir kültür seviyesi ve bilgi birikimi gerekiyor.
an itibariyle trt1'de olan dizi. açın izleyin gece gece neşelenin.
Trt de tekrarı var an itibariyle.