bugün

o değil de, bir de şimdi haksızlığın kurbanı oldu bu dizinin evlatları. böyle yalan dünya, magazinsel olduğu için - resmen - , belli bir kesim tarafından sürekli göz önünde tutulduğu için tüm ödülleri topladı neredeyse komedi dalında 2012 antalya televizyon ödüllerinde. çok dokundu bana arkadaş. cengiz* abi'yle burak aksak da üzülmüşler zaten. haksızlığın alası.
cihangir'i, nişantaşı'nı -belli bir kesimi- konu alan- dizilerinle, yalan dünya'daki gerçekten kötü esprilerinle, zorlama karakterlerinle, az da olsa avrupa yakasından kalan saygımı kaybettim sana gülse birsel. leyla ile mecnun doğallığını, leyla ile mecnun izleyicisini asla yakalayamayacaksın.

neyse ki haksızlık olduğunun büyük bir kesim farkında.

http://televizyongazetesi...gormezden-gelindi_6_51569

bunlardan da bahsetmesem olmazdı.
olumlu ve olumsuz eleştiri sahiplerinin çok büyük bir yüzdesinin ziyadesiyle beğendiği ve bu sebeple haklı olarak beklentilerini yükselttiği, sonuç olarak beklentinin büyüklüğüne bağlı olarak karşılanamadığında da, eleştirilerin dozunu isyana yaklaştıran dizidir. izleyenlerine kendilerini ayrıcalıklı hissettirme özelliği de mevcuttur. son bölümünün son sahnesi itibariyle, filmin müziklerinin, gülmekten yutkunma ihtiyacı duyan boğazları, aniden nasıl düğümleyebildiğini yeniden hatırlatan dizidir de.
55. bölüm sonunda ne söylenilebilir ki iyisin leyla ile mecnun çok iyisin. seni bilmeyenler hallerine yansınlar. kaldı ki zaten liselerde ismail abi taklitleri görecek kadar popülerleşmeni de istemiyoruz. yapsınlar onlar orçun** taklitlerini.
sen hep sade kal, hep bizden ol kimse bilmesin. o tüplü cam fanusumuzda saklayalım seni. bitme e mi leyla ile mecnun. hiç bitme. her bölüm sonunda başımıza o asa insin.

edit: imla
--spoiler--
"Sevdiğin birini kaybetmenin ne demek olduğunu bilirim.Gülerken bile yüzünde hep bir hüzün olur insanın.Mutlu olurken bile gizliden gizliye pişmanlık duyarsın sen...sen...sen gülünce çok güzel oluyorsun tenten Kafa.Sen hep gül.Çünkü her masalın sonu güzel bitiyor.Senin bir masal dünyan var ve orada Karabalıklar değil Prensesler olmalı.Mutlu olman dileğiyle.Sedef yada Leyla işte her kimse"
--spoiler--

Sen nasıl bir dizisin öyle insanın bütün duygularını alt üst eden.
transformers'a da selam göndermiştir. şunu rahatlıkla söyleyebilirim izlediğim en güzel bölümlerden birisiydi. acaba leylayı ger mi getirecekler hissi uyandırdı.
55.bölümüyle canımın gazoz - leblebi çekmesine sebep olan dizidir.
Mecnun Şirinden sonra Sedefin evine gittiğinde onu da reddedecek diye düşündüm ama sedefin mektubuyla her şey karıştı.
Resmen izlediğimi anlamadım.?!?!

Edit:Yazım hatası düzeltildi.
yayınlanan en iyi türk dizilerinden birisi olmayı başarmıştır gözümde.

bu diziye karşı ön yargılarım vardı. hem de ne biçim. anti popülarite diye lanet bir şey var bende. çoğu arkadaşım oo çok güzel muhabbeti yapıyordu. hiç izlemedim ben de. beğeniler çığ gibi büyüdü. bir fatmagül, aşk-ı memnu, pis yedili, öyle bir geçer zaman ki zannettim. sonra youtube'da bir videosuna denk geldim. gülme krizine soktu resmen. başladım diğer videolarını da izlemeye... bu sefer dayanamadım açtım 1. bölümden itibaren izlemeye. 30. bölümdeyim. gerçekten çok güzel, zekice, komik bir o kadar bazen duygusal dizi. helal olsun. hüngür hüngür ağladığımı bilirim ismail abi'nin bir sahnesine.
son 3 bölümü ismail'in ataları dışında bok gibi olan dizi. ulan bir de hala ekrana 1 dakika boş boş bakıyorlarmış. bir siktirin yahu.
gülse birsel'in yazdığı yalan dünya dizisine verilen bir milyoncularda 5 tanesi 10 tl'ye satılan tenekeden ödüle ihtiyacı olmadanda sevgi ve sadakatli seyircisini kaybetmeden hatta üstüne koyarak devam edecek aslan parçası dizi.
Erdal bakkalın iskender babanın arabasını çalmaya giderken yavuz misali bıyık üstüne bıyık takması yarmıştır.
55. bölüm sonunda boşboş ekrana bakma sebep olan dizidir...

mecnunla sedefin akşam kapı önü sohbetleri beni benden almıştır. benim babamda elinde poşetlerle gelirdi mecnun. bende onlara bakmadan uyuyamazdım.her gün onun gelmesini beklerdim.

çocukluğuma inmemi sağlayan dizidir. sedefin cafede mecnunla şirini gördüğünde mecnunun mutlu olduğu için mutlu olduğu ve aşkın ne demek olduğunu bizlere tam olarak anlatan dizidir.candır... umarım bitmez.
hayattan bir şeyler var bu dizide. her bölüm bunun daha çok farkına varıyorum. bir erdal bakkal var gerçek hayatta. iskender abiler var bu hayatta. onlar gibi konuşuyoruz. sizi çoook seviyoruz abicim yaa.
sonlarda hüzünlendirse de, o ghostbusters muhabetti başladıktan itibaren kahkaha ile güldürmüştür. özellikle elektrik süpürgesi esprisi; her bölüm gayet güzel, normal gidiyor hiçbir şey yok. sona gelince gözler olmuş sürahi, kalp çarpıntıları kelebekler nesin sen ya söylesene bi? yine vurdun ağzımıza gittin. tezimi çürütmüştür.
bir gün yeniden gülmek isterim diye tüm bölümlerini indirip arşivime kattığım dizidir.
ne var ki belli değişiklilere uğradığı için eski lezzeti vermiyor. bir ara verip silkelense iyi olur.
--spoiler--
benim aylardır çevreme anlatmaya çalıştığım "neden mecnun sedef'i seçmeli" mevzusuna mecnuncuğum gereken ayarı vermiştir. nihayet iyi de etmiştir, rahatladık.

ama anladık ki kimse bir 'leyla' değil. bak onu güneş de olsa, karanlık da olsa, ışık da saçsa sevecekti, lakin kısmet olmadı.
--spoiler--
son bölümünün final sahnesiyle göz dolduran...
iltifatı bırakıp ta olaylara geçersek. o ten ten kılıklı, maymun iştahlı, yufka yürekli, her şeyi eline yüzüne bulaştıran mecnun'a her şey müstahak.
ismail abiye bayılıyorum. gerçek hayatta var mıdır ki böyleleri?
ah be mecnun geç kaldın. gördün mü? dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan da oldun. haydi şimdi sedef leylanın peşinden sürün dur
--spoiler--
- işkence ateşlerinden,kükürtlü ateşler içinden geldim..
- ee sorduk mu,sorduk mu yani nerden geliyosun diye ben de kireçburnundan geliyorum napalım?
--spoiler--
fazla piyasa olan dizi. ilk başlarda güzeldi, az kişi izliyordu, şirindi, bizim dizimizdi. şimdi izlemeyen bile izliyorum hehe çok komik yea diyor.
leyla ile mecnun izlemeyen biriyle annan olsun evlenmem*
ne paylaşcan arkadaş, hayatına bu kadar yer etmiş bişiyi paylaşmadan geçer mi hayat.
--spoiler--
benyamin ile ak sakallının iddiaya girip, benyamin'in adamlarının, mecnun'dan ismail'e babasının öldüğünü söylemesini istediğinde "mecnun sakın!" diye çığlık attığımı hatırlarım muhtar. komedi dizisi.
--spoiler--
56. bölüm fragmanı yayınlanan dizi. birkaç bölümdür sanki biraz durgun geçiyordu efsane bir bölüm gelebilir.

http://www.facebook.com/photo.php?v=3359913311338
--spoiler--
pamuk prensesi yedi cüceler...
--spoiler--
yavaştan "bu hafta hangi kılığa sokayım bunları, şu filmin mi parodisini yapsak" a dönen dizi. içim acıyor ilk sezonu hatırlayınca.
kırlentin falan konuştuğu sikko dizi. senarist kitleyi çözmüş, ne yapsam ne acayip diyecek bu andavallar kafasıyla saçmaladıkça saçmalıyor.