bugün

gayet kuvvetlidir. her an güldürmez kabul ediyorum aslında ama yapılan espriler genelde kalitelidir ve aptal muhabbetler duymazsınız. mesela akasya durağında ki gibi sanki 3 yaşına hitap eder gibi aptal ve yapmacık replikler yoktur.
şahsımın mizah anlayışıyla farklılık gösterir.

yahu liseli bebe değilim, eh idare eder bir entelektüel birikimim var sayılır, niye gülemiyorum lan ben bu diziye? hiç bana akasya durağı, çocuklar duymasın falan filan argümanlarıyla gelmeyin, o bundan beter. absürtlük mü istiyorsunuz? gidin testees izleyin. sebepsiz yere gülmek mi istiyorsunuz? gidin friends izleyin. zeka mı olsun istiyorsunuz? gidin the big bang theory izleyin. illa türk dizisi olsun istiyorsanız gidin 7 numara'yı izleyin. ama bana leyla ile mecnun falan demeyin. ya da deyin lan. belki sorun bendedir.
(bkz: at muhabbeti)
(bkz: bakkalım ben bakkal) dır.

edit: ömrü hayatım da tüm bölümlerini izlediğim 2 diziden biri. mizah da kara mizah la absürd komedi arasında gidip gelmektedir.
hıncal uluç un futbol anlayışıyla eş seviyededir.
gayet yüksektir.

o değil de bazı gerzekler sayesinde the big bang theory'nin zeka dolu olduğunu öğrendik. lan bi git çay koy diyeceğim de eline yüzüne bulaştırırsın sen onu da. dingo. evet.
espriler belden aşağısıyla ilgili olmadığı için alışkın olmayan bünyelere tuhaf gelmiş olabilir. olabilir yani mantıklı tabi. ama biz gülüyoruz. hem de hem ağlayıp hem gülüyoruz.
Bir insan Leyla ile mecnun'daki tüm esprilere gülebiliyorsa bu o adamın genel kültür seviyesinin tavan yaptığının ve güncel konuları çok iyi takip ettiğinin göstergesidir. Zira bunun yanında ağır konularda felsefi konularda gülmesini kesip tüyleri diken diken oluyorsa o kaliteli insan olduğunun göstergesidir. Şayet Jonathan Nolan'dan sonra en iyi senaryo yazarıdır benim için Burak Aksak.
farklıdır. kesinlikle olumlu olumsuz eleştiriyi hak eden; yani gündemde olmayı hak eden bir dizi.
anlamak için önce inanmanın gerektiği mizah anlayışı. ismail abiye, karakterlere, her şeye inanmak lazım önce.
ince espriyi kaldıramayacak zekanın anlayamayacağı mizah anlayışıdır.
zaten her kesimin bu diziyi ve kurgusunu anlamasını beklememek lazımdır.
leyla ile mecnun basit kahkaha efektleriyle süslenmiş ucuz espriler silsilesi değildir. leyla ile mecnun esprileri, beğenilmeyene göndermedir, aksak olana taşlamadır, güldürürken düşündürmektir.
(#14488585)
recep ivedik, gora ve kolpaçino fanlarının anlayamayacağı mizah anlayışıdır.
belli bi ıq seviyesi gerektiren dizidir.
yok artık diyorum..merak ettim de hangi komedi dizisi leyla ile mecnunu geçebilir..iki ihtimal o da olursa tabi..tatlı hayat ve 7 numara..ötesi yok..kendine göre mizah anlayışı vardır ve her bölümde taşlamalar bulunur..ne bekliyordunuz onu da anlamadım zaten...
mizah anlayışından mahrum insanların, anlamakta güçlük çektikleri durumdur. ayrıca (bkz: eşek hoşaftan ne anlar)
Akıl üzerine kurulu, gaipten gelen kahkahalara göre şekillenmemiş bir mizah anlayışıdır.
az çok sosyal medyayı takip etmek gerekir yoksa çoğu insana hoş gelmeyebilr.
o mizahı anlamak biraz uğraş (okumak, izlemek vb), mahalle arkadaşlığı abilik, kardeşlik ister herkes anlayamaz. hele sen anlamayan evet sen hiç uğraşma zaten.
hayatları boyunca "dahi" anlamındaki "-de"yi ayırma yetisine sahip olamayan insanların, bu tarz bir mizah anlayışına da sahip olmaları beklenmemelidir pek tabi.
-valla nasıl izliyorsunuz türk dizilerini anlamıyorum.
-niye abi ne var türk dizilerinde sorabilir miyim?
-ya valla çok saçma ben hep belgesel yabancı diziler lost falan yani.
-peki abi lost dizisinde ne oluyor.
-bunlar adaya düşüyorlar işte bıdı bıdı.
-e abi survivor var onda da adaya bırakıyorlar sonra olaylar olaylar.
-yok öyle değil bak sonra bi bakıyorsun oyun içinde oyunlar falan.
-abi işte ezel var böyle ters köşe falan.
-ya abi bırak allah aşkına ya elin ecnebi adamları yapıyor hiç bizim ile aynı olur mu ya duygusu.
-işte hep böyle düşündüğünüz için recep ivediğe gülüyorsunuz.
-sen neye gülüyorsun.
-ben yurtdışı talk showlara biraz bakıyorum. daha çok siyasi entellektüel şeylere falan bakıyorum. genelde aksiyon veya korku türü arada işte böyle gerilim veya serbest tarzda filmlerde izliyorum.
-hacı o kadar muhabbet ettin ama beni hala cezbetmedi biliyor musun?
vay be ne zeki insanımız varmış 10 dakka da dizi nin iyi veya kötü olduğuna karar vermiş.

alkışlıyoruz arkadaşı.

hadi sen git akasya durağı nın tekrar bölümlerini izle denilesi, yazar söylemidir.
ağlatırken güldürebilen tek dizidir.
çok kaliteli bir mizah anlayışıdır.
"dahi" anlamındaki "-de"yi ayırma yetisini kazanamayan insanların,bu tarz bir mizah anlayışına da sahip olmaları beklenmemelidir pek tabi