bugün

La Casa De Papel n Türkiye'ye özel tanıtım yapmış bide.

''Türkiye'de ilgiyle izlenen La Casa De Papel dizisinin ikinci sezonunu bugün seyirciyle buluşturan Netflix, istanbul'a özel çekilen video da yayınladı.''

https://www.youtube.com/watch?v=x9w9g53xi_k

tam ömer turan lık olmuş bu olay.
henüz izlemediğim ve tek bildiğim berlin'in adam gibi adam olduğudur.
yeni sezonunu iple çektiğim dizi.
Büyük balonlardan birisi daha. insanlar zevk almayı, gerçek hazzın ne olduğunu bilmiyorlar azizim. Evet
Sosyalist dokunuşlar içeren müthiş bir diziydi. Haz duydum, yeni sezonu iple çekiyorum ....
ilk sezonu izledim. Standart üstü. Evet.
eğer başıma birşey gelmeyecekse diziyi beğenmeme hakkımı kullanmak istiyorum. çok mantık hatası var.
tokyo denen karının tam kaşar olduğu dizi. evet.
rio sen tam bir süt çocuğusun. evet.
izlemeyen tek insan evladı sanırım benim.
Banka soyguncularını halk kahramanı gibi göstermeyi başarmış mükemmel ispanyol dizisidir.
izleyenin de izlemeyenin de yaptığı geyik bitmedi.

ne diziymiş arkadaş.
enteresan senaryo örgüsü ile karşımıza çıkan dizi, vakit kısıtı münasebetiyle bir ay gibi bir sürede ancak bitirebildim. işleyiş güzel aslında fakat tokyo-rio ilişkisine dair sahneler gibi yersiz uzatılmış denver-moscow diyalogları da konuyu dağıtmak dışında pek de ilgi çekici değil gibi.

alison parker isminin yazıldığı gibi okunması ve kulağa hoş gelmesi de enteresan.

senaryo tadında bırakılmış.

bir prison break havası var doğru fakat konunun sadece soygun olmadığını iyilik/kötülük sorgulayışı üzerine soygunla maskelenmiş bir yapım olduğunu anlatmak lazım bazı izleyicilere bence.

unutmadan bu yapım tüm evrene genel geçer fikirlere aykırılığıyla bilinen dali'yi ve medyanın yaşama dair ne derece etkin bir rolü olduğunu yeniden hatırlattı diye düşünüyorum.

edit ; diziyi sevdim aslında lakin uykum var, cümleler devrik.

seni pek sevdim, berlin.

https://www.youtube.com/watch?v=LiM5xXejvL8
Ne abarttınız be..
yuh...
türkiyede izlemeyen bir benim kaldığım dizi. game of thrones da izlememiştim.
dandik şeylerin popüler olmasını nasıl da seviyorsunuz!

yahu adam akıllı bir dizi izleyicisini hayatta sarmayacak, her bir mantık hatası gözüne batacak bir dizi bu. sırf merakımdan artık can çekişerek sonuna kadar izledim ama nesini abartıyorsunuz insanlar, gerçekten anlamak mümkün değil.

popülerliği baz almayıp kaliteli dizi zevkine sahip, mesela bir sopranos, bir six feet under hayranı için akasya durağından farkı olmayan dizidir.
Tadında bitirilmiştir.
Lie to me
The Black List
Lucifer
Bundan sonra izlenilenebilecek dizi tavsiyelerimdir.
Dizideki tek harika şeyin Itziar Ituno olduğunu düşünüyorum, başka da olumlanacak bir karakter yok. Duygu geçişleri harika bence. Yalnız son sahne hariç El Professor e her yanaşmasında bir kontra saldırı geleceğini ve kandırmaya çalıştığını tek ben mi anladım?
Çok çöp bir dizi gerçekten nasıl bu kadar tutuldu anlamıyorum . Kız arkadaş önerdi iyi dedim izleyeyim Yok amk saçma ergen dizisi 2. Bölümü 5 dakika izleyip kapattım . Vakit kaybı .
gerçekten bu kadar abartılıp da bu kadar balon olan başka dizi görmedim. darphaneye motorla giren tokyoya girene kadar 2 dakika boyunca etrafını saran polisler taramalı tüfekler ile ateş açtı. sonuç ise motor ile çiziksiz içeri girip ergen manitası ile öpüştü. verdiğim zamana, verdiğim değer için bitirdim diziyi. parayı ülkeden tereyağından kıl çeker gibi çıkarmaları yeterince aptalcayken ve tüm blok etrafında cephelenmişken polis karavan tarzı bir şey ile polislerin yüzüne baka baka kaçtılar. Gerçekten emeğe hep saygım vardır ama bu bildiğiniz çöp.
Nedense araştırmaya göre izleyenlerin yüzde 50 si komunizmden ya habersiz ya da komünizm düşmanı.
Son zamanlarda yayımlanan diziler içinde en ilgi çekici olanlarından biri.
ki bilemedin iki buçuktan üç günde, iki sezonunu da bitirdiğim dizidir. karakterlerle, hikayeyle, müziklerle bağ kurdum. hatta ilk sezonu nasıl bitirdiğimi anlamadım bile. mantığıma ters düşen yerler olmadı mı? oldu tabi ki. sen git koskoca darphaneyi darp. oldu canım. konu zaten mantığa ters. ama bu izlediğimiz nedir? bu dizidir, sinemadır, propagandadır. tavsiye eder miyim? yüzde yüz evet.
çok hatası bulunan ancak kendini bir şekilde izlettiren yapım. bir breaking bad değildir. 3.sezonu çıktığında izler miyim izlerim.

berlin ve profesör ün birlikte söylemiş olduğu çav bella yorumu defalarca dinlenilebilir.
Les bir dizi. Izlemeye degmez.