bugün

Bi türlü anlayamadım; üşümenin, ıslanmanın, kat kat giyinip rahatsız rahatsız yaşamanın, saçma sapan fatura ödemenin nesi bu kadar çekicidir? Nedir bu ergen romantizminin kaynağı? Allah ıslah etsin ne denir ki başka...
doğalgaz faturasını kendisi ödemeyen insandır.
babası kocası yada bir başkası ödüyordur. kendisi ödese günahı kadar sevmez kış mevsimini.
Sadece kar yağmasını severim. Verdiği huzur başka bir şeyde yok çünkü.
başını sokacak sıcak bir yeri olan insanın yaptığı eylemdir. neden mal denildiğini anlamadım o ayrı.
kışın sigaranın tadı bile daha güzel.
Toplumsal ter kokusunu 5 vakit abdest bile kesemişken o kekremsi, insanın insanlığını sorguladığı o ter kokusu. Kışın en azından yok olmasa da azalıyor. Seviyorum seni kış!
çok şükür bugün de mal olduk.

yüce sözlük sen nelere kadirsin.
sevme nedenine göre değişecek tanım. adam belki kışın para kazanıyor bilemeyiz. (bkz: para)
Niçin sevilir ki yollar kötü lahana gibi giyinirsin dışarı çıkasın gelmez hava zaten kapalı depresyona gir babam gir. Erkek arkadaşlarınla buluşmaya kafeye gidersin çünkü hava soğuk. Kalorifer yüzünden burnun tıkanır ağzından nefes alıp bademciklerini şişirirsin.hayvanlar aç kalır. iyi şeyler de var tabi ki ama kötü taraf daha ağır basıyor. Mallıkla alakası yok herkesin hayatına kimse karışamaz ama kışı sevmeyin sevdirmeyin sevenleri şiddetle uyarın.tanım, keyif meselesidir en nihayetinde.