bugün

kızılay çadırı satıyor parasıyla gene çadır yapıyor çadırlar hep aynı yere gidiyor bence bir terslik yok.
dünya kadar vergi topla, daha fazlasını iste, elinde hazır bulundurma, iban at, alakan olmayanlara bile kendi reklamını koy, yardımlarla yapılanları sat, sattıklarına çökmeye çalış, insanlar hala soğukta titresin, sonra da her yere yetişiyoruz de.
--spoiler--

Muhalifler der ki; yöneticileri badem bıyıklı, imam hatip mezunu olamaz. kızılay bitti mahvoldu, görevini yapamıyor, vatandaşa hizmet edemiyor vs. Ben bu kuruma Asla bağış yapmam, kan bile vermem vs. Diyor. (Bir gün acile düşünce kendisine verilen kanı kızılay çeşmeden doldurup getiriyor sanki)

--spoiler--

allah kimseyi düşürmesin de önce kardeşim. düşen eşimiz dostumuz akrabamız oldu kanımız uyumlu ise gittik kan verdik. olmadığı zamanlarda "parasını" vererek kurumdan alındı. bilmediğimiz görmediğimiz yaşamadığımız şeyler değil. cebinde paran varsa kızılay sana kan sağlar yoksa eş dost akrabanın kanı uysun diye dua edeceksin başka çaren yok.

anlamadığınız bir şey var ve o şey çok önemli bir şey. sizin anlayamadığınız şey şu ; afedersiniz sktiri boktan siyasetiniz için yaşanan tüm aptallıkları tüm yanlışları savunuyorsunuz. ben şahsım adına kızılayın başında kim var bilmem bile. akp li midir ( yüzde 99 öyledir ) chp li midir ( yüzde 1 ihtimal ) bilmem umurumda da değil açıkçası. benim sıradan bir vatandaş olarak kızdığım nokta kızılay gibi bir kurumun çadırları ( bak normal zamanda yapsa anlarım ağzımı açarsam namerdim hayatın en büyük gerçeği para ) "büyük bir afet" sonrası para ile satması bana göre vicdanen çok iğrenç bir şey. aynı şekilde "para" ile satın almadığı tamamen bizim gibi sıradan insanların "bağış" olarak verdiği kanları da "para" karşılığı hastalara satması.

anladın ? gene anlamadın dimi.. bari bu konuda o partici kafanızı bırakın da "yanlış olmuş olmasa daha iyiymiş" deyin be. hala akp nize ve onun atadığı liyakatsizlere laf gitmesin diye mabadınızı parçalıyorsunuz. hadi biz kulları sktr et bizden utanmanız sakınmanız yok da iman ettik dediğiniz allahtan utanın sakının. bu dünya gelip geçecek yarın size bu kirli fikirlerinizin hesabı sorulunca "heee haluk levent bir kere mahkemelik olduydu ondan şey ettik" dersiniz cevaben..
Haluk Levent de anlayamamış galiba; Burada mesele şudur: Seküler kesim, devletteki dincileşmeye karşı tepkisi yüzünden, yardım olarak başka kurumlara emanet etmediği parayı, Haluk Levent şahsında ahbab'a emanet etmiştir. Ahbab, verilen bu parayı, cemaat ve tarikatların mamalandığı, insanların artık zerre güven duymadığı bir kuruluşa (Bu kuruluşun bağlı olduğu şirkete) vermiştir. Üstelik bu kuruluş da halktan bağış almaktadır. Şimdi söyleyin, Ahbab'a emanet edilen, ve tarikatlara gitmesi arzu edilmeyen yardım parası nereye gitmiştir? Yok eğer çadır yapılıp verilecekse, neden 3. güne kadar (acil ihtiyaç halinde) depolarda çadır bekletilmiştir. Ahbab neden bu durumu kamuoyuna duyurmamıştır? Kimlerin nemalandığını bile bile bu ticareti nasıl yapabilmiştir?
https://www.bursadabugun....yla-alacakti-1591245.html
görsel

konserve de satmışlar.
Adamlar tüyü bitmemiş yetimlerin, doğmamış bebelerin bile hakkını yediler kurban etini mi yemeyecekler.
deprem nedeniyle ülkemize yardım göndermeyen ülke kaldı mı?
ekonomisi iyi olan tüm ülkeler bize yardım gönderdi. sağolsunlar.

peki bunların içinde çadır gönderen oldu mu? evet.
türk asıllı kardeşlerimden bahsetmiyorum bile...
Peki bunların içinde tek bir tanesi yardım çadırını sattı mı?

allahsız japonu, Yahudi' si, Ermeni' si, Rum' u Bedava çadır gönderirken, KIZILAY Çadır Sattı.

not: ve kızılay başkanı bunun "yasal ve ahlaki" olduğunu söyledi.
“Paranızı başka yerlerde kullanın biz zaten gönderiyoruz” derdi.

Eski Türkiye’deki Kızılay.
zübük partisi iktidarının kızılay'ının ve afad'ının asli görevi afetle mücadele değil ki. önce kendilerini, artanlarla suriyelileri mamalamak.

zübük kızılay'ı:
görsel

zübük afad'ı:
görsel

bir afetle mücadele örgütünün işi yabancılara yabancı bir ülkede yüzbinlerce milyonlarca ev inşa etmek midir? bir afetle mücadele örgütünün işi milyonlarca insana 10+ yıl atm'den ulufe dağıtmak mıdır?
giysi kumbaralarına verilen kıyafetleri bile satmışlar.. daha neler çıkacak bakalım?

görsel
Skandalın kareköküdür. Bir tane de utanıp sıkılıp istifa Eden de yok. Biz neyle sınanıyoruz böyle? Pişkinliğin böylesi görülmedi. iktidardan gitseler daha ne rezaletler çıkacak ortaya kimbilir. Çekirdek stoğu yapıyorum şimdiden.
Halk çok iyi biliyor ki AFAD'a yapılan yardımlar yerine gider ve o yüzden toplum bu yardım kuruluşuna para verdi. Halktan istediği desteği bulamayan ve AFAD'a yapılan yardımları da engelleyemeyen hükümet, şimdi çadır satmak suretiyle dolaylı yoldan bu yardım kuruluşunun paralarına çökmektedir.
kızılay başkanı Kerem Kınık:
"2050 çadırın AHBAP'a satıldığından haberim yoktu,
öğrenince arkadaşları eleştirdim..." diye açıklama yaptı.

fıkra bu kadar.

not: hani "yasal ve ahlakiydi" değilmiş değil mi?
elin gavuru diyorsunuz ama onlar bizden daha innsan.
tamam kerem'cim. arada bir de kinayeli laf sokuşturduysan onun utancı o arkadaşlarına ömür boyu yeter zaten.
Kızılay enkaz altında kaldı diyordu Leman.. güzel başlık bulmuşlar
Bu başlığı ara ara gündemde tutun ki; gördüğümde biraz biraz hem savunanlara hem de bunlara küfredeyim.