bugün

Kafası kopan hamamböceği üzerinden hayatı sorgulayanları ilgilendirmeyen konu.
(bkz: kendimden biliyorum)
Yaşıt erkeklerin yavşak bir budala olmasındandır.

Edith: Ama Aceleye gerek yok, kafa dengi birisi illa ki karşınıza çıkar.
yanında çocuk yerine olgun birinin bulunması tercih ederler çünkü daha güven verdiklerini düşündükleri için.
Yasitlarimiz daha ergen ergen takıldığı icindir. Biraz olgun davranin size bakalım.
yaşıtlarımız ergen diyoruz, biz olgunuz diyoruz ama büyüklerdeki ergen tavırlar hiç birinde yok. bir de karşındakının hayat tecrubesıyle basa cıkamazsın, senı donunda sallar.kızlar aman diyim.
kadınların erkeklere nazaran daha erken olgunlaşması...

çoğu erkeğin 30 yaşlarına doğru daha bir olgun, dik, özgüvenli ve karizmatik olduğuna çoğu zaman şahit olmuşsunuzdur. tabi ki bu her erkek için geçerli değil.. öyle erkekler de var ki 17 yaşında. sakallı bıyıklı 27 yaşındaki erkek gibi.. mesela 20 yaşındaki bir erkek daha çocuk gibi gösterirken aynı yaşta bir bayan gayet olgun gösterebilir... yaş burada önemli değil fakat kadın kendini taşıyabilecek bir erkek daima ister.. bu 17 yaş da olabilir 35 de olabilir. erkeğin gerek duruş gerek fiziki yapısı gerek beyin yapısı bunları şekillendirecektir..
kendinden olgun erkek her zaman çekici gelir. çünkü o ne istediği biliyordur. tabi bu biraz olgunlaşmak kavramıyla alakalı fakat bir çok erkek geç olgunlaştığı için büyük erkek kavramı bir tık öne çıktı.
Daha erken gelişip olgunlaştıkları için kendilerinden büyük erkekler kafa yapısı olarak daha uygun geliyor. Yaşıtları daha çocuk.
Fıtrat meselesidir. Ayrıca fizyolojik mende kadın daha çabuk ergen olur. Yani senle aynı yaşta bir kız; senle top oynarken bir anda buluğ olur. Sen aval aval bakarken artık o cinsel isteğini, iyiyi, kötüyü fark etmeye başlamıştır. Tabikide genç kızlığa ayak basan bir kız 12 13 yaşındaki erkek çocuğuna bakmaz. Onun ilgisi de kendi gibi buluğ olmuş erkekler şeker. Yada daha büyük. Bu iş böyle.
yaşıtlarının acemilik ve toyluğuyla uğraşması zor olduğu içindir. hazır olmuş erkek işte ne güzel diyip dalıyolar bu tip ilişkilere, sonunda oyuncak oluyolar.
Erkeklerin kizlara gore daha gec olgunlasmasindan oturudur.
70 yaşında olduğumu belirterek "yapmayın kızlar bak fena oluyorum" düşüncesine kapılmama sebep olan iddiadır.
Hazir pişi varken simdi kim hamur yoguracaktir.
ayni yaşdaki erkeklerden daha olgun oldukları için böyle bi ilgiye başvuruyorlar..
haklıdırlar. bütün erkekler ciddi ciddi geç olgunlaşıyor 25 26 tan gerisi boş beleş hala.
Tamamiyle sosyo kültürel ihtiyaçlarını karşılamak için kadınlara çekici gelir. Adam işini yapıyor, oturup kalkmasını biliyor kem küm. Öğretmen gereken bir durum yok aksine ondan birşeyler öğrenebiliyorsun. Yaşıtlar genelde bu açıdan bakıldığında bir adım geride kalıyor ve kadının onu yontması gerekiyor. Bundan sıkılan kadın da olgun olana yöneliyor. Hedef sex falan değil insan olanı hayatına dahil etmek.
ilgi duymak demeyelim de daha iyi anlaşmak diyelim. Malum, gelişimini geç ve güç tamamlıyor erkek cinsi.
biz erkekler armut gibiyiz.
geç olgunlaşıyoruz.

bu sebepleçok normal bir durumdur. inanmıyorsanız anne & babanız arasındaki yaş farkına bakabilirsiniz.
davul bile dengi dengine der siktirolup giderim.
Psikolojik bir durumdur. Çoğu çocukluk yaşlarında baba sevgisinden mahrum kalmış yada kendinden yaşça hayli büyük bir akrabaların veya akrabalarının eşlerine (amca, dayı, enişte gibi) gizli hayranlık besleyen bayanlardır. Bu eksikliği yada gizli hayranlığı onlara en çok benzettikleri, kendilerinden yaşta çok büyük olan bir erkek modeli ile iliştiriverirler. Sonucunda da ya büyük bir travma yaşarlar yada hayatlarını mahvederler. Çünkü ilişkide ki fazla kuşak farkı aynı kilometrelerce uzaktan ilişki yürütmeye benzemektedir.
iş aş meslek faktörlerinin etkili olduğu, olgunluk safsatasının kamuflaj olarak kullanıldığı, basitliği örtbas etmek için boku yaşıtlarına atıp olgun olmadıkları ya da ergenimsi oldukları bahanesi ile acınası durumlarını gizleme çabasından kurtulamadıkları ilişki türüdür.

(bkz: He amk kezbanı sen basit değilsin biz ergeniz)
hadi erkekler geç olgunlaşıyor biz erken büyüyoruz deyip işin içinden çıktınız kızlar ancak erkekler kendinden 7-8 yaş küçük kızlara neden ilgi duyar bunu hiç düşündünüz mü? şimdi ben 31 yaşındayım çalışıyorum 22-23 yaşında üniversite öğrencisi bir kız ile ne gibi bir gelecek planlaması yapabilirim bana bunu söyler misiniz? tamam genç güzel sekste on numara olabilirsin ama o da kendini oyuncak durumuna sokmakla son bulur. ben yaşlardaki bekar erkekler evlenecekleri kadınları arar. onlarda minimum 25 yaşındadır. dolayısı ile daha küçük kadınla birlikteyse ben yaşlardaki bir erkek. olayın sonu boktur. uzak durunuz. gidin kendi yaşıtlarınızla birlikte olun. birisi yukarda yazmış hazır pişmişi varken hamur mu yoğuralım diye. sen hamur yoğurmazsan er kişi seni oyuncak hamuru yapar şekilden şekile sokar. sonra yok depresyon yok hayata küsmeler alır başını gider. sen hamuru yoğur boşver. biz zaten kaşar olmuşuz bu saatten sonra size bizden fayda gelmez. kaçın kurtarın kendinizi kendinizden yaşça çok büyük adamlardan.
kızlar 40 cm peniscan varken, 30 cm peniscan istemez herhalde ayol siz de.

lümpenler.
bilinçdışlarındaki korunma ihtiyacını gidermek için edilen tercihtir. tıpkı kaslı ya da uzun boylu erkeklere obsesyon yaratmaları gibi.