bugün

yıllardır tartışılagelmiş durum.. efendim şöyle ki; allah nesillerin üremesi amaçlı erkeklere bir çıkıntı kadınlara da bir girinti vermiştir.. nesillerin devamı için bu girinti ve çıkıntının birbirine kenetlenmiş çarklı sistem kadar birbiriyle bağımlı ve uyumlu çalışması gerekir.. libidonun dışa vurumu erkelerde her zaman baskın olagelmiştir.. kadınlar (özellikle türkiye de) libidolarını bastırmayı tercih ederler.. yani dışa vurumunu gerçekleştirmezler çoğunlukla.. bu durum iki taraftan birinin duruma baskın çıkmasıyla sonuçlanır.. insanlar, ket vurulması güç olan bu içgüdülerini dizginlemekte çoğunlukla zorlanırlar(freud gibi gidiyorum farkındayım ama gerçek bu)... dolayısıyla erkek bu dengesizliğe bir tepki olarak kadınlara karşı bir elde etmeye çalışma mekanizması geliştirerek bu ufak çaplı savaşı başlatan taraf olur ve bu savaşa verdiği startla bundan sonraki davranışlarını bunun üzerine inşa eder.. kadının, arzuladığı halde duruma temkinli yaklaşması erkekte ekstradan bir kıllanma meydana getirir.. ve evet artık erkek kadına ulaşmak istediği bir obje olarak yaklaşmaya başlar.. dolayısıyla gerçek dostluğun gerektirdiği erdemleri istesede bazı stratejileri uygulama meşgalesinden yerine getiremez.. yani kısacası erkekler libidolarının peşlerinden koştuklarından kimi şeyleri atlarlar.. böyle işte çok garip bir sistem yani.. ama en özetle şunu da ekleyebilirim.. zamanla insan şunu anlıyor ki; sigmund freud boşuna otun bokun altında cinsellik aramamış.. adamın hakkatten varmış bildiği..
(bkz: olur mu hiç öyle şey)
eğer iki taraf da iyi niyetliyse; yani birbirlerini dert ortağı veya sırdaş* olarak görüyorlarsa niye olmasın dedirten sorunsaldır.. tabi bu benim kendi görüşümdür.
günümüzde, kızdan erkeğe anca tost olur'a dek getirilerek safsatala$tırılmı$ sorunsal.

di$i çeçe sineğine kar$ı dahi cinsel dürtüler besleyen kalbi mühürlenmi$lerin anlayamayacağı olgu.
dost olunuz dost.. dost olmayı denemeyiniz; olursa olur zaten.
genelde kadınların olabileceğine inandığı erkeklerin inanmadığı durum.. ilginç..
(bkz: paradoks)
aynı zamanda erkeklerin de olabileceğine inandığı durumdur. canlı örneği bu entrynin yazarıdır*.
(bkz: erkekten kıza dost olur mu sorunsalı) **
çok da güzel olur.
(bkz: bal gibi olur)
ateşle barut yanyana durmaz gerçeği.
kadın-erkek arasında ilişkinin sadece libidoların peşinden koşmanın bir gereği olmadığı gerçeğini kavramış bir çok kişi tarafından gayet normal karşılanan ve uygulanan dostluk örneği.
gerçekleştiğinde %90 ihtimalle taraflardan birinin diğerine duygusal olarak bir şeyler duyması muhtemel olan sorunsal...başa gelmiştir,gelmektedir.*
(bkz: ihtimalle muhtemel olmak)*
(bkz: kankası erkek olan kızlar)
(bkz: eski sevgiliden dost eski kaşardan tost olmaz)
(bkz: kıza göre değisir)
eğer her kızı bir cinsel obje olarak görmüyorsanız rahatlıkla gerçekleştireceğiniz durum..o da biraz insanın bakış açısına bağlı..eğer vizyonunuz bunu gerçekleştirecek yeteneğe sahip değilse -ki bu oran erkeklerde %90- böyle birşeyin olamayacağını düşünürsünüz..olanlara da inanmazsınız..bir nevi aşk gibidir..aşkı hiç yaşayamanların gerçek aşk yoktur demeleri gibi..
olur tabiki neden olmasın dedirten sorunsalımsı. uzun yıllar evli kaldıktan sonra boşananların içinden bile dost kalanların oldugunu görüyoruz. ayrıca gerçek bir kız dost bulunmaz bir nimettir.
olabileceğine inanan kadınlar; en sağlam dostu sandıkları erkeğe biraz kur yaptıktan sonra karşılaşacağı tepkilerden sonrada inanmaya devam edeceklermidir diye düşündüren durum.. he eğer "yok ya pıtırcan sen benim dostumsun seninle nasıl sevişebilirim ki ben aa lütfen ama bak" diyen bir erkek varsa o başka...
freud bu soruya nasıl cevap verirdi acep diye deliler gibi merak ettiğim sorunsal.. büyük olasılıkla bi siktir git çoy koy yaderdi..
kızdan erkeğe dost olur. fakat abazan toplumlarda * kızlarımızın yine de bir gözünü açık tutup arkadaşının niyetlerini mütemadiyen kontrol etmesi lazım gelir. * * yoksa bu durum için söylenmiş pek müstesna bir söz olaya el koyabilir. "bacı bacı dediler acı acı s..ler". bundan dolayıdır ki; sevgili hanımefendiler kuşkucu olunuz, fakat paranoyak olmayınız. her yüzünüze gülen, iki çift laf edene inanmayınız.
k: sana bişi sorcam.
e: sor.
k: sence kızdan erkeğe dost olur mu?
e: yok ya olur mu öyle şey sen delirdin mi?
k: nasıl ya?
e: kızdan erkeğe ancak sevgili olur. düşünsene ateşle barut, ne yaptın sen deliii.
k: ciddi olamazsın.
e: ehehe, değilim zaten boşver dalga geçiyorum senle.. seni kafaya alayım dedim sen de hemen yedin. ama böyle düşünenler de var ne yazık ki sen de biliyosun.
k: evet ben de ondan sordum senin düşünceni merak ettim, yanılmamışım. aynı kafadanız o zaman senle.
e: eyvallah sağol, senin de böyle düşündüğünü bilmek güzel.
zat-ı şahanem tarafından hatun kısmısıyla dost olma eylemi muhtelif zaman dilimlerinde denenmiş olup ucunun hep boktan yerlere çıkmış olduğu tecrübeyle sabitleştirilmiştir.
(bkz: 10 derste gericilik)
(bkz: maksat muhabbet ve internettin)
kimya-gıda mühendisliği gibi kız populasyonun oldukça yoğun olduğu ortamlarda ister istemez olur diye cevaba sahip olabilecek sorunsal.

(bkz: defter çektirmek)
(bkz: ödev çekmek)