bugün

mahalle kavgalarında karşı tarafı tahrik etmek için kullanılan sözleri hatırlatan olaydır. hatta adile naşit'in ünlü hamam kavgasını falan hatırlatır.
(bkz: ağzını yırtarım)
bir bayani bu şekilde hitab ederek , o koltugu çok hak ettiğini göstermiştir !
terbiyesizlik filan değil, direkt hayvanlık içeren söz. seni adam yerine koyup bu ülkeye başbakan yapan zihniyetin ben... küfür yok tabii.
umarım ampul kafası seçim alanında patlar.
namı diğer panzer emel için söylemiştir.. (bkz: panzer emel)
ülkeyi yönetin biri için çok kaba hatta terbiyesizce sözler , sokakta sıradan insanlar bile artık bu şekilde konuşmuyor. 2023 yılına bu söylemlerle gireceksek vay bizim halimize.
bir ülkenin başbakanının seviyesiz insanlara nasıl cevap verdiğini gösterir..sen utanmadan arlanmadan milletin vergileriyle aldığı polis panzerine çıkacaksın terbiyesizlik yapacaksın tabiki her sözü hakedersin ..bunu yapan kzıdan neler beklenmez ki?
şaşırtmamıştır.

"örtüsüz kadın perdesiz eve benzer perdesiz ev de ya meyhanedir ya kerhane." (bkz: rte)
adam kaset olaylarından başı dönmüş yapcak bişeyi yok.
acı sözler, ama bu sözlerden memnun olan birilerinin olması kadar acı değil.
olayın video sunu izlemedim fakat, mitingde bulunan bir çok insan bu sözü duyduktan sonra "oley uuu başbakanım süpersin" diye tepkilerde bulunmuşlardır... öyle ucuzlar yani.
aklıma şu geldi, nenelerden duyarım genelde:
-anam o kız midir, kari midir?
bilmem neden sorarlar?
bidon kafalı ve göbeğini kaşıyan adam lafı ne kadar güzeldi halbuki.hiç bir hakaret içermiyordu böyle melek gibi bir laftı.
ninjalar örümcek kafalılar

ve daha niceleri.
(bkz: sümeyye erdoğan)
ve hatta
(bkz: emine erdoğan) anlayana.
ben insan mıdır hayvan mıdır bilemedim o gene iyi.
kızı amerikalar da cirit atarken, ülkesinde ki kız bir dava uğruna panzerin üstüne çıkıyor... hangisi kız hangisi kadın ?
türk dil kurumu'nun sitesine göre çocuk dişiye kız denir. tabi yaşça büyük biri bir bayana kız diyebilir. kadın ise, erişkin kıza denir diyorlar. yani bir kadın hem kız hem de kadın olarak sayılabiliyor yerine göre. kafalar sadece bekarete odaklı olduğu için böyle "kadın mıdır kızı mıdır? bilemem." cümleler de çıkabiliyor ağızdan.
rte'nin ağzından bugüne kadar çok saçma şey duydum. çoğundan utandım sıkıldım bir başbakan nasıl böyle konuşabilir diye düşündüm.

ama hiç biri bunun kadar "vay anasını arkadaş" dedirtemedi bana. ne hale geldik be. yani söz yok artık. cümle yok. ifade yok.

"yetmez ama evetçi"ler. siz nesiniz ben bilemedim şu an.
tayyip erdoğan'ın dur durak bilmeyen potlarından mı yoksa ne deniliyorsa artık, onlardan birisi. bence durmalı. bu şekilde yola devam edilmez. zaten ediyorsa dil altı ilaçlarını alsın yanına. bu şekilde takviyesiz gidilmez. tıkanılır alimallah.
rte'nin hiç şaşırtmayan başka bir beyanatı. bu adam ne yiyorsa sıç sıç bitiremiyor maşallah.
tayyip erdoğan'ın fevriliğinin ispatlarından yalnızca biridir ve ne yazık ki haddini son derece aşmıştır ama eninde sonunda o fevriliği karşılıksız kalmayacaktır. ölüm var elbet ahirette çıkacaktır bu dünyada çıkmasa bile.
bir acı yanı daha vardır ki insanın çevresinde "bak başbakan böyle böyle dedi" diye anlatınca "e doğru gomonist allahsız çıkmış polis panzerine vuruyor. kesin veriyordur bu" diyecek bir güruh olduğunu da bilmesidir.
Ülkeyi adım adım bölünmeye götüren tayyip'in cinsiyetçi beyanatıdır. Pot falan değildir bu, açık seçik topluma kin ve nefret aşılama amaçlı bir sözdür. Engelliye, özürlü der, Şehide kelle der,Tekel işçisine devletin sırtından geçinen der,Alevi birisi parti başkanı olur aleviliğine takar, bir karşı cinse "ilişkiye girmiş midir, girmemiş midir bilemem" beyanatında olan yani diğer haliyle "namuslu mudur, namussuz mudur bilemem" beyanatında olan sözü söyler. Ulan Sen elalemin namusunu ağzına (solculuğu molculuğu sikimde değil kişinin, mesele kadınlar üzerinden boş konuşması tayyibin) alacaksın da Sümeyye'nin kadın mı, kız mı olduğunu biliyor muyuz lan biz? he? Amerika'da ne haltlar yedi sümeyye he? Senin ondan bundan aldığın milyonlarca doları kim sana neden verdi he? al işte bizi de kendine benzettin. Cahil vatandaş daha ne kadar benzer sana kimbilir.
Tayyip değil, bildiğin dr frankestein'ın üretimi bir ürünü başbakan yaptığımızı gösteren bir delil. insani duygulara sahip bir şey midir bu sözü söyleyen, bilemem. Yok yok bilirim!
zaten ya kadın olacak ya da kız üçüncü bir seçenek söz konusu olamaz. aslında burda bilindik tablo karşımıza çıkmaktadır halkımızdaki bastırılmış duygular. özellikle de cinsel duygular. bugün de başbakanda bastırılmış duyguların tezahürünü görüyoruz. her şeyi cinsellik üzerinden açıklamya çalışan, içi doldurulamamış bir kavramla -namus- bir sürü gencecik kızımızın öldürülmesi. eğer hala başbakan olacak zat bütün bunları düşünmeyip, sırf birkaç oy fazla alacağım diye büyük kitleler önünde hiç çekinmeden bunları söylüyorsa geçmişte yaşananları düşünmeyi bırakmamız gerekmektedir. en önemlisi de bu kızın polisi dövme sebebini hiç sorgulamıyor olmasıdır. polisin bu olaylardan öce yaptığı, sıktığı biber gazını hiç düşünmüyor. bu nefretin sebebini kendine sormuyor oluşudur. insanın, insanlığından utanmasına sebep olan bir başka beyanatıysa; hala utanmadan yaşamını yitirmiş bir insana fırça atma cesaretini kendinde bulmasıdır, durmadan çılgın projeleri açıklayıp duruyorsun, bence en çılgın projen normal bir insan gibi konuşmaya başlayıp, siyaseti yapılması gerektiği gibi yaptığın gün millet için en çılgın proje olacaktır.