bugün

yokluğunda bir yıl geçti, rahmetle anıyoruz. Malesef geriye dönmüyor seneler...
ölümünün ardından 1 yıl geçmesi ve hatırlanamaması her ne kadar üzücü olsa da eşsiz yorumları hala kulaklarımızda.

Aklıma düştükçe anam içim yanıyor..
ölümünün ardından 1 yıl geçmiş halk ozanı.
peki ölüm yıldönümü ile ilgili kaç entry var?
cevap: iki.
megan fox'un türkiye ziyareti ile ilgili kaç entry var.
cevap : tahminen beşyüz belkide bin.
lafı uzatmaya gerek yok.
(bkz: bir türk dünyaya bedeldir)
edit : megan fox sözlükte yazar herhalde ki eksiliyor. ayıp oğlum size, bu günü görecek miydim?
kesinlikle tarzım değildir. ama ben ön yargılarımı kaldırdım. bir şeye başlamadan önce kafamdaki düşünceleri atıyorum yıllardır. bu adamı ilk kez dinlemeye başlarken bütün düşüncelerden arınmış olarak başladım işe. ve insanın içine işleyen bir sesi, sözleri var. keşke hayatta olsaydı... Allah rahmet eylesin.
ölümünün birinci yılında mezarı başında bulunan yüzlerce insandan biriydim...insanların kıvırcık ali'yi unutmamaları çok güzeldi. işe giderken uğrayan, almanya'dan, ankara'dan onu görmek için gelen, mezarı başında ailesi dışında saatlerce bekleyen bir sürü seveni vardı.

unutulmadı. unutulacağını da sanmıyorum.

22 ocak 2012'de lütfi kırdar kongre sarayında yapılan anma töreninde 2000 kişilik salon tıka basa doluydu. dahası merdivenlerde bile yer yoktu, ayakta yüzlerce insan vardı, yüzlercesi içeriye girememişti.

anma töreni mustafa sarıgül'ün, iber müzik'in ve kral tv'nin kendi reklamını yapıp iğrençleşmeleri dışında çok güzel geçti. birçok halk müziği sanatçısı onun türkülerini söyledi. çıkan sanatçıların ezici bir çoğunluğu, hem de birkaç kez "yaşa sarıgül, paşa sarıgül, aslan sarıgül, sanatçınn yanında sarıgül" diye sarıgül'e yağ çekerken, özellikle mustafa özarslan ve nurettin rençber onurlu, dik bir duruş sergiledi, yağ çekmediler sarıgül'e.

yarına sesinin yankısı hep kalcak sevgili kıvırcık ali.
bu adam öldüyse biz zaten yaşamıyoruz.

yazdığı türküler ve söylediği türkülerle sonsuza dek yaşayacak olan halk ozanı.
yüz olarak cübbeli ahmet efendi'ye çok benzeyen ve genç yaşta zamansız ölümü ile 7'den 70'e herkesi derin bir yasa boğan,temiz yürekli,mert ve kişilik sahibi halk ozanı ve sanatçıdır..
az önce kral tv ödüllerinde ödül alan rahmetli. ruhu şad olsun.

zoge: iki yil sonrasindan edit; bunun nesini eksilediniz lan.
kendi içinde bir oksimoron barındıran türkücü.

(bkz: dostum kıvırcık demişsin ama)
erkenden aramızdan ayrılan kadife sesin sahibi, gönül adamı.
özledik..
adını gördüğümde, "öldüğünde karısı hamileydi, sonra ne oldu o" diye kendi kendime sormama sebep olan merhum sanatçı.
ölümsüz eserleri ve ağırbaşlılığıyla gönüllerimize taht kuran merhum sanatçı.
yürek burkan o sesten bir şaheser;
http://www.youtube.com/watch?v=Uos8Gq993S0
http://www.youtube.com/watch?v=KdMNkrEc6kc&feature=related
Yaşarken 24 entry girilen sanatçı. Öldükten sonra 187 tane girilmiş. Bazı sanatçıların değerlerini öldükten sonra anlıyoruz.
ince ince Eğir Beni, Sev Yeniden Doğur Beni, Ta Türekten Çağır Beni, bir selam sal sabah olsun sözleriyle insanı mest eder.
yokluğunun 2. yılı...
abdal musa anma şenliklerinde canlı olarak dinlemiştim kıvırcık ali'yi. çok neşeliydi, kendisinden sonra sahne alacak musa eroğlu'nun taklidini falan yapmıştı hatta, çok içten bir gülümsemesi vardı. hani hep derler ya halktan biri, içimizden bir sanatçı falan diye işte kıvırcık ali tam manasıyla öyleydi. iki sene olmuş gideli, hep güzel hatıralarla hatırlansın. http://www.youtube.com/watch?v=g6vyqGq9aFk
türküleri öksüz bırakan insan. yaşarken de keyifle dinlerdik onu. hala da aynı şekilde devam ediyor bu özlemli keyfimiz.

kendisini kaybedişimizin ikinci yılında sevgi ve saygı ile..
ölümüne derinden üzüldüğüm kendi halinde güzel müzik yapan sanatçımızdır. 2 yıl olmuş bugün, rahmetle anıyoruz.
erken göçtü gitti. allah rahmet eylesin.
yağan yağmurda, esen o deli rüzgarda mezarı başına gelenlerin insana güven verdirdiği, memlekette türkü deyince akla gelen ilk insanlardan, iki yıldır ışıltılı sonsuzlukta yaşayan güzel insan.

mezarı başındaydım ailesiyle. gelen bir takım sanatçı bozuntusunun ilk lafı o an araya teşrif eden sarıgül'e yağ çekmek oldu yine. midemiz bulandı bu yavşaklığa, kişiliksizliğe...

mustafa özarslan abimiz her zamanki asilliğini, onurlu duruşunu korudu, bunu anlamış olacak ki kıvırcık ali'nin bir yakını, iyice sarıldı, bir şeyler söyledi kendisine..

mezar başında burjuva siyaseti yapanların sistemi olan kapitalizm yıkılacak.

kıvırcık ali'ye sözümüz olsun...
bu dünyayı erken terkeden kaliteli sanatçılardan.. Allah rahmetini esirgemesin..
genç yaşta* vefat etmiş yetenekli müzisyenimizdir. nur içinde yatsın.
bir selam sal şarkısına bayıldığım türkücüdür .
ümmete sığındım ''kul' vurdu beni
dikenler içinde ''gül'' vurdu beni

kapanmaz yareler, melhem de sürsem
göz hapsindeyken ''göz'' vurdu beni...

hala böyle kıvırcık ali. en büyük düşman, insan kisvesiyle yaklaşıp canını yakmaya çalışanlar. sen büyük bir sestin ve hep öyle hatırlanacaksın.