bugün

Komple dünya.
Uslu durduğumda gerçekten şirinleri göreceğimi sanıyordum .Baktımda iyi gelmişim bugünlere be abi.
zenci insanların bedenlerine çikolata sürdükleri için siyah olduklarını zannederdim. bu nedenle her seferinde 'ne kadar şanslılar canları çektikçe parmaklarını emiyorlardır.' diye düşünürdüm.
gerçeği öğreneli epey olmasına rağmen hala canımı çikolata çektirmeyi başarıyorlar...
öğretmenlerin memurların doktorların çalıştığı yerlerde yatıp kalktığını sanardım. ☺
òğretmenlerin memurların doktorların çalıştıkları yerlerde yatıp kalktığını sanardım.
Gözlük takanların hep okumaktan bu duruma düştüklerini sanırdım. Bir de bu insanların çok bilgili olduklarını düşünürdüm. Ama yanıldığımı anladım.
Büyüyünce sanılmayan şeylerdir. Böyle başlık mı olur yaa.
insanları iyi kalpli sanıyordum, sanrımıın geçmesi uzun sürmedi ilk kazığı en yakınlarımdan yememle karanlıkla aramızdaki bağ güçlendi ölmeyecek kadar güçlendi. karanlık, evet siyah; asilliğin rengi insanı asilleştiren soytarıların şaklabanlıkları işte beni ben yapan karanlığın hayatımda ki yerinin açıklaması, maruz kaldığım yanlışlar, ayrılıklar, ölümler, kimsesizlik, açlık, sefalet, varlık içinde yokluk hepsi bu kadar.
Camii Allah'tır.
Çift katlı otobüslerin iki tane otobüsün üst üste konması tekerlek dahil diye düşünürdüm.

Birde mehmetçiği Atatürk gibi birşey sanırdım.
Dudaktan dudağa öpüşülünce çocuk doğması.
Fazla mı safmışız yoksa diziler mi bu hale getirmiş?
kimsenin öldüğünü bilmezdim. daha doğrusu ölünebildiğini bilmezdim. ölme kavramım yoktu basitçe. insanları kendim gibi sanırdım. hatta tüm kızlar benim gibi sanırdım. düşünce olarak. ama değilmiş. bu da ondokuz yaşımdan sonra öğrendiğim bir şey oldu. sonra gelsin ''sen fakesin sen şöyle trollsün böyle bilmem nesin...'' ohh evlere şenlik !! bazen diyorum da internetsiz de mutluydum ben ya. daha mutluydum belki de. ne ise buranın konusu değil.s
Küçükken özellikle belgesel programlarında ünvanlar beni çok etkilerdi. Mesela tarihle ilgili bir program adamın adının önünde Dr, yar.doç.dr., prof.Dr. gibi ünvanlar olunca ne kadar zeki insanlar hem doktor (gerçek gerçek onların doktor olduğunu) hem de başka alanlarda bilgi sahibi olduğunu düşünürdüm.
Bozuk paraları sayıca fazla oldukları için daha değerli zannetmek.
Bir şey okuyabilmek için illaki dudakların kıpırdatılması gerektiğini ve bu yüzden annemler gazete okurken onların sadece resimlere baktığını sanmam.
ben uyuduktan sonra evde çok önemli şeyler konuşuluyor zannederdim.

gece de bir şey konuşulmuyormuş.
Bodrum'u il sanardım.
ay beni takip ediyor sanmaktır.
pırasaları taze soğanın hormonlusu sanardım. hatta hormon işini de abarttılar yuh artık gibi de bir yorum yapmıştım. bi ara hormonlu sebze meyve acayip artmıştı pazarlarda filan, o döneme denk geliyor.
Küçükken yaşadığımız semtteki belediye binasını atatürkün evi zannediyordum...
Büyüyünce daha mutlu olurum sanıyordum.Ama yanılmışım.
Sözlükte kızlar veriyormuş.
18 yaşıma girince ehliyet alacağımı sanıyordum.
Allahı minare zannederdim.
Sadece düştüğüm zaman canımın acıyacağını sanıyordum.