bugün

http://galeri7.uludagsozl...t-anas%C4%B1_470069_m.jpg

(bkz: Şırnak ve Hakkari) .
Kürtler askere sanki gönüllü gidiyor, imkanları olsa yüzde doksanı gider Barzani'ye, Apo'ya militan olur ama Türk ordusunda askerlik yapmaz.
Demin yüzde doksan demiştim bu yüzden yüzde on luk kısımda olup canını terörle mücadelede kaybedenlerin mekanı cennet olsun, Allah rahmet eylesin diyorum.

Edit. 2001 yılında askerlik yaptığım birlikte tonla PKK sempatizanı Kürt vardı, onların biri kazara ölse bile bu devlet o' na da şehit diyecekti. Ne yaman bir çelişki.

Edit 2. Kimse boşa hamaset yapmasın PKK ile yapılan mücadelede yüz Türk ölmüşse 5 Kürt ölmemiştir, tıpkı çanakkale deki gibi.
Bugünlerde yeniden ağıt yakmaya başlamış annedir . En iyi kürt ölü kürt çülerin ne düşündüğü de merak konusudur .
etnisite temelli militarizm veya gerilla savaşımının olağan neticesidir.
pkk denilen orospu sürüsünün türk-kürt ayrımı yapmadığının göstergesidir.
terör örgütü üyesi olan diğer oğlunun öleceğini bildiği için ağıt yakmaktadır. hiçbir kürdün seve seve askere gittiğine inanmıyorum. kurtarmıyor malesef kurtarmıyor. ne yapsanız boş, inandırıcı değilsiniz. türk milletinin bedeninde bir kansersiniz.
şehit annesidir. ondan üstün hiçbir şey yoktur.
eğer başka evlatlar ölmesin diye barışı savunursa, ülkedeki kendini milliyetçi zanneden aşırı ırkçı ve faşist şahsiyetler tarafından vatan haini ilan edilecek olan anadır.
şehit türk askerlerinin anaları kadar şehit anasıdır, onlardan eksiği yoktur. aksini iddaa eden de vatan haini ve bölücüdür.
hepimizin annesidir. sen ne büyük bir annesin ki; oğluna sahip çıkıp diğer itler gibi dağa salmamışsın, vatana millete hayırlı bir evlat yetiştirip askere yollamışsın. anneler günün kutlu olsun annecim. ellerinden öperiz.
Annedir. Canı yanmıştır, sadece annedir.
vakti zamanında akpliler tarafından hor görülmüştür dili kürtçe olduğu için. malum rte o zamanlar "tek dil tek din" diye tutturmuştu. şimdi mi? şimdi entel oldu entel.
"Gözyaşlarının dili, dini, rengi yoktur.“
eli öpülesi oğlunun uğrunda can verdiği topraklara kurban olunası anadır.
türk medyasının son zamanlardaki en popüler duygu sömürüsü yavşaklığı. kürt olsun, türk olsun, arap olsun; serçe bile olsun anne annedir ve yavrularını koruma/kollama içgüdüsüne sahiptir.
ağıtların; dili, lisanı, ırkı, milliyeti yoktur. üstelik ağıtlar insan sesi kullanılarak yapılan tüm müzik türlerinin, yani vokal müziğin doğuşuna sebep olmuştur. taş devrinde mağarada yaşayan analar da çaresiz kaldıkları hüzünlerini dile getirmek için ağıt yakarlardı. kendini kürt olarak niteleyen ananın yaktığı bu ağıt, taş devrinde milliyeti olmayan bir ananın yaktığı ağıttan ne çok değerli ne de çok değersizdir. ana anadır, evlat evlat, can da can.. kürtçe yakılan bu ağıt; hepimizin minik bir toz zerresi üstünde yaşadığımızı, tepişip kavga ettiğimizi, birbirimizi katlettiğimizi anımsatması gereken bir çığlıktır.
anlasınlar ıste kürtlük için yapıyolar bu savası ama şehitlerimzn kürdü türkü yok. allah belalarnı versın bızı brbrmze kırdıranların.
bunu hep derim hepimiz saf kan türk değiliz. artık saf bir ırk kalmadı da zaten. ister türk ister kürt ister yunan ister ermeni olsun kökeni. ben türküm deyip bu vatan için kendini feda eden türktür. sokakta ben türküm deyipte elinde tesbih kabadayılık yapandan daha da türktür. bu vatan bölünmez kardeşliğin en güzel örneğidir acıda olsa bu örnek.
ana dilinde acısını ifşa eden ''anne''. şehit annesi hem de. kürt hem de. bak ne güzel toplanmış tüm sıfatlar bir arada, bak ne kadar ironik değil mi?

kürtçe, anne, şehit, ağıt...

dikkatli bakalım; görmedik galiba. bu ülkede sadece kürtçe konuş-a-bildiği için oğluyla irtibatı engellenen anneler oldu. kadın türkçe konuşabilseydi ''ben kürtüm lan, kürtçe konuşurum'' deyip gitmezdi o cezaevinden değil mi? oğlu idam edilecek ya hani, son bir defa konuşmak istiyor falan.

hadi o çocuk idamı ''hak etmiş!'', kim bilir neler yapmıştır. hangi haklarını, hangi saçmalıklarla! savunmuştur (buralar hep ironikti eskiden). ama bir şey daha vardı, bu ağıt yakan kadın, bir de şehit annesi. olur ya allah göstermesin, evladınızın başına kötü bir şey gelir. gelmesin. başınıza gelmeden kuramadığınız empatiniz sizin olsun.

benim merak ettiğim ise daha çok, ''ne söylüyor acaba'' olmuştu. ''gönül yarası'' filminde bir sahne var hani, meltem cumbul ''bu türküye ağlamak için ille de kürtçe bilmek şart mıdır'' der. ağlamıştım ama merak da etmiştim, keşke bilebilseydim nasıl uğurladı annesi, ''şehidini''.
çerkesin, muacırın, arnavutun, arapın ağıt yakmasıyla aynıdır, hepsi TÜRKtür,Hepsi anadır.
kürt kelimesinden de sıkıldım.Vurgu yapılacak bi şey varsa o da pkk illetidir.
canının parçasını bölücü örgüte kurban vermiş anadır.
kafatasçıların gözünde gram değeri olmayan annedir. çünkü kafatasçı ülkenin birlik beraberliği değil kıçı kırık ırkçı düşüncelerinin ülkeyi yönetmesini ister.
kürtçe ağıt yakarken tebrik edilen ana, kürtçe şarkı söylerken yuhalanmasa belki de hiçbir problem kalmayacak...
yürek acısının dili,milleti,mezhebi olmaz.diye düşünülebilecek olaydır.
halamdır.