bugün

apo şerefsiz haysiyetsiz diyen her kürt kardeşimizdir.
ingilizlerin Çok kaşıdığı ve ergenekon benzeri derin örgütlerin durmadan diri tutmaya Çalıştığı bir nefretin mağduru olan temiz toplum. Yolda kalsanız sizi misafir edecek birkaÇ milletten birisi.
avsarlar yada cerkezler gibi onlarda kardesimiz tabi vatani bölmeye ugrasmayanlar ..
sonuna aj getirilince tecavüz sonucu doğan bebeler akla gelir son zamanlarda.
türk dillerinde kar yığını anlamına gelen kelimedir. Bu sözcük türkiye türkçesinde yaşamasa da orta asya türk lehçelerinde "kart", "kert", "kürt" gibi sesletimler şeklinde yaşamaktadır.

türk dünyasında birçok yerleşkenin adı da kürt-kert'tir. Macar türkolog Laszlo Rasonyi'ye göre macar birliğinin sağlanmasında önemli rol oynayan ve bugünkü macaristan'da bazı yerleşkelere adını veren türk boyudur. Ayrıca bu boy osmanlı kayıtlarında ekrad adıyla anılmıştır.
'Muhammed'in kişiliği çelişkili' diyen abdullah öcalan'ı önder kabul edenlerin ağırlıkta olduğu kalabalık.
" dövlet bize bahmiyır " lakabıyla özdeşleştirilen millet. her millette olduğu gibi bu milletin içerisindede iyileride vardır kötüleride.
laftan sözden anlamayan, saygısız, toplum içinde nasıl davranacağından bihaber, bir apartman dairesinin en üst katında oturupta bütün apartmanın azına sıçabilecek kapasiteye sahip, yapma dediğini inadına yapan, insanlık dışı bir ırkmış bunlar diyerek ve genelleyerek entry'me başlamak istiyorum.

burdan alacağım 'ıyyyyy, iğrenç' oylamaların hiçbiri inanki sikimde değil sayın kürt ve kürt dostu sözlükdaşım.

vatana millete zarardır bunlar, topluma zarardır, atmosfere zarardır herşeye zarardır. şu an üst kat dairede oturupta beni hayattan soğutma sebebidir. ulan dinle şarkını, ister kürtçe dinle ister arapça dinle ister ibranice dinle tamam dinlede be amına koduğumun evladı hergün sabahın köründe, gecenin olmadık vakitlerinde kulağımıza kulağımıza sokma aptal saptal şarkılarını.

arabanı düzgün çek diyoruz ailenin araçtan sorumlu üyesine. ama yok illa gelip 3 arabalık yere tek başına girecek haliyle bizde göt gibi ortada kalıcaz. yapma etme bak biz dışarda kalıyoruz park edemiyoruz düzgün çek diye 50 defa söyledik inanırmısın. ama yok sik gibi koyacak o arabayı oraya bizide meletecek dışarda. sabrediyorum sabrediyorum ama nereye kadar. ne laftan anlamaz öküzlersiniz ya.

dünyanın en ücra köşesine kürdistan dediğiniz sikimsonik hayallerle dolu ülkenizi kurup siktiriniz gidiniz artık yeter.
bin yıllık dostluğu amerikanın oyunlarıyla bozan dünya tarihine 21. yüzyılın piyonu olarak geçecek topluluktur. bu kadar net..
faşistlikte sınır tanımayan hayvanların gereksizce itham ettiği insanlar.

amına koyim sanki "enter" tuşuna bastığınızda kürtleri öldürüyorsunuz. klavye pehlivanlığınıza sokayım hepinizin.

ben kürdüm ve bu memlekette ne yazık ki kardeşlikten başka bir yol yoktur. ne yazık ki burdaki faşizan yazılar nedeniyle kendimi de kötü hissediyorum. yazıktır etmeyin.
Şu yeryüzünde iki önemli özelliği olan kalabalık.

Birincisi ve en önemlisi sahip oldukları esnek yapıları sayesinde israil'in kurulmasının hemen ardından yaptığı araştırmalarda çevre ülkelerin bünyesindeki farklı unsurları birbirine düşürme planına en uygun topluluklardan biri olmalarıdır. fas, tunus, cezayir, sonrasında ırak, şimdi suriye ve usun zamandır bildiğiniz gibi türkiye'deki farklı unsurların çatışmalarının yegane sebebi bu plandır. Özetle kürtler 'özgürlükçü' ruhlarını ben gurion'a borçludur.

ikincisi de çok önemli olmakla birlikte basit ve güçlü bir özelliktir: çoğalma. Kürtler kalabalık ve çoğalma hızı epeyce yüksek bir topluluktur.

Kültür, medeniyet yönünden ne oldukları zaten ortada. On milyon yıllık tarihimiz var deyip bir apartman yaşamına uyum sağlayamayan insanlar o kadar.
nüfusunun yarısı türkiye de ikamet eden etnik grup. toplam nüfusları 28 milyon kadardır. sonra iran , ırak , suriye gibi yerlerde bulunurlar. her milletin olduğu gibi iyisi de var kötüsü de. ancak bize şu iyi yanlarını bir türlü göstermiyorlar. biz de dolayısıyla ülkemizde görmek istemiyoruz. hep terör , hırsızlık , adam kaçırma , tecavüz haberlerinde duymaktan bıktık.
--spoiler--
vergi vermeden her türlü yardımı alan,
elektrik faturası ödemen, evinde 3 tane klimayla yazı kışı geçiren,
cahilim deyip, öğretmeni şehit eden,
hastayım deyip, doktoru darp eden, kurşun sıkan,
yolumuz yok deyip, yola mayın döşeyip mühendisi şehit eden,
resmi dilini bile öğrenmeye tenezzül etmeden, utanmadan devletten iş bekleyen,
fakirim deyip, 9 çocuk doğurup virüslerden hızlı çoğalan,
yine fakirim, acım deyip aşiret düğününde yirmi kilo altınla görgüsüzlüğün dibine vuran insanlardan oluşan bir garip güruh.

--spoiler--

demokrasi, kardeşlik, barış, yarak kürek vs.
kürt denilince kendilerine kızan bir kavim. neymiş kürd diyecekmişiz.bak böyle kürd. hah işte t ile değil d ile. hani sanki biraz daha hümanist biraz daha insancıl biraz daha kibar oluyo sankim.ama be cancağızım gel lan kürrrrttt de ağza çok güzel oturuyo yaw.
Yıkın , öldürün , parçalayın kafasından çıkılması gerekir. Zamanında bu ülkeyi Türk'ü de korudu Kürt'ü de. Her ırkta vardır böyle yanlış yapanlar. Kürt dediğiniz ırktan hiç mi yok sizce sizin gibi olanı? Hiç mi yok masum olanı, en az sizin kadar onlara lanet okuyanı adlarını kirlettiler diye? Hiç düşünmüyor musunuz "acaba ben de Kürt olsaydım ama lanet etseydim bu terör denen illete yine, ben nasıl hissederdim?" diye? Artık biraz düşünceli olun da daha fazla insanları böyle ırkçı söylemlerle ayırmak yerine barışçıl bir şekilde dışladığınız Kürtleri de alın aranıza. Bu arada böyle ırkçılık yapanlardan daha Türk'üm ben.
bazlarına göre ölüsü en makbul olan dünya halklarından bir halk.
2012 itibariyle büyük bölümü piyondur, haindir.

faşist değilim, durum ortada, kürtler sokağa çıkıp pkk'ya direnmedikçe, desteklerini kesmedikçe bu önerme doğrudur.
kürtlerin sokağa çıkıp pkk'yı lanetlemesi için, doktorunun, polisinin, öğretmeninin ''zorunlu'' görev tabiriyle gittiği yer hem eğitim hem ekonomik olarak adamla$tıralacak bu bir.

ufak edit: batıyla doğu arasındaki bu fark daha önce neden kapatılmadı? zilyon tane üniversite istanbul'da yapılmı$ken 2008'den önce neredeydi devlet? bunun hesabını türk devleti veremez.

ikincisi pkk'yla gelen kürtçe seçmeli ders olayından anla$ılıyor ki, kürtlere pkk olmadan da size bu haklar tanınacak, ve tanınmaya devam edecek minvalinde anasayasal sözdür. bak bakalım bir kürt daha dağa çıkıyor mu?

edit: eksilenmesinden anla$ılıyor ki çözümsüz bir durum içindeyiz. o zaman yapacak bir $ey yok güzel karde$im. ölümler basit gelir insanın ba$ına gelmedikçe. akp sonsuz iktidar değil. eğer ülkenin geneline bu kadar hakim bir parti bir daha gelmezse kürtlerde de pkk'ya kar$ı sempati artı$ı meydana gelip bölünme söz konusu olabilir. bunu kimse istemiyor ama ne emmeye geliyorsunuz ne gömmeye.
türk'ün kardeşidir. nokta!

edit: bölücü faşistolar sözlükte kol geziyor galiba.
Çaresiz millettir. Şu anda bdpye oy vermeyen yani terörü istemeyen kürt sayısı, isteyenlerden oldukça fazla. Aslında verenlerden de zorla verenler bulunmakta.
ötekiler.
türkiye'de şu kadar kürt şu kadar ermeni şu kadar türk var gibi köken araştırmaları yapıldığında, anadilde eğitim istediklerinde, varlığımız anayasada tanınsın dediklerinde yok öyle şey hepimiz türküz denilip var olmadığı iddia edilen ama ne zaman fuhuş, kaçakçılık, terör gibi "kaka" konulardan söz açılsa hepsi kürtlerin işi denilip bir anda var olduğu kabul edilen halk.
en az türkler kadar bu topraklarda yaşama hakkına sahiptir.
kendileri üzerinden Türklere karşı sosyal medyada büyük oyunlar oynanmakta olan insanlardır.

bilen bilir beni Kürtlerden hazetmem bunu belirteyim.

Lakin Sosyal medyada Kürtler üzerinden yapılan tartışmaların boku çıkmıştır. Kürtlere üzüldüğüm için falan söylemiyorum. Burada mesele hedef saptırmadır. Normalde ne terör konusunu, ne de Kürtlerin kontrolsüz göçle şehirlerde yarattığı asayişsizliği düşünmeyenler bu Kürt konularını kışkırtmaktadır çünkü ülkede daha önemli şeyler dönmektedir. Millet savunanlar olsun, karşı duranlar olsun Kürt afyonuyla kafayı bulurken AKP çalar, çırpar, satar, bağımsızlığı tehlikeye atar, PKK terörü azıtır ama biz Kürtleri konuşuruz. PKK vurur medyada Kürt sorunu tartışılır. Oğlum Gaziantep'te ölen 1 yaşındaki çocukla Kürtlerin anadilde eğitim teranesinin ne alakası var lan? Buna karşı da Başkaları AKPnin terördeki beceriksizliğini hatta art niyetliliğini es geçip Kürtlere saldırır.

Haliyle Ciddi manada sıkıldım bu kürt konularından. Koskoca Cumhurbaşkanı, başkomutan 30 ağustostan kaçar, yani milletin şehitlerine, zaferine, bağımsızlığına saygısızlığın, umursamazlığın dik alasını yapar, mevkisinin gereklerini açık seçik inkar eder, komutanlık payesini inkar eder bu gündemdeyken birileri hemen çakal çakal Kürt konusuna oynayıp milletin ilgisini bu eşi benzeri görülmemiş saygısızlıktan çekmeye çalışır.

Kürtler ve kürtlerle ilintili sorunlar doğru düzgün bir hükümetle, doğru düzgün erklerle 3-5 yılda rayına oturtulup orta vadede rahatlıkla çözülebilecek konulardır. Nitekim AKP gelene kadar TErör yarım yamalak hükümetlerle bile sıfıra yakınsamıştı, akabindeki adım da Kontrolsüz göçün ortaya çıkardığı asayiş ve cehalet sorunlarını halletmek olacaktı. Ama ne oldu? 10 yıldan beri geldiğimiz noktaya bak.

Yani tartışılması gereken gözümüzün önünde olanlar değil erk sahipleridir.
acıdıkça arkamıza geçmeye çalışan kalabalıktır. minnet duyguları gelişmemiştir.