bugün

fikret kuşkanın oğlunun adı. hatta suzan kardeşin albümünde kuzgun adlı şarkıyı fiko söylemişti.
yuvasından 45 kilometre ötede av arayabilen kuş.
yuvası olan bir kuş hiç yuvadan uçar mı, o yuvasız kuş olan benim işte arkadaş!
(bkz: birdahaasla)
Ki isigin bezedigi o kadife mor yastiga basini yaslamayacak o,bir daha asla.
edgar allen poe romanı. kitaptan parça:

"hayattaki en büyük korkun delirmek. zaten şimdiden biraz kafayı yemiş sayılırsın. otuzlu yaşların sonunda, kırklı yaşların başında çıldıracaksın. ve ömrünün sonunda, acı çekerek öleceksin."
game of thrones'ta dahalık ne olduğu anlaşılmayan varlık. karga mı yoksa başka bir kuş mu belli değil.
Sevdiğim bir hayvandır.
Edgar Allan Poe.
orta dünya'da simgesel bir anlami olan, "umut" anlamina gelen kargagillerden, dövmesini yaptirmayi düşündüğüm hayvan.
Odin'nin yeryüzündeki tezahürü olan hayvan.
Edgar allan poe şiiridir. yabani dergi'nin klasikler özel sayısında* kutlukhan kutlu çevirisi üzerinden hakan duman tarafından çizgiye aktarılmıştır. Türk çizgi dünyasında eşine az rastlanır bir çalışmadır. Oldukça başarılıdır da.

Derginin bahsettiğim sayısı genel olarak insanı zevkten dört köşe etmese de kuzgun gibi başarılı bir çalışma daha var, o da tolkien'in istif adlı şiirinin Gökhan gültekin tarafından çizilmesi. Bunun yeri burası olmayabilir ama olsun çıksın aradan, ilgililere duyurulsun heheh.
aynı zamanda oğuzların bayındır boyunun ongunudur.
Android ve ios işletim sistemleri için yayınlanmış olan bir haber alma programıdır ve güzeldir.

Aynı anda radyo dinleme imkanı da var programda.
Uygulaması yayın hayatına son verdiğini bildirdi az önce. Sebep ne ola ki?
kuzgun bir kuş türüdür, namı diyar bildiğin kara karga olarak ta tanınır bilinir, şaman dininde önemli bir yerinin olduğu da söylenir, ayrıca söylenenler arasında 80-300 yıl yaşadığı da söylenir.
Yaşayalar için ölüm, ölü ruhlar içinse hayatı temsil eder. Şaman dininde oldukça yaygın kullanılan bir figürdür.
Kuzgun Köyü Yozgat ilinde yer almakta olup, Çekerek Köyleri semtinde bulunan Kuzgun Köyü Çekerek ilçesine bağlıdır.Kuzgun Köyü haritası konumu ise 40° 3' 35.2368'' Kuzey ve 35° 21' 18.8100'' Doğu gps koordinatlarıdır. Kuzgun Köyü bağlı olduğu Çekerek ilçe merkezine 12 kilometre mesafe uzaklıktadır. Kuzgun Köyü Yozgat şehir merkezine mesafesi ise yaklaşık 54 kilometredir.
Ay yapımın star tv de 13 subat carsamba gunu yayına başlayacak dizisi.
Karakteri kenan imirzalıoğlu dehşet oynayabilecekken, barış arduç denen donuk yağa vererek diziyi baştan bitirmişler...
O kadar donuk ki burcu biricik in yakıcı oyunculuğu yanında her sahnede sırıtmakta.
Bir de o yarım ağızla yapılan gereksiz sırıtması var ya kumanda katili.
eh işte dedirten dizidir fena değil ama uzun vaadede bayabilir.
ruhumla özdeşleştirdiğim.
ezel gibi bi efsaneden beridir türk televizyonlarında böyle kaliteli en fazla 1 2 dizi izlemişimdir gerçekten harika olan başrollerini barış arduç ve burcu biricik' in paylaştığı dizi.
(bkz: reklamlar)

Botlar iş peşinde galiba.

Merak edip fragmanını bile izlemedim, eminim dandiktir.
Burcu biricik cok guzel kadin ya. Onun oldugu diziye soyle bir merak edip bakarim.
çok uzun dizi, geçenlerde zaplarken gördüm. gittim duş aldım yemek yedim dışarı ıktım geldim hala bitmemiş. ne çekiyorsunuz arkadaş bu kadar.