bugün

artık kendi kanatlarıyla uçmasına izin vermemiz gereken, türkiye nin idaresinden, hamiliğinden, koruyuculundan çıkıp adanın güneyi ile birleşmek isteyen ada ülkesi.
kamburdur, bırakın bir kaşık suda boğsunlar pezevenkleri.
türkiye'den gelen havadan paralar varken sesini çıkarmayan, fakat azcık kaynak kısıldığında pankartlarla küfredebilecek kadar ucuzlamış insanları barındıran ülkedir. Tabi ordaki amcamın Londra'dan getirttiği, anavatandakine oranla yarı fiyatına üddşük gümrüklü, hatta neredeyse bazılarında duty free fiyatına satılan elektronik eşyalar varken ,sıcak havalarda anavatandakiler bazıları klimasız devlet dairelerinde çalışır halde bu arkadaşlar öğleden sonra mesaiyi bitirirken, kişi başına düşen milli gelir anavatanın üzerindeyken ses yok ama artık "sokağa atacak paramız yok" dendiğinde hemen meydanlara dökülür küfrederler! Türkiye'ye coğrafi yönden yakın ve stratejik öneme sahip olmasa Türkiye cumhuriyeti zerre tınlamaz burayı bütün bunların üstüne ya, neyse!
güneyi ve kuzeyini bir bütün olarak düşünürsek sıkıcı bir ada.
yıllar önce rumlar sikiyodu bunları. sonra türk askeri müdahele etti. şimdi yine sikilmek istiyolar sözlük.
ayrıca "kktc'yi kurtardık" sözünü bir tür aşağılık kompleksi yapan şahısları barındıran ya da dikkatini cezbeden ülkedir. küvetlerde doğrananlar zaten bizdik değil mi? Keyfimizden gidildi oralara, toplumlar arası kardeşliği bozmak için aile boyu kan dolmuş küvetler oldu falan! Bayrağını indirmeye çalışan ve seninle bir arada yaşamaya, sen onunla yaşamaya "evet" demişken, "hayır" diyen faşisti dost görüp, küvette doğranan yurttaşının feryadına yetişenleri "toplumlar arası fitneci" yapan zihniyetin yaşadığı toprak zaten çoktan yavrusunu bırak, "vatan" olmaktan çıkmıştır! Bu kadar yüzsüzlüğe de ancak "pes" denilebilir, akel'in üye alımları açık mı? duyuralım buradan ilgilenenlere!
türkiye cumhuriyeti'nin işgaliyle kurulan devlet. emin olun ki kıbrıslıların oraya savaşmaya gelen gariban mehmetçik ile hiçbir sorunu yoktur. hatta sıcak yataklarını , analarını , eşlerini bırakıp kıbrıs'ta öldükleri için onlara saygıları büyüktür. fakat bu halkın büyük çoğunluğunun türkiye'yi işgalci olarak görmesine engel olmaz.

niye mi? madem türkiye bu konuda o kadar hassastı o zaman niye 1950'lerde , 1960'larda yunan faşistlerinin kıbrıslı türk ve yunan komünistlerine yaptığı katliamlara karşı sesini çıkarmıyordu?

türkiye cumhuriyeti adayı ve halkları bölmüştür.

orada ölen mehmetçik zengin piçlerinin kumarhaneleri doldurup , parayla seks yapması için mi öldü?

rum faşistlerin yaptığı kanlı noel katliamında ölen suçsuz türkler gecede binlerce dolar kazanan sanatçı-bozmaları için mi öldü?

yediği kaba sıçmakmış?

kıbrıs'taki komünist parti iktidara oynayıp sovyetler birliği ile işbirliğine yanaşırken , kendi kaderini kendi tayin ederken , natocu amerikan köpekleri mi kap oldular?
halkı, tc ye siz artık bize karışmayın demeye getiyor.
iyi, tamam da size kim, nasıl bir güvence verdi? tc her halükarda çekilse bile adada bir üs kurabilme imkanı mevcut ve kktc nin dertleriyle hiç ilgilenmeyebilir. tıpkı ingilizlerin kıbrısta, abd nin fidel castro nun kübaguantanamo da olduğu gibi.

ortada kktc halkına atılmış bir kemik parçası dahi yokken onların o tarafa koşma gayretleri başka nasıl açıklanabilir?
patagonya cumhurbaşkanının ve başbakanının son senelerde ziyaret edemediği ülke.

(bkz: kan alırlar kamil)

(bkz: göt korkusu)

(bkz: cesur dış politika)

(bkz: ein moment bitte)
birkaç sene yaşadım burda. aslında kıbrıs türkü deyince böyle homojen bişey beklemeyin. genel manada iki grup insan var.

birinci grup türkiye nin geneli gibi türklük duygusuna sahip türkiye ye türk askerine düşman olmayan, türkiye ye ve türk askerine işgalci demeyen, türkiye yi seven insanlar. bu insanlar çoğunlukta ve bunları ayırmak lazım.

ikinci grup Türklük duygusunu tamamen yitirmiş, avrupa birliğinin onlara sağladığı pasaport ve serbest dolaşım hakkına karakterlerini satmış şerefsizler sürüsüdür.(pasaport alan herkes öyledir demiyorum) bu orospu cocuklarını genelde adadaki aşırı sol gruplar destekler. türkiye nin her ay gönderdiği paralarla yatan maaşlarını gider tıkır tıkır çekerler ancak türkiye nin gönderdiği paraya ihtiyacımız yok gibi eşine az rastlanır cinsten bir yüssüzlükle türkiye ye çemkirirler.

bunlar mesela kıbrısa türkiye nin oradaki türk nufusunu kurtarmak için operasyon yaptığını kabul etmezler. en belirgin özellikleri türk askerine işgalci demeleridir. kıbrıslılık gibi ne olduğu belli olmayan abuk sabuk bir kimliği benimserler.

daha çok şey yazılır bu ibnelere de yorulmaya gerek yok. onlara soran da yok zaten. it ürür kervan yürür.
yıllarca avrupa birliği'ne , nato'ya karşı savaşmış olan aşırı solcuların avrupa birlikçi olduğu devlet. vay amına koyayım marksist-leninist teori ne hallere düşmüş?

bu arada akel ihaneti çok ayrı bir konudur ve yeri burası değildir.
Oyuna gelmeyelim ve bizi birbirimize düşürmek isteyenlerin ekmeğine yağ sürmeyelim.

(bkz: kuzey kıbrıs türk cumhuriyetinde neler oluyor/#10760779)
valla marksist leninist teori ne sikime düştü hiç bilemiyorum. bunu ankara defol pankartları ile birlikte avrupa birliğinin değerlı kıbrıs cumhuriyeti bayraklarını taşıyan solcu kardeşlerinize sorun.

daha hangi boku savunduğunu bilmeyen sizin gibi pek çok gebeş mevcut orda. sanki ben sallıyorum orak çekiçli bayrak yanında kıbrıs cumhuriyeti bayrağını da bana soruyor. (rum bayrağıdır aslı ya neyse)
bir komünistin avrupa birlikçi olamayacağını bilmeyen gerizekalıların üstünden prim yapmaya çalıştığı ülke.
bir komünistin avrupa destekli kıbrıs cumhuriyeti bayrağını sallayıp ankara defol dediğini gözleri ile gören herkesin üstünden istediğini yapabileceği bir ülke.

sen avrupa birliğine tek kelime söyleme, avrupa birliği üyesi kıbrıs rum yönetimi bayrağını salla, bütün bunlar olurken türkiye ye siktir çek ondan sonra komunistler avrupa birliği karşıtıdır de.

sığ solcu kafası bu işte. yani herşey bu kadar netken kameralar karşısında olmuşken bile inkar edebilir. çünkü körü körüne bağlı. kafa o kadar basıyor o ne yapsın.
başbakanın kendilerine besleme demesine kızmalarına anlam veremediğim ülke. zaten bas bas bağırmıyorlar mı türkiye'ye, "çıkın buradan sizin verdiğiniz parayı istemiyoruz" diye.

türkiye'nin yerinde olsam bu fırsatı kaçırmam. dayardım bir referandum "türk askeri çekilsin mi" diye, sonuçlar açıklanır açıklanmaz çekerdim askerlerimi. zaten kıbrıs halkı da istemiyorsa, boşu boşuna oralarda diretmenin de, kıbrıs'a yardım ediyoruz diye o kadar para dökmenin de manası yok.

adanın stratejik konumunu kaybetmemek için ise, çekilme karşılığında biri girne'de, biri paşaköy'de olmak üzere, -sadece türkiye'nin istediği zaman fesh edelebilmesi üzerine- iki üs anlaşması imzalanır.

sevgililer ayrılır, dost olarak kalır, herkes kendi yolunu çizer.
82- girne,
83- lefkoşe,
84- gazimağusa diyerek ortadan kaldırmamız gereken devlettir.
bıktırdılar artık.
rum döllerinide güneye sürmek lazımdır. inşallah attila lll . operasyonuyla oda olur.
azımsanamayacak derecede süzme orospu çocuğu barındıran devlet. rumları dost olarak görmeden önce bi sor anana babana anlatsınlar nasıl dost olduklarını sonra ihanet gösterisi yap.
son günlerde bir kısım kendini bilmezin açtığı pankartlar ve benliğini kaybetmeye başlamış, her fırsatta türkiye'yi sevmediklerini ifade eden genç nesil * * ve geçmişte yaşananları ve türkiye'nin ekonomik yardımlarını unutmuş gibi yapan bir grup sayesinde yavruluğunu koruyan ama "vatan"'lığını kaybetmeye başlamış görüntüsü içinde olan kardeş ülkemiz.
kıprıs kıprıslılarındır pankartıyla beni benden alan bir halka sahip, sadece stratejik anlamda bir önemi olan ada devleti.
not: sükut ikrardan gelir ama her sükut ikrar demek değildir. o sebeple kendi adıma bir tanesini bile türk olarak görmüyorum. hainlik mertebesinin zirvesidir. çok çabuk unutmuşlar 60'lı yılların sonunda başlayan ve harekata kadar süren zulmü. helal olsun! evet insan gerçekten unutkandır!
(bkz: memleket).
bizim canımızı kanımızı verip de kazandığımız ama karşılığında TÜRKLER elini bizden çeksin diyen insanların yaşadığı toprak parçası.
Anavatanının guzide vatandaşlarının çoğunluğunun nerede olduğunu bile bilmediği , diğer azinliginin ise ınsanlarının ne istediğini anlamayip , hakaret ettigi insanların kurmuş olduğu devlet.evet bir tek tc tanır ama o da ürünlerini ülkesine kabul etmez. Ürettiği hellimi almaz , rakısını hakeza. Evet başka ulke tanımadığı için ticareti de tc üzerinden yapar ve tc deli bayiler oturdukları yerden para kazanırlar. Evet yollarını tc yapar ama kendi muteahhitine yaptırır . Evet tc askeri adadadir ve adanın en güzel yerleri subay veya er plajidir.evet maaşları tc öder ancak memuru da tc kokenlidir yani yabancıya gitmez para. Devlet okulu ve hastahanelerini de bu insanlar kullanır yine.geri kalan kısmını da ihracatı ile geri alır zaten. Kumarhanelerde oynayanlarda sahipleri de bu ülkenin vatandaşları değil tc lilerdir. bu devletin insanları rumları hiç sevmezler sanılanın aksine. Tek dertleri kendi ülkelerinin efendisi olmaktır.
Kıbrıslı Türkler, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin Kapsamlı Çözüm Planı'nı (2004 Annan Planı) %64.9'luk evet oyuyla kabul ederken, bağımsız olmadıklarınıda kabullenmiş oldular.