bugün

haaaah nihayet kuzey'in hafiften behlül'e kaydığı dizi olmuştur.
kuzey çocuğu koydu. ferhat reyiz hayırlı günler.
ferhat konusu can sıkıcı boyuta gelmiştir. adamın rolü güney'den büyük amk! hani nerede iki kardeşin hikayesi? yemedi değil mi senaristler? üstesinden gelemediniz hikayenin. dayadınız ortaya bir intikam masalı nasılolsa aptal türk izleyicisi önüne ne koysan yer. ferhat'ın siki, ferhat'ın karısı, ferhat'ın kızı bi bitmedi amk! isterseniz adamın tek başına hikayesini çekin.
iyi başlayarak kötü giden dizilerden bir tanesi, diziyi ertesi gün internetten filan izleyin en fazla 25 dakikasını izlersiniz,
filmin çoğu boş dialoglar, cemrenin annesi barış ile, barış cemre ile, cemre kuzey ile, kuzey, simay - alinin kardeşi - ferhatın kızı ile, simay ferhat ile, ferhat mecit filan devamlı kuru muhabbet dönüyor, dizi tamamen kızların kıskançlıklarını konu edinen bir dizi haline geldi, kıvanç gibi adama yazık oluyor dizide, tek düze, sıkıcı ve devamlı aynı şeyleri tekrarlayan bir hale geldi, halbu ki ;

Geçtiğimiz bölümde adamlar çağırdılar kuzey'i gel başa geç dediler,
işte vereceksin orda senaryoya ayarı yapacaksın adamı bunları başı, sonra her hafta olaylar olaylar, bu ne yahu, ferhat diye bir adam var, (bkz: iskender büyük) den beter 2 sezon götürdü adam muhtemelen 2 sezon daha götürür.
Ferhatın kızı deniz'i canlandıran nihan okutucu'ya dikkat beyler. Bir zamanlar anadolu da filminde öldürülen yaşar'ın eşini oynamıştı. Gizemli bir çekicilik var hatunda.
nerden tutsan elinde kalan dizi.

- kıvanç tatlıtuğ oyunculuğu öğrendi ama dizi git gide boka sarıyor.
- brezilyanın pembe dizileri vardı, vakit geçirme amaçlı boş beleş sahneleri vardı. bu da aynı hali almaya başladı.
- bekir öldü, alemde adam kalmamış, o yaşa gelmiş bekir 'sağ kol' edinememiş, 'abi gel bizim başımıza geç'. buna götle gülünür aga.
- ferhatın kızı da dahil oldu olaya, yeni bir aşk, yeni bir ilişki. cemre, simay, zeynep şimdi de ferhatın kızı. kanuni de bile bu am bolluğu yoktu valla. adamın günahını alıyorlar.
- polise kafa tutmalar, tripler. hangi polis çeker bu kadar tribi. ağız burun girer yeminlen.

geçen sezon soluksuz izledik ama bu sene dizinin büyük bir yüzdesi 'türk kızı tribi' temalı olacağı için; cnbc-e ye dönüş kesindir.
lan merve boloğur; ne seni sevdim, ne de senin oynadığın karakteri.
insan bu kadar mı itici olur.

'türk kızı tripleri' temalı dizidir.
aşırı derecede can sıkmaya başlayan dizidir. iyice boka sarmıştır. kuzey ve güney dışındaki tüm karakterleri izliyoruz. hele o insanı hayattan bezdiren handan ve cemre'nin annesi...

aşırı derecede boş sahneler var. yapmayın etmeyin efendim. bir değil iki değil yani yoksa yazmazdım bile. nerede o eski heyecan?

yok, olmuyor böyle. bitsin diye dakika sayıyorum. kuzey'in, güney'in olduğu sahneleri arıyor gözüm hep. böyle handan hanımı izlemeye devam edersek bırakırım ben bu diziyi nokta net.

düzenleme: ya da bilmiyorum çok acımasız davranmış olabilirim ama şu handan hanım ve cemre'nin annesi olacak karakterler aşırı derecede sinirimi bozuyor. en azından onların rollerini azaltın, izleyici sağlığı için yani, lütfen.
ferhat ile şirin, leyla ile mecnun aşklarından sonra; öykü ile kuzey aşkı da türkçemize girecek gibi görünüyor.
taç' ın falan değil, bildiğin renault' un sunduğu dizi.
bi saçmaladı sanki.
bi topluyor.
anlamak imkansız.

(bkz: nedir şu kuzey in çektiği yahu)
hasssiktir dedirten sahneyle reklama girmiştir an itibariyle.

olum ferhat seni ben öldürcem en sonunda.dizi bağımlısı oldum çıktım ya la.
zeka sorunu yaşayan sözlükçülerin ilgisini çeken dizi. evet.
Çocukluğumuzun dizisidir. Amerikan içsavaşını anlatan bu dizi, yaşı otuzun üzerindeki her insanın hatırındadır sanırım. Gerçi adındaki "ve" bağlacı eksik kalmış ama neyse.
cok zeki ve entelektuel yazarlarin tarzi olmayan dizi. onlar daha cok belgesel falan. ne bileyim demirkirat'tir, nazilerdir. ingiliz aristokrati sanki bana pezevenkler.
kuzey ülkesinde denir ki; kuzey'in yumruklar buz gibi sert ateş gibi yakıcıdır... güney öyle diyor.
bay'an dizi. cemre bir siktir git ya ; niye böyle söylüyorsun , ama beni seviyorsun hedehödö...
şiddet içerikli, acilen yayından kaldırılması gereken sapkın dizi.
insan psikolojisini bozmaya meyilli bir dizi. kaldırmıyor benim bünyem artık bunları ya.

edit: yazım yanlışım konusunda beni uyardığı için arthas menethil'e teşekkürler.
ferhat denen adam diziden ayrılmadığı sürece reytingleri yerlerde sürünecek.
kuzey'in telefon görüşmeleri nedeniyle şehadet parmağını epeyi yorduğu dizidir.
her geçen bölüm bataklıkta batmaya devam eden dizi. Yav bir dizinin içine bu kadar edilir arkadaş? 2. sezon fragmanlarından belliydi zaten durumun böyle olacağı. Saçmalıkları say say bitiremem ama bir deneyeceğim. Bu kadar ezik bir başkomiser hayatımda görmedim. Ulan ismi lazım değil bazı dizilerde en ufak lafa bile sinirlenip milletin ağızını burnunu kıran polisler görüyoruz. Bu dizide adam kuzeyden emir alıyor. kuzey bunla paso ters ters konuşuyor. Yumruk çaktığı bile oldu. Operasyonu bile kuzey yapıyor amk. hatta bu komiser o kadar mal ki operasyonun da içine ediyor. Faratın kızı desen hemen etkileniyor heriften dudapına yapışıveriyor. N'oluyor yahu ne bu samimiyet? işsiz güçsüz kuzey hangi kızla biraz takılsa hemen etkiliyor onları. Sonra da gidiyor Türkiye'nin en büyük holdinglerinden birini basıyor. O holdingin sahibinin damadının ağızını burnunu kırıyor sonra da elini kolunu sallaya sallaya çıkıyor. Hassiktir lan. Ulan o adam güneye bir tane vurduğunda en az 10 tane güvenlik görevlisinin gelip top gibi oynaması lazım kuzey ile. Kaldı ki o kadar hırslı olması gereken güney hala yerde bekliyor. sanki bana karşısında mike tyson var. Ulan bana birisi onları yapsa bütün gücümle atılırım üstüne. Kuzeyin yatıklarına Ramboluk diyemeyeceğim çünkü adam düpedüz haydutluk yapıyor ama kimse de engelliyemiyor bunu. Aynı holding önüne geleni işe alıyor zaten. Yakında Gülten hanım, hüsük felan da gelir bak. Asıl hedef galiba tekinoğlu mahallesini işlerin başına geçirmek. ki o kadar zengin adamlar galiba pek sevdikleri için clio, renault felan kullanıyorlar. Zaten kuzey de güneyden zengin olacakmış. Bekir abinin yerine geçecek herhalde. 60 yaşında adamın yerine onunla iki kelime muhabbet etmiş 25 yaşındaki bıçıkın delikanlı geliyor. Çok yaratıcı. Dizide görmekten bıktığımız yanlış anlamalar ve tesadüfler sonunda cemreyi de yakaladı. anında barışa yazıyor. barış ile birlikteyken düşünceli düşünceli bakışlar, kuzeyi gördüğünde tuhaf tripler, vs... geliyor yani. Pek orjinal. Durun daha zeynep cemrenin üstüne suç atacak cemre hapse girecek... show must go on. Hadi bakalım develenip batmaya devam...
o anne tipi yok mu o anne tipi.
kadın kesin belasını bulacak da dur bakalım.
kapı dışarı edilince yine "kuzeeeeeey kuzey" diye ağlar bu.
tam bir görsel şölen.
cemre ve güney anadolu yakasında oturuyorlar, ama işe gitmek için karşıya geçiyorlar. cemre vapura falan biniyor. halbuki, çalıştıkları binayı ben ümraniye'de gördüm. yolu nedense çok uzatıyorlar. cemre çengelköy'den santral minibüsüne binse oradan da çakmak'a giden herhangi bir arabaya binse işe daha kolay ve kısa sürede ulaşır. sanayide inip biraz yürümesi lazım.