bugün

ekmeğini baştan çıkaran insandır.
berberin modernleştirilmiş halidir.
ne olursa olsun saçınızı asla tam istediğiniz gibi yapamıyacak olan yerdir, han böyle saçını keserken bi an b model oluşur kendiliğinden işte o çok hoşunuza gider ve bırakıcak ve böyle kalıcak heralde dediğinizi içinizden duyar gibiym ama malesef traş bittiğinde asla o modelle alakası olmıcaktır.

he bu arada kapıdan çıkarken 1-2 hafta uzasın çok iyi olucak lafınıda duyarsınız.

ulan amdem öyle olucak 1-2 hafta sonra olucak halinde bıraksana! neyse gece gece.
para tuzağıdır.

orda yapılan tüm işlemler evde tek başına da yapılabilir.
araçlardaki kaportacıdan bir farkı olmayan kuruluştur.
Genellikle beyinsiz, algılama kabiliyeti olmayan kişidir. Asla anlatılmak isteneni anlamaz ya da anlasa bile illa kendi dediğini yapar. Sen ne anlatırsan anlat o sonuçta kendi bildiğini okur.
tatilin pazar günü bitmesi, ertesi günün iş günü olması sebebiyle evinden kaldırılıp tıraşa sürüklediğim kuaförüm.
seviyorum seni.
her ne kadar ramazan öncesi son vurgunu yaptığın için sarhoş bir şekilde kestiğin saçlarımı Karadeniz'e çevirsen de.
izmirde ve istanbulda pek çok kuaföre gittim. Hepsine gidip tek tek bakmadım tabi ama belki bana öyle denk gelmiştir: doğudaki kuaförler daha kalitesiz ama yaptığı maşalar 5 kat daha dayanıklı. istisnasını görmedim daha.
az konuşanı makbuldur.
bazen cinnet geçirtendir.
Saç kesilirken güzel şeykerden konuşulmalı iç ferah tutulmalı çünkü saçın etkileniceğine inanırım neyse.
üsttede dediğim gibi saç kesilirken güzel şeyler konuşulmalı. ama benim kuaförüm bir handan keserken diğer yanda annesiyle dedikodu yapıyordu. Sürekli olarak daha önce en az 20 kere konuştukları çok belli olan konulardı. Hatta yok yanlış kesiyosunuz orasını öyle dememiştim dedim ama duymadı bile! Artık saçım bitti. Çok az bi rötuşu kaldı.
"pardon 2 dakikalığına kapatır mısınız?" dedim cingar çıktı. SAçımı yolarcasına taradı ve sürekli ben cevap vermezken çemkirip durdu. Hatta hakaretleri dıymamış gibi yapıyodum ama yine de işe yaramadı. en sonunds fönü bile çekrmedim. kesin yakardı saçımı orospu.
3 gündür sürekli gittiğim mekan.
bir kadının hayatta sadık olacağı az sayıdaki varlıklardan birisidir. mükemmel kesim, mükemmel fön, süper kafa dinlemece insanıdır.
seni yıllardır tanıyorsa ve sen her üzüntün olduğunda oraya koşuyorsan, saçına başına şekil verdirmek için değil derdini anlatmak için gidiyorsundur.
yapılacak en iyi mesleklerden birisidir.

zibilyon tane üniversite okudum. acımdan ölüyorum, beş kuruşum yok. kardeşim lise terk kuaför oldu, çok şükür iyi kazanıyor. üstelik hatunların içinde ibne. biz de ivedik organize sanayide sürünelim.
görsel
Ucundan al deyince yarısı alandır.
Hayır insan gitmeye de tereddüt ediyor sonra.
genelde sen bana bırak kardeşim deyip saçın amına koyandır.
islak kesimde uzun keser ama kuruyunca kısalacağini kestiremezler. Hala..
bir kadın 12 yaşından itibaren bir çok kuaför dener, ama genelde sadece 17/18/19 yaşında doğru kuaförü bulur.

Ve o kuaföre ölesiye dek sadık kalır...
istanbul'da kuaför deyince aklıma gelen kuaför, Uğurkan Kuafördür. Lakin bu iş mühim iş. Aynada sevdiriyorlar insanı kendine. Hele bir Volkan var ki orada, italya'da saç tasarımı eğitimi almış, buradan ona selam çakıyorum.
kadınların kendini iyi hissetmek için gittiği yer. bakım ve iki degisiklik hop mutlu bir kadın. tabii istediği şekilde olursa.

bursa da abartı fiyatları olmayan ve kesim işinde tavsiye edebileceğiniz kuaför varsa da yana yakıla mesaj kutumda hareket bekliyor olacağım.
ne kadar söylersem söyleyeyim, elimde resimle bile gitsem o şekilde yapmayı bir türlü beceremeyen meslek erbabı.
ben bu kadar kıskanç bir meslek grubu daha görmedim. şu soru, bir önceki kuaföre laf sokmak için mutlaka ama mutlaka sorulur;

- bu saçı kim kesti böyle?
+ sen hilmi abi.
- ehehe ne güzel kesmişim yav.
Asla saç yaptırmak için gitmediğim yer. Ayrıca asla meslektaşlarının yaptıklarını beğenmeyen insanlar. Dünyanin en mukemmel saçına sahip olun "saçınızı kim kesti/yaptı? Çok kötü olmuş bi ara gelin düzelteyim" derler sürekli.
en sıradan bi berber bile hala biçok meslekten iyi para kazanıyor aq.