bugün

elindeki mızrakla parkeye vurup;
- kont o' hara ve eşi kontes o' hara geldiler..
şeklinde vıdı vıdı eden adamdır. maaşı kaç paradır, sigortası varmıdır, çişi gelince yerine kim bakar, parke çizilirse parası maaştan kesilirmi merak edilen adamdır.
(bkz: peluş)
bahsi geçen misafirler; kulak misafiri ise anons etmesi biraz sertleşecek adam.
peruğunun altında kulaklık taşıyorsa eğer, disco girişi bodyguardlarının ilk versiyonlarındandır.
- yüce kralım..kont yuhanna ve kontes sürtünyo geldiler!
- e geldiler de bana mı geldiler eşşeğin evladı..sarayda açık büfe kahvaltı var diye reklam yaparsanız sağda solda, kontda gelir dük de..
- yüce kralım..dük antuan ve sadrazamın sol taşağı geldi efendim.
- ah yine soldan soldan geliyolar bana!
- kralım sakin olun.lütfen. bakın ayıp oluyor misafirlerimize..
- yüce kralım..vikont denyolus ve vikontes kıçıkırıkınyo geldiler efendim..
- ulan sana demedim mi o mızrağı parkeye öle küt diye vurma diye. ağaçtan mı topluyoz lan paraları.. vikont mu veriyo olum parkenin parasını.. bi cilayı kaça attırıyoz haberin var mı..
- yüce kralım..bakkal murtaza efendi ve muhtar geldiler efendim.. bu çerezlerin parasını kim ödicek diye soruyalar. biraz da asabiler efendim.
- ulan sana kaç kere dedim, bakkal gelirse yok de diye. ne bok dicem ben şimdi adamlara.. hah dur. vergileri iki katına çıkarttım.
- yüce kralım..memleketten bizim emmioğlu, iki karısı ve kırkyedi çocuğu geldi. başlarını sokacak bi yerleri yok.. bu akşamlık sarayda kalabilirler mi?
- ulan kral mıyız sosyal tesisler müdürü mü anlayamadım.ii kalsınlar anasını satayım. yengeni nasılsa yaylaya gönderdik.
- yüce kralım bana kal geldi..
- ulan geyiğin de suyunu çıkardınız. sözlüğün formatını miktiğiniz yetmiyomuş gibi başlığı da piç ettiniz be. bırakın beni..yalnız kalmak istiyorum biraz. oha falan oldum ya.
- yüce kralım..dük düdükle düşes vites geldi efenim..
- onlarında allah belasını versin. adam koca dük olmuş taktığı isme bak. bi de peruk koymuş tepesine. marifet gibi.
- yüce kralım.. benim çok çişim geldi..
- ulan eşşek sıpası..onu da mı bana sölüyosun. ben mi işeticem ulan. git nereye yapıyosan yap. başlıcam takdimine de, kralına da parkesine de.
- yüce kralım.. yüce kral 46. loui ile köpeği lassie geldiler..
- hah bi it eksikti.. loui ' nin kendisi zaten o perukla lassie' den farksız olmuş ki. şimdi kral hangisi, it hangisi uğraş dur. o bi tarafa.niye geliyonuz ..mına koyim. otursaan adam gibi tahtında. batıyo mu.
- yüce kralım.. ben yıllık izne çıkıcaktım da.. onu şeyedicektim..
- oh bee. hele şükür. kurtuluyorum sizden. kontunuzdan da gelmenizden de senden de bıktım anasını satayım. kral olsak ne fayda. koca salonda iki dakika yalnız kalıp gönlünce ossuramadıktan sonra.
- yüce kralım.. ben izinden erken geldim.. bir emriniz var mı?
- ulan tam ben de erken geliyodum ama bak gene piç ettin zevkimi.
(bkz: erken gelmek) *
- yüce kralım.. benim çok acaip uykum geldi...
- ulan git yat be .git yaaatttttt. bende uyku falan bırakmadınız ki.. yok kont geldi yok ankara' dan abim geldi .. meşe odunu gelmeliydi ki ben size gösterecektim anyayı konyayı.
- yüce kralım.. arkadaşlar bi haber getirdi şimdi. bahçıvanı kraliçemizi düdüklerken yakalamışlar.
- e bu kadar dük' ün, çük' ün olduğu yerde düdüklerler tabii. kendimizi komple gelene gidene öle bir kaptırmışız ki..değil kraliçeyi bizi mikseler haberimiz olmaz.
- yüce kralım.. arkadaşların bi talebi var. diyolar ki bizim başımız kel mi. biz niye düdükleyemiyoruz kraliçeyi.. yani diyecek bişey bulamadım yüce kralım. arkadaşlar haklı bi yandan .e kraliçemizinde kase şahaneymiş. allah sahibine bağışlasın..ulan iice sıçtım. bir çuval incir... kem küm... tüh vah..
- ulan incir kadar beyin var zaten sende. başka bişey beklemezdim zaten senden. ama du bakiim. kontla deri montla bozduk kafayı. kraliçeyi unuttuk. hakkaten şahaneymiş dübür ya.
(bkz: teşrifatçı)
- yüce kralım.. halkın taleplerine yetişemiyoruz.. kraliçemizde haşat oldu. bu işi bir kurala falan bağlasak.
- ulan kendi karımızı düzdürmenin kuralını da mı ben bulayım. düşes müşes derken pezevenkliğe kadar terfi ettik. ama bu kadarına pes yani. size kraliçe emanet eden zihniyetimi mikeyim.
- yüce kralım.. belediyeden geldiler. ruhsatsız genelev çalıştırıyomuşuz. hakkımızda şikayet varmış. sarayı mühürlüceklermiş.
- hah şimdi tamam oldu..sussam tesiri yok..söylesem moderasyon razı değil..
- yüce kralım..eşşeğin genzine su kaçmış. ne yapalım efendim..
- ulan onu da mı ben halledicem. nasıl krallık lan bu. yok musluğu değiştr kralım, yok toz al kralım.. şimdi de eşeğin genzi çıktı başımıza. kraliçenin büzüğe baraj patlamış siz eşşekten bahsediyosunuz.
- yüce kralım.. talükatınızı mikeyim. belediye mühürledi sarayı. işsiz kaldım ben.ne halt yicem şimdi.
- ulan o kadar kont klara geldi, dük pensilvanya geldi derken bana mı sordun? git onlar baksın şimdi sana. zaten parkeyi de delik deşik etmişsin.. o mızrağı sokardım bitarafına ama hatırası var işte.
- ulan kral..al işte sonunda bende kont oldum.. al işte parkenin de ortasına sıçıyorum. hiç kont boku görmediysen iyi bak.
- olm ben sana kont olamazsın demedim ki.. mont alamazsın dedim. kış geldi. üşütücen..
- yüce kralım.. ben akşam fazla kaçırmışım. yanlış bir söz sarfettiysem affola.
- ulan yanlışı mı kaldı.. kraliçemi bile düdüklediniz. sırf entryiniz oylansın diye hem de.