bugün

diğer yıllara oranla rahat bir sınavdı. türkçeden ful çekilebilirdi ve ful çeken çok insanın olduğunu biliyorum. mantık ve dil bilgisi soruları kolaydı. coğrafya çok kolaydı; çalışan ful çekerdi. matematikten zaman kazanmak için küreli soru ile sayıların karelerini alarak elde edilen sayı ile başlayan soru boş bırakılabilirdi ama yapılmayacak sorular değildi. anayasadan günceller dışındaki sorular sıradandı ve kolayca yapılabilirdi; güncel sorular ise kolaydı. yaşar kemal sorusunu ve kızıl gezegenin hangisi olduğunu bilmiyorsan sınava girmene hiç gerek yok. kızıl gezegenle ilgili sürekli haberler çıkmasına rağmen bu soruyu yapamayanlar olmuş; duyduğuma göre bazı coğrafya hocaları da yapamamış ki bu durum çok acı verici. tarihte bilgi soruları vardı bu bilgi sorularını boş bırakmakta fayda vardı. yapamayanlar boş bıraktığı için üzülmesin çünkü türkiye'de sınava girenlerin büyük bir kısmı bu soruları çözemedi. çalışanın emeğinin karşılığını aldığını düşünüyorum. sınav esnasında demorilize olup soruları çözemeyen arkadaşlar da üzülmesin her şeye rağmen hayat devam ediyor. bu sene olmazsa gelecek sene olur. 2016 kpss sınavı mayıs ayında olacak. 2016 yılında sınava girecek olanlar şimdiden hazırlanmalı. Sınava yeni hazırlanan arkadaşlara nasıl hazırlanması gerektiğini söyleyip yardımcı olabilirim. Yardımcı olmamı isteyen arkadaşlar mesaj göndersin.
sonucu dış Basın tarafından duyurulacaktır.
Sictigimizin işaretidir. Ne bok yiyeceğimdir.
ilk atama kontenjanları: http://ikgm.meb.gov.tr/me...01115120_ilkatama2015.pdf

Ailece mutluyuz. inşallah karındaşım güzel bir yere yerleşirse dileyin benden ne dilerseniz*
bir daha hazırlanmak istemeden ilk ve son defa girmiş olduğumu umduğum sınav. okul öncesi öğretmeni olarak 82 aldım, umudum istanbul'a atanmak. bekliyoruz.
2015 yilindaki ikinci defa deneyimledigim sinav. Sanirim sorun bende ve is yerindeki birkac arkadasta. 2010'da girdik ilk olarak, sorular calindi, puanlar gec aciklandi, atamalar gec yapildi. Bir de bu sene girelim bari dedik, yine sorularda bir mallik, bir mahkemelik olma durumu var. Bir daha girmek durumunda kalmam umarim, zira insanlarin hayatlariyla oynuyor benim makus kaderim. O degil de kotu gecti derken, alan siralamasinda turkiye derecesi yapmisim. Sorular kolay, yapamadim derken, bekledigimden kat be kat yuksek bir puan geldi. Az da olsa calismak yetti.
Gecen sonbaharda ben bi dersaneye gideyim de bak neler yaparim diyerek dersaneye yazildim. Baya hevesliydim hatta aileden 24 yasinda bu nasil bi egitim aski bakislarina maruz kaldim. Hakliydilar heves ilk derse girip cikinca gecti. Kitaplar bi koseye yigilip mart'in ortalarina kadar orda da kaldi. Haftada 4 gun olan derslerin sadece bi kismina gittim. Hic gitmedigim haftalar da oldu. Ben calisamiyorum yaa diyip isten ciktim ikinci donem. Baktim degismeyen tek sey dersane taksitleri geri kalan her sey ayni. Calismiyorum hala. Stres yaptim. Mart'in ortalarinda yavas yavas calismaya basladim sinava ama sadece genel kultur kismina. Ne egitim ne alan hicbirine elim gitmedi. Nasil bi ozguvense bendeki de. Bu boyle mayis sonuna kadar devam etti. Dersanedeki genel tekrarlar ve adam akilli son iki aylik calisma ortalama ustu bi puan almaya yetti benim icin. O kadar stres yapmasaymisim daha da iyi bi puan gelebilirdi belki. Hep hayirlisi olsun dedik. Boyle oldu. Diyecegim o ki bundan sonraki senelerde devam ederse bu sinava girecek arkadaslar cok stres yapmayin son bikac ayda bile halledebilirsiniz. Allah yardimciniz olsun.
kazanmış ve ataması garanti olan arkadaşların elinde gk ve gy görsel anlatım seti varsa seve seve talibim.
alan içi sıralamaların açıklandığı sınav. öğretmenlik okuyanlarin açılan ekranda kendi bölümleri dışında formasyon alanların bölümlerini de seçmeleri gerekmektedir. Büyük farklar oluşabiliyor.
son kpss sınavımdı 28 yaşında çevremdekilerin ısrarı üzere çalışmadan girip 84 aldıgım sınavdır. birdaha mı ? tövbe..
kuzenin 92 yi ya da 87 i çaktığı sınav. tam anlamadım anlattı aslında. derece olarak da 1300 kusur imiş. e artık bu çocuk atanır diye düşünüyorum.
eğer kardeşimin atanmasını sağlamayacaksa nefret edeceğim sınav.

biri 65 aldığına sevinir birileri 85 90 lara üzülür. Adalet aranır mı bunda bilmiyorum. Sistem nedir olması gereken nedir hiç bilmiyorum.
Sadece kardeşimi biliyorum. Melek kardeşim.. Çok iyi bir öğretmen olacağına emin olduğum kardeşim..

Kardeşimin pdr tercih etmesine engel olup sınıf öğretmenliğine gitmesini sağlayan, sınıf öğretmeni olsun diye ilk tercihinin tutmasına sebep olup geleceğini şekillendiren ben.. eğer atanamazsa çekeceğim vicdan azabını düşünemiyorum.

Olur da zorlu şartları olan bir yere atanır ve mutsuz olursa çekeceğim vicdan azabını yine düşünemiyorum..
12 sorunun iptal edildiği, 3 sorunun cevabının değiştirildiği sınav olmuştur.

Kaynak: http://www.ntv.com.tr/egi...di,dPTRn6OM1U29HGYK-p4wvA
son 1 ay çalışanlara baktığımda 66 ve civarı alanların sayısı gayet yüksek zaten atamalarımız 70 puan ile olabiliyor, seneye 10 ay çalışıp gireceğimi varsayarsak pas geçtiğim son kpss'dir. evet ingilizce öğretmenliği.
öğretmen olanlara hayırlı uğurlu olsun olamayanlarda pes etmesin. ve şunu unutmayın türkiyedeki genç kuşak raydan çıktı bunun herkes farkında. üniversitye gidip toplama çıkarma yapamayanlar, eglence için bölüm yazanlar... diye gider bu zincir. buna engel olacak sizlersiniz ve belkide yıllar sonra öğrencilerinizden alacağınız mesajlar hiç bir para ile satın alınamaz mesajlar olacak. gençlik sizin ellerinizde iyi yetiştiririn.
Edebiyat alan sınavına 43. Binden fazla kişinin girdiği sınav. Benim için yine hüsran oldu.
tüh necati kaç gündür yırtıyordu kendini. açıklandı diye. o çaylak oldu sınav açıklandı ehe.

hayırlısı olsun inşallah. geçen yılki ben geldim gözümün önüne.

2015 kpss öğretmenlik sınavının sonuçlarıdır.
Herkes için Hayırlısı olur umarım bu sene Bayağı zor OLDUĞUNU duydum kardeşim fizik bölümü mezunu 77 Aldı hadi bakalım inşallah bu sene kurtulur umarım.
Yazarların hangi puanlarını yazdıkları merak konusu ola sınav. Mesela ben p10'dan 75 almışım asıl lazım olan p121 67 küsür gelmiş.

Asıl önemli olan branşların kendi içinde sıralanması tabii. Ona bakmak lazıöm aslında.

Neyse hayırlısı artık.
bekledigim gibi 67 aldigim sinav ama sirf dava actilar diye oabt sinavini aciklamamislar. ondan da pek bi cacık cikmaz. calismazsan olacagi bu ama naparsiniz hayat sartlari.
74.3 almışım geçen seneki gibi bir alım olursa ataniyorum. Ama zamanında 325 tane sınıfçı almış bi ülkeye de güvenemiyorum. Hele de bu aralar ortalık çok karışık. Hayirlisi olsun hepimiz için.
p10 84. alan bilişim. bilişimciler yeşillendirin.
75.3 puan aldığım sınav. heralde gidiyorum lan. bi anda öğretmen oldum.
Hiç çalışmadan girmiştim. Hatta sadece tarih,coğrafya,Türkçe, felsefe ve vatandaşlık yaptım. Onlar da bile boş bıraktıklarım vardı. 65 almışım.
120 tane puan türü varmış. Görünce şok oldum.

Yine de kpss1 den 85'i çaktığım sınavdır.

Bu puanla nerelere girilir?