bugün

son yarım saate beni bekleyen 18 coğrafya ve 30 matematik sorusuyla girdiğim sınav.
mantar gibi açılan üniversitelerden bi dünya mezun veriliyi bu ülkede. bu kadar mezunu nereye yerleştirecekler ki. açma arkadaşım açma bu kadar üniversite. istihdam edemeyeceğini bile bile nedir bu yeni üniversite açma merakı. milyonlarca insanla yarıştığın yetmiyomuş gibi insafsızca hazırlanmış sorularla da boğşur durursun. bu kadar üniversite açana da bu soruları hazırlayana da lanet okuyorum şimdi...
sınav sırasında sarsıntı hissedip, deprem değildir diye kendime teselli verip,sonradan gerçekten deprem olduğunu öğrendiğim sınavdır.
yıl olmuş 2012 kazık kadar insanları hala ilköğretim okullarının kavurucu yaz sıcağında perdesiz klimasız sınıflarında sınayan öğrenci seçen ve yerleştiren merkezin usanmadan ve tekrar söylüyorum '2012'de yaptığı sınavdır
yapıldıkça gençlerin devlete olan kinini kat ve kat arttıran sınav.
bir milyon genç girdi sınava devlet bir tarafını yırtsa alacağı adam sayısı 225 bin.
ne olacak gerisi?
umrunda mı devletin?
tabii ki hayır.
aziz ve güçlü hükümetimiz 81 ile üniversite yaparak tarih yazmak istiyor.
yazın bakalım tarihi.
kpss 2020'de 5 milyon kişi sınava girerek yazdığınız tarihe anlam katar.
sorularının çalındığı iddiası dolaşmaktadır.

https://twitter.com/Faruk...89389742081/photo/1/large

kaynak: dicle haber ajansı

not: ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem.
zeki ama çalışmıyor tayfasınından olan şahsımın çuvalladığı sınav.

memur olmak istemediğim için önemsememiştim taş çatlasa 3-4 gün çalışmıştım ama en az 90 alırım havasındaydım.
velhasıl kelam çalışmadan mantıkla yapılacak şey değilmiş sadece matematik benim gibi sayısal kökenliler için çerezdi. fakat diğerleri tam anlamıyla (belki coğrafya hariç) kazıktı. türkçe soruları biraz kasıntılıydı öss zamanı * 30 soruyu 6-7 dakikada çözerdim ama süre tutmasam da en az yirmi beş dakika harcadım sanırım. tarih full ezberdi doğrudan çok yanlışım var orası kesin. 80 altı alabilirim ama bunun acısını ales ve kpds'den full yaparak telafi edeceğimden emin olabilirsiniz.

dipnot: benim için çok önemli olmadığı için gayriciddi bir havada girdim ama genel olarak sınav öncesi stresli endişeli gözler ağırlıktaydı. onlar için hayırlısını temenni ediyorum umuarım istedikleri notu alırlar.

edit: imla
başımıza ne geliyorsa cemaate girmediğimiz için geliyor keşke gireydik. ve böylece "bir gün önceden ezberlemeyle atanmanın dayanılmaz hafifliğini yaşayacağımız bir sınavdır." diyebilirdik. Her sene bu soruların belli bir kesim tarafından zaten birilerine el altından gönderildiğini düşünüyorum. Önemli olan ya gönderenlerin dikkatsiz olması gerekir ki çıksın. Nasıl ki "yalancı" lakabı iyi yalan söyleyemeyip rezil olmaktan dolayı kazanılır.

(O soruları gözetmenlerin işaretleyip foto çekmediğine göre başkalarının elinde ne işi vardır.) bunların ciddi şekilde araştırılması gerekiyor.

(Fake olsa da bu kadar tüm soruları en ince ayrıntısına kadar hangi hafıza tutar pes.)

Dipnot:Arkadaşlar diğer soruları bilmemde şuanda aldığım bir habere göre eğitim bilimlerinden kpss den çıkar arkadaşımla konuştum ve 16:20 de sınavdan çıkmıştı. Yalnız iyice bakan arkadaşlar twitter e koyulan eğitim bilimleri sorularının 16:00 da koyulduğunu gördüm ve arkadaşa resimlere bakmasını söyledim. "Aynen aga bu soruların alayı çıktı" dedi. Anlayacağınız bir kpss sınav soruları çalınmasıyla daha karşı karşıyayız ve üstüne kara bulutların çöktüğü sınavdır.
celal bayar ve çeldiricisi ismet inönü bu sınavda karşımıza çıkmıştır. çeldirici benim aklımı da çeldi vesselam.
matematikdeki grafik sorusu bariz uğraştırıcıydı.kolay ama amele işi işte.
kolay denilmesine rağmen türkçe sorularında hep ikilemde kaldığım sınav.

eğitim bilimlerinde uyumuşum öğlen iskender yediydim. rüya bile gördüm amk.
bir ben yetiştirmedim heralde dediğim sınav. matemeatik çok kolaydı. gerisi berbat. öylesine girmiştim ama yinede koydu fena.
Soruların çalındığına dair 2 iddia var. Birincisi Dicle Haber Ajansından;

http://www.kpsscafe.com/h...yine-mi-calindi-3381.html

Diğeri ise bir yayın evinin soruları denemelerinde çok önceden yayımladığı iddiası;

http://www.memurlarahaber...-denemede-cikmis-1524.htm
bu mu yani? 4 yıl bu boktan sınava girmek için mi mesleki eğitim adı altında üniversite okuduk? sik*m bu dünyanın düzenini de insanları bu duruma düşüren sisteminizi de.
benim güzel insanlarımın sınav giriş belgesinde eşşek kadar yazılmış "bunu bunu getirmeyin, almayacağız" minvalli talimatlarına rağmen bohçacı kadınlar gibi poşetlerle, torbalarla, meyvelerle, bisküvilerle okul kapılarına dayandığı sınav olmuştur. ösym'nin talimatlarına göre takı bile takmak yasak iken bacım almış küfe gibi çantayı, cüzdanı, telefonu, hepsi elinde girmeye çalışıyor, bir de kapıdaki polislerle tartışıyor. kurallar bana göre saçma sapan ama böyle işte sittiğimin sınavında kurallar, saçma ama adam muhtaç etmiş vatandaşı buna. ne örseliyorsun daha? kapıda milleti arayan o polis memurlarına acıdım yeminlen, ya da yok acımadım.

ha onun dışında 1 ay çalışsan ganyanı vurduracak sınavdı, çok kötü bir sınav olmasa da eşşekliğime yandım.
asılsız iddialarla çalkalanan sınav.

beyazkalem zaten bugün 17 sularında yüklemiş pdf'i. kopyalık bir tarafı yok derlemişler işte.
twitter fotosu ise fake olabilir yani sınavda telefonla çekilip çıktısı alınıp zımbalanmıştır
yahut photoshop bile gerektirmeyen ufak oynamalarla oraya zımba dekorasyonu eklenmiş olabilir.

not: sınavım kötü geçti. keşke iptal olsa ama görünen köy kılavuz istemez.
Sinifin ortasinda koca ayakli kamerayi koymuşlar. Sanki stresimiz bize yetmiyor. Kimi de el altindan götürsün sorulari.. Türkçe sorulari türkçecileri bile zorlamiş. Mat ile bir olup vinç gibi geçtiler üstümüzden. Genel kültür agirlikli olarak şaşirtici degildi.
(#16103622)
çalıntı soru iddialarında son dönemeç. şüpheler büyük ölçüde azaldı. http://www.memurlar.net/haber/255059/
genel kültür genel yetenek sınavındaki genel kültür kısmının "genel ezber" olarak değişmesi gereken sınavdır.
sınava çalışmadan giren benim gibi adaylar için parlak geçememiştir. sayısal temeli olanlar için matematiğin çok kolay olduğu gerçeğinin dışında ortada elle tutulur başka bir durum yoktur. türkçe testine en fazla 10 dakika ayırmaya alışmış bünyeler 20 dakikayı gözden çıkarmış bulundular.
" hadi onu da geçtim de cidden o tarih, coğrafya, vatandaşlık nedir? " şeklinde cümleler kurmama sebebiyet vermiştir.

sınavı hayat memat meselesi yapan arkadaşlar için geliyor : "haydi hayırlı traşlar!"
Toki haklı, Ösym masum, Düşünce özgür, Demokrasi tıkır, Ekonomi süper... Unutmayın! inanmak serbesttir. ‘Free’ takılabilirsiniz arkadaşlar!
aslında şu cern mi sern mi ne; orada buldukları tanrı parçacıkları çalmış soruları; ileri demokrasi; ösym; sınav soruları yıllardır kendilerine esinle gelen badem bıyıklılar ve türevleri hepisi ak pak. her şey tamam da şu çamlıca'daki devasa camii ne iş? açlık sınırının altında milyonların yaşadığı bir ülkede, sosyal hemi de müslüman devletin kömür makarna ve iftar çadırıyla tüm koyunları melun melun meletmesi de pek bir güzel. dünyanın hatta kainatın en saf ve en sömürülmükten hoşlanan milleti olmak da güzel bir şey beee. hele şu gençlik; siz yetmez ama evetlerinizle; genç sivillerinizle; abd güdümlü kuklalara tapmanızla ne kadar da harikuladesiniz. yaşasın koyunların kardeşliği! ve yoğun istek üzerine; durmak yok sevmeye devam!

özel not: sakin olunuz arkadaşlar; yarınki sınavlar için önceden verdiğimiz tüm esinler geçerli. telaşa lüzum yok. artık tüm güç bizlerde; siz bize güvenin yeter. koyun sürüsüne üç beş kükrer her istediğimizi yaptırırız hem de onların ekmekten; akaryakıta kadar her şey ile bize ödedikleri haraçlarla zevkü sefa içinde yaşarız.
aşağıdaki siteden "çalınan kpss soruları" albümüne ulaşılabilir;

http://www.infial.com.tr/album-p1-aid,233.html

not: sınava giren arkadaşlar albümü kontrol edebilirler.
girmediğim ama üniversiteler için öss'lere çalışıp ondan sonra mezun olduktan sonra yine bu şekilde bir test usulü sınava tutulan vatandaşlarımız için üzüldüğüm ama maalesef elimden daha fazlasının gelmediği sınav. adamlar akademisyeni bile test ile seçiyorlar ales diye bir sınavda var ya bu ülkede yazıklar olsun!

yalnız anlamadığım ve merak ettiğim bir şey var bu sınava hali hazırdaki hükümeti destekleyen birçok kişi girmiştir hatta yarısından fazlası bu durumda sınava girmiştir. peki böyle bir sınavı icat etmese bile iktidarda olduğu 10 senede kaldırıp yerine daha mantıklı bir sınama usulü getiremeyen hükümetlerine hiç mi sinirlenmiyorlar?

cevabı evet hiç sinirlenmiyorlarsa ortaya şöyle bir sonuç çıkıyor bu yandaşların çoğu sınavı geçip kamu personeli oluyor olamayanlarda hükümeti tapma derecesinde desteklediği için bir etki yapmıyor sınavın ne kadar boktan ve sürdürülemez olduğu.
antalya sıcağında göt kadar klimanın altında 1.85lik bir adamın sığmasının mümkün olmadığı ilkokul sıralarında girdiğim sınav. bir de atatürk köşesi yapmışlar, hüzünlendim valla mini mini birler sizi.