bugün

Erkeklerin sakal cübbeli bayanların çarşaflı olduğuna inandığım şehir.
Tabi hatta sokaklarda ilahiler çalar, her evin çatısında minare vardır... ciddi olamazsın.
konya bilim merkezi gibi bir cevheri bünyesinde bulunan şehir. gezme imkanı olanlar kesin uğrasınlar.
şehir gibi şehirdir. beğenmeyen çarpık kentleşmenin zirvede olduğu başka bir şehirde ya da hiçbir nanenin bulunmadığı köyde yaşıyordur.
şu sıralar, tuyap konya tarafından endüstri zirvesi adı altında 4 dev makine fuarına ev sahipliği yapan şehir. ziyaret edilesi.

(bkz: konmak)

görsel
şehrin kendisine has bir çekiciliği var. en büyük örneği de sözlükteki ilgi çekiciliği.
maşallah her gün sol frame de.
alkol tüketim oranının en yüksek olduğu şehirlerden biridir.

dipnot: izmir arkasından gelir.
Konyalılar derneğinin topluca üye olarak sözlükte reklama başlamasıyla adı sık sık gündeme gelen yobaz başkentidir.
Bu yobazlar iş bilmediği için güzelim verimli toprakları öyle kurutmuştur ki türkiye buğdayı bile yurt dışından ithal edecek raddeye gelmiştir.
alkol üretim oranı ile başlayan şehir efsanesinde başı çeken ilimizdir. işin aslı alkol üretimi değildir. bilindiği üzere konya coğrafi olarak çok rahat ulaşılabilecek bir konumdadır. bu konumu konya'nın tedarik zincirinde bir tedarik merkezi haline gelmesine yardımcı olmuştur. 1,2 milyon insanın yaş, inanç vs. gibi kısıtları göz önüne almadan direk yarısını içini olarak kabul etsek 600k insan yapar. farazi olarak kabul ettiğimiz 600k insanın tüm ülkenin içki içme ortalamasını domine etmesi pek mantıklı bir düşünce değil. alkol konusunda konya ticari olarak bir tüketim merkezi değil, aktarma merkezidir.
Bir dönem başı açık bayanlara fiyat soran kent.
zamanla daha fazla ruhsuz olan şehir.
Cumhuriyet karşıtı kent.
Atatürk ÇÜ olmayan kent.
ürettiği torku yu kesinlikle almam.
ne kontur a binerim ne konset e.
Pilavi guzel bunlarin. Kavurmali pilavlar bamya cotbalari irmik helvalari falan yalarim ya.
başı açık bayan gördümü fiyat sorarlarmış ta 1994 te duydum.
kendini tamamen aşmış olan bir şehirdir. özellikle bosna mahallesi gerçekten yaşamaya değer.
içi suriyeli ve çomarlarla dolu olan ancak azınlık şekilde bilinçli insanlarında olduğu güzel sakin bir şehir.
Başı açık bayanların durumunu merak ettiğim şehir.
Sokaklarda cübbeli sarıklı adam ve çarşaflı bayanların sıkça göreceğimi zannettiğim yer.
o kadar diyoruz, istanbul veya ankara dan farkı yoktur.
ülke genelinde ne kadar başı açık veya kapalı varsa konya da da o kadardır.
ama millet takmış ya illa düşüncelerindeki gibi olacak, değil la değil. normal bi türk şehri. hatta belediyecilik açısından bir numaradır, taa 80 lerden beri öyledir.
Konya Atatürk çü ise bende rüzgar erkoçlar ım.
Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlarının başkenti.
Konya demek. Insanlarini sevmem.