bugün

Konya şehri aziz vatanımızın 81 ilinden biridir. Lakin benim nazarımda Diyarbakır gibidir.

Konya irticanın yuvası olmamalıdır.
Konya sarması almadan dönmeyin evinize, memleketim olmasına rağmen konya sarmasını çok yakın bir zaman önce keşfettiğim doğrudur.
Her değer verdiğimi dışarı atan ama beni içinde hapseden lanet şehir.
yobaz ve dinci şehir.
caaanım memleketim.
huzurlu ve dingin bir şehrdir. yobaz diye karalamaya çalıştıklarına asla bakmayın. çok kadim zamanlardan bu yana hoşgörünün, gönüllerin beşiği olmuş bir şehirdir.

halkı çoğunlukla muhafazakardır. ancak seküler bir kesime de ev sahipliği yapmaktadır. hiçbir siyasi kargaşa, olay, patlama, çatlama görülmez. meydanlarında apo posteri ile slogan atılıp terör seviciliği yapılmadığındam ötürü, şehre yobaz muamelesi yapılmaktadır.

dedik ya hoşgörü şehri. geçtiğimiz yaz, kadir gecesi, bir parkta rakı içiyordum. kimse de gelip birşey demedi. ne bileyim bu insanlar da yobaz ise...

her sizin gibi düşünmeyene yobaz diyecekseniz... eğitimden, entelektüellikten, bilimden, bilgiden ve felsefeden dem vurmayınız lütfen. asıl faşizm, işte budur.
askerdeki 5 kademeli konyalı uzmanın dediği gibi "en akıllımız döne döne öldü siktirmeyin belanızı" sözünün kaynağı.
evli ve 3 çocuk babası, imam hatip lisesi müdürü 51 yaşındaki adamın, 19 yaşındaki kız öğrencisiyle ilişki yaşadığı şehir. şimdi birincisi bu olayın konya da gerçekleşmesi, ikincisi imamhatip lisesi müdürünün bu olayı gerçekleştirmesi. hani marjinal bizdik?

http://www.haberturk.com/...udurlukten-istifa-ettirdi
Konya denilince aklıma Mithat Tirit,Hacı Şükrü Fırın Kebab,Zirve Kokoreç, Havzan Etliekmek, Zafer Ata Kebab, Lezzet Döner,Zemzem Çorba, Düğün Pilavı, Meram Bağları, Mevlana, Alaattin tepesi, Bosna Mah,Üniversite yılları...
Aziz konyalılar diye bi tamlama var.bu şehre ve insanına has.
(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
Hatay'dan bugün geldiğim şehir. Yazdan kışa geri döndüm resmen montumu da orada bıraktım şu an donarak yazıyorum.
ülkemizin en dindar sayılacak yerlerinden biridir. mevlana, etli ekmek gibi şehrin kendine ait simgeleri vardır. yüz ölçümü olarak türkiyenin en büyük ilidir.
Canım memleketim, insanlarından bende haz almıyorum, çoğundan nefret ediyorum ama pekte seviyorum.
Okuduğum şehir. insanlarını çok bilmem ama şehir sıkıcı.
insanlarını çıkarırsanız güzel şehir aslında.
Mart kapıdan baktırır
kazma kürek yaktırır.

Sözünü şu an aynen uygulayan şehirdir. Sağlam soğuk var.
görsel
Yarın oynanacak olan konyaspor-başakşehir maçı çok yoğun insan akınına malum olacak. Gitmemekte fayda var kendim gitmekten vazgeçtim.

Bu terörün ekmeğine yağ sürmek değildir. Taviz vermemek lazım. bu kansızlar istanbul ve ankara'da "rahatça" bombalar patlatabiliyorsa diğer iller için bu konu çok daha vahim noktada.
sondaj çalışması yaparken sıkışan boruyu çıkartmak için hazırladıkları düzeneğin patlaması sonucu baba ve 3 oğlunun hayatını kaybettiği kent.

http://www.gazetevatan.co...tladi-4-olu-926342-yasam/

33 yaşındaki bir kadının evinde öldürüldüğü kent.

http://www.haberturk.com/...nc-kadin-evinde-olduruldu
Konyalı olmama ragmen bir turlu ozlemedigim sehir.

Bir tek tiritini, bamya corbasini ozluyorum. Onu da annem evde yapiyor sagolsun.
etli ekmek.
Gelişim göstermeyen bir avmsi olmayan sadece etli ekmek yiyerek düz mantık olan insanlarla dolu şehir.
her yaz gittiğim çok sevdiğim memleketimdir. beyşehirde olmama rağmen şehir merkezine gider oralarıda gezer etli ekmek yerim. mevlana müzesini gezmek ayrı bir hava veriyor. beyşehir başlı başına bir harika göl kıyısına kurulmuş hakkında güzel sözler söylenmiş şirin bir ilçedir. köylerinde de bizans ve hitit döneminden kalma eserler yapılar bulabilirsiniz.
Esnafının tam bir şerefsiz olduğu memleketim. Adamlar istanbuldan ya da başka bi yerden geleni sezdiler mi fiyatları geçiriyorlar resmen.
yobazdır demeyin çünkü birçok memleket gezdim her yerde yobaz var ...