bugün

Günümüz sol partilerinin aksine Kürt milliyetçiliğine de en az Türk Faşizmi gibi elinin tersi ile iten nadir partilerdendir. Hdp yi destekleyip Kürtlerin hak ettiği hakları alması aşaması yerine direk devrim amaçlayan net partidir. Sonra zaten her millet kendi kaderini yazacaktır
düzen partilerinden ve sistemden iyice umudumu kestiğim şu zamanlarda düşüncelerini dinleme fırsatı bulup sıcak baktığım oluşum.
(bkz: düzen partilerini yalnız bırakın)
Etniklerin partisi. Çöptür, yazık....

Edit: daha kavram karmaşası içinde bunalan, karakteri yerine oturmamış etnik partisi. Tarihten, siyasal öngörüden yoksun bir avuç komünistler(!) yuvası. içinden özü soyu türk olan bilinçli bir kişiyi bulamazsın.
şimdi öncelikle bu partiyi sağcılar yada milliyetçiler eleştiremez onu baştan söyliyim zaten o taraftan gelen eleştiriler ciddiye alınmaz. sadece sosyalistler eleştirebilir. bende eleştirimi bu doğrultuda yapiyim. kısaca eski kafa solculardır. zembille devrim beklerler. marx ve lenin in dışına çıkmazlar fakat teorik bilgileri yüksektirler. ülkenin sosyolojik yapısını ciddiye almazlar. sovyetlerin yanlışlarını kabullenmezler. stalinistlerdir ve sekterdirler yani dar görüşlüdürler. kürt hareketinede olumlu bakmayıp desteklemezler.
barajı aştığı görülmemiş bir partidir.
amacı bu seferde meclise giremeyelim olan. gidip konuştuğunuzda "ya biz partiden çok komunistiz amacımız o yani anlıyor musun" diyen gerzekleri bünyesinde toplamış, standart bölücülüğü parti içindede yaparak 5 6 kola ayrılmış meclise dahi girmeyi hedef edinmeyerek komunist düzen getireceğine inanan ikoncan topluluğu.
Turkiyede sadece Tuncelinin ovacık ilçesinde belediye başkanı koltuğuna oturan parti. Yaptığı icraatları da güzel. Nohut ekip öğrenciye burs vermek Turkiyenin en ucuz suyunu satmak taktir edilesi şeyler doğrusu.
başbuğların ve seroklarin laf ettiği parti. olum siz kimsiniz lan. barajmış, sektermiş. sekterin gidin şaka mısınız olum?
Hiç anlamadığım hiç bir zamanda anlayamayacağım nalet yaratıklar.
Yaklaşık 200.000 kadar komünist tarafından paylaşılamayan bir mirasa sahiptir. Mevcut durumda 4 siyasi oluşum mustafa suphi nin tkp sinde miras iddia etmektedir.

Çok sevimliler lan.
Kapitalizmden gıcık kapan laiklerin enetektüel kulübüdür. Fazlası değil.

Bolşevik tipte bir parti hiç değildir, her ne kadar kendilerini öyle tarif etseler de. Bolşevik parti dediğin; illegal kanadı olacak, işçileri ayaklandırmak için fabrikalardan eleman devşirecek. işçi ‘’çomarlarına’’ dışarıdan bilinç verip illegal parti’ye kazandıracak, mahallelerde arabesk rap yapanların tabanını uyuşturucu bataklığından kurtarıp onları –gerekirse- burjuvanın götünden kan almak için kullanacak. yani stratejik fabrikalardaki vasıflı işçileri + yoksul işçileri + çomar, kabadayı, ezilmiş yoksulları + kaybedecek bişeyi olmayanları, manyakları örgütler bolşevik parti. Örneğin türkiyemizde 80 öncesinde faaliyet yürüten rahmetli tkep, biraz öyle bir partidir.
Yani Bolşevik dediğin biraz faça olacak, adamın götünden kan alacak. Ne yapalım, Bunlar hayatın gerçekleri… Kirlenmek güzeldir. Ha Eğer hoşunuza gitmiyorsa da bu davayı bırakcaksınız. Ya da Bolşeviklik taslamayacaksınız. bak ben boşewiklik taslıyor muyum? altımda kalacağım, insanların götüyle güleceği iddialara giriyor muyum? cephe, partizan, nurullah dayı gibiler en azından cin olmadan adam çarpmaya kalkıyor ki bu -öyle ya da böyle- bir saygı uyandırıyor dostun, düşmanın gözünde. bilmem anlatabiliyormuyum.

Ekim devrimi, iki allahı olan (biri gökteki biri yerdeki sultan) rus çomarlarının gücüyle yapılmıştır, Bolşevikler iki allahı olan bir halkı komünist yapmışlardır. Peki ya bu ''komünist parti''?
Teorik çıkmazlarını geçtim (Talat paşa’yı övüyorlar daha da bişey demiyorum, orta sınıf partisi olmalarını geçtim, Bolşevik olmaya hiç niyetleri yok gibi (1mayısta taksimi zorlamıyorlar yaa ne bolşewiği). O zaman bu Leninistlik davası niye. En büyük vebal tabi samimi üyeleri üstünde değil o ağababaları üstündedir. Bir de Kürtleri beğenmiyorlar, artık kendimizi hdpden soyulayacağız falan ahahah. Lan sen kendini bu dünyadan soyutlasan ne yazar kemal kardiş. Seni okuyan bi 3,5 orta sınıflı eleman. Ha bi de ben bazen fantezi olsun diye göz atıyorum. Başka da kimse iplemiyor zaten. . Ben olsam insan yüzüne çıkamam sen hala komünistlik taslıyorsun.
artık bırak komünistim goygoyunu da en azından tutarlı bir cumhuriyetçi, laik parti olarak dönüş, ki bu aleme azından bi faydan dokunsun. Çünkü insanların, özellikle de gençlerin kafasını bulandırmaya hiç hakkınız yok! adamın Götünde ayı bağırıyor, ama o hala hdpye laf sokma derdinde, chp mitingine gitmeye burun büküyor falan.. 3o yıldır kendi Yaptığı en fazla dernekte sergey ayzenştayn filmi göstertmekten öte değildir. Sanki yarın genel grev yapıp kaçak sarayı basacak amk.
Operasyonu durduracakmışız! Emredersiniz... Salih Müslim'in çıldırması, Amerika'nın endişesi, bunların saçmalıkları bile güzel olacağını gösteriyor.

http://www.ihtargazetesi....erasyonu-durduracakmisiz/
.

"TSK’nın müdahale ettiği IŞiD bölgedeki kazanımlarını başta AKP hükümetine borçludur. Amerikan imalatı bu karanlık örgütün alenen örgütlendiği, kiralık katil topladığı, açık gösteriler düzenlediği en ileri örnek Türkiye’dir. AKP, IŞiD’e ve diğer terör gruplarına kendi para-militer gücü olarak bakmış ve bu doğrultuda kullanmıştır. Son olarak istihbarat birimlerinin Gaziantep’deki düğün saldırısını en azından “önlemediği” bütün açıklığıyla ortaya çıkmıştır."

Bence gayet mantıklı bir açıklama.
çoğunluğun komi olarak çalıştığı partidir.
parti mensubları konuşunca hiç bir şey anlaşılmayandır, kollektifleştirme diyorlar falan benim kafa gidiyor.
umudun adıdır.

parti büyüyor, yoluna devam ediyor.

görsel

t: leninist teoriye göre işçi sınıfına devrimde öncülük edecek olandır.
üye sayısı 04.01.2023 tarihi itibariyle 50 olan siyasi parti.